Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

i ja nie raz urwałem kilka gum i woblerów na jednym wypadzie. Dużo osób na forum martwi się strasznie zanieczyszczaniem rzek przez wędkarzy takimi właśnie pourywanymi przynętami, a ile osób ma odczepiacz ?? nie wiem jak działa i nigdy nie miałem, ale widziałem jak gość ładnie przynęty ratuje tą maszynka, może warto się w coś takiego zaopatrzyć i tym samym uniknąć zanieczyszczania wody jak i zbędnych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......może warto się w coś takiego zaopatrzyć i tym samym uniknąć zanieczyszczania wody jak i zbędnych wydatków.

Zakupiłem dwa dni temu:) i nie chodziło mi o wydatki lecz o straty "unikatowych" przynęt, do których zaliczam ;) koguty kolegi @rapala. Gumkę czy woblera seryjnego kupi się w sklepie, a przynęty wykonane ręcznie są unikatowe.

Niestety, ale długo nie sprawdzę działania uwalniacza:rolleyes: wczoraj zwichnąłem sobie prawy nadgarstek:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wisłoku jest pełno miejsc, w których szybko pozbędziemy się całej zawartości naszego pudełka. Urwane przynęty to żadna strata, najbardziej żałuję błystki Abu Garcia ATOM zakupionej na wyjeździe w Szwecji. Była to swego rodzaju ulubiona przynęta i niejeden szczupak na nią się skusił, gdy nic nie brało na inne przynęty.

Justfilied233, dla mnie odczepiacz skuteczny jest w dwóch przypadkach

1. przy połowie z łodzi, kiedy możemy napłynąć nad zaczep

2. kiedy zaczepimy o przeszkodę blisko brzegu.

Wczoraj obydwa zaczepu miałem blisko brzegu i nie miałem odczepiacza!!!

I jeszcze jedno. Nie wyciągniemy przynęty z zaczepu jeśli nie spełnimy podstawowego warunku, a mianowicie cały zestaw musi mieć taką wytrzymałość, aby można był rozgiąć hak w przynęcie. W innych przypadkach dojdzie do urwania przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Nie wyciągniemy przynęty z zaczepu jeśli nie spełnimy podstawowego warunku, a mianowicie cały zestaw musi mieć taką wytrzymałość, aby można był rozgiąć hak w przynęcie. W innych przypadkach dojdzie do urwania przynęt.

ten gość który przy mnie uwalniał przynętę, odczepiacz miał na sznurku, czy to coś może zmienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gość który przy mnie uwalniał przynętę, odczepiacz miał na sznurku, czy to coś może zmienia ??

Raczej nie bardzo:mad:

wreszcie znalazłem więcej info co do odczepiacza. Czyli np. guma jest nasza ale hak trzeba wymienić, chyba że zaczepiła się o rośliny, w tedy może się udać bez żadnych strat, trzeba się w to zaopatrzyć koniecznie.

@justfilied233 hak jest też Twój:D nic nie stoi na przeszkodzie abyś go po rozgięciu z powrotem przygiął np.penem a jak będziesz miał ze sobą pilniczek diamentowy to już bajka;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś rozeznanie w okolicach Trzebowniska za szczupakiem ale 5 godzin i nic.Postanowiłem wracając odreagować na kleniach.Miałem plecionke i cięższe przynęty ale kleniom to nie przeszkadzało i parę trzydziestaków się złowiło:p.Jutro zawody Chodaczów:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Gochem siedzieliśmy od 8 30 w Budziwoju. Ja na trupka ani jednego pociągnięcia a Gochu wyłuskał okonia i sandacza-miniaturki. Obok siedziało jakiś dwóch gości i tylko jedno branie zanotowali, ale niezacięte. Woda fajna, miejscówka też, temperatura 5 stopni Celsjusza tylko ryby nie chciały współpracować. Zjedliśmy kiełbaski z grilla i tyle naszego.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w okolicach EC i w sumie to kicha. Rybki wychodziły do gumek i wobków, ale pewnych brań mało. Złowiłem kilka okoni, kleni i 2 szczupaczki. Zmoczył mnie deszczyk i upaprałem się jak dzika świnia, bo zapomniałem zabrać woderów, ale miło było i jutro pewnie też tam zawitam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.