Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

czy niemożna by tych bardziej wrażliwych na transport ryb wpuścić w górę rzeki myślę że spiętrzenie wody na krótkim odcinku rzeki to nie jet duży koszt a skoro ryby jest dużo a woda spuszczana jest co kilka lat można by zainwestować w zasuwę spiętrzającej która będzie wstawiana zawsze podczas spuszczania wody.

Pomysł całkiem dobry. Problem w tym, że my wędkarze możemy wypowiadać się tylko w temacie tego co w wodzie. Resztą włada gmina i tam zapadają wszelkie decyzje. W dodatku gmina również nie może działać tak jak jej pasuje. Wszystko musi być poparte odpowiednimi pozwoleniami i dokumentacją a to są już spore koszty. Ale skoro ludzie wylądowali na Księżycu i myślą o Marsie więc i taki projekt budowy zastawki na rzece w celu czasowego przechowania ryb też jest możliwy.

Idą wybory więc wybierajcie takich ludzi do władz gminnych którym chciało by się w tym zakresie działać. Nie tych dla których najważniejsze są same słowa. Gadać każdy potrafi, natomiast odpowiednio zadziałać z korzyścią dla środowiska a nie tylkodla siebie, mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakaz połowu obowiązuje nadal. O wszelkich naruszeniach tego niezwłocznie informujcie władze naszego Koła albo bezpośrednio policję. Naruszenie zakazu a szczególnie przez członka zarządu to poważne przestępstwo i powinno zostać skierowane co najmniej do sądu koleżeńskiego. Numery telefonów powinniście mieć w pamięci swoich komórek. Jeżeli ich nie znacie to niżej podaję:

KONTAKT:

605785259 Prezes Koła Grzegorz Gorzkiewicz

0600890976 Skarbnik Koła Zdzisław Gdula

0694666102 DSF Komendant Powiatowy SSRyb. Stanisław Mączka

OFICJALNIE

informuję, że od dzisiaj rozpoczyna się spuszczanie wody na zbiorniku. Wcześniej pracownicy Okręgu PZW Rz. mają założyć siatki na rzeczce koło mostu i za spustem.

Od dzisiaj też rozpoczynają się całodobowe dyżury członków naszego Zarządu Koła wzmacniane doraźnymi wizytami policji i PSR. Jednakże w stosunku do rozległego terenu jaki zajmuje zalew będzie nas niestety niewielu, dlatego Zarząd Koła prosi wszystkich wędkarzy a szczególnie forumowiczów PSW o wzmocnienie naszych sił w patrolowaniu brzegów oraz do pomocy w chwili odłowów i transportu ryb. Cała akcja planowo powinna się zakończyć we wtorek.

Chętnych proszę o zgłoszenie się telefoniczne do prezesa Koła który jest koordynatorem akcji. Dopuszcza się możliwość doraźnych patroli jednak po wcześniejszym kontakcie z pełniącym dyżur.

Mam nadzieję, że PSW nie pozostanie obojętne udowadniając tym, że ochrona majątku PZW oraz życia ryb jest sprawą priorytetową.

Uważam że w tym wypadku każdy szanujący się wędkarz powinien czuć się w obowiązku i poświęcić kilka godzin tym razem nie dla przyjemności wędkowania lecz na pracę na rzecz PZW.

Edytowane przez wifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie spuszczanie wody z Ożanny rozpoczęte.

Przed tym wszystkim chłopaki założyli,(jak sami mówili SPECJALNE) siatki dzięki którym ryba nie popłynie dalej w rzekę tylko pozostanie w środku zapory gdzie będzie odławiana,

W późniejszym terminie.Osoby które były na zaporze w chwili ich zakładania stwierdziły że są one za niskie i nie możliwe jest spuszczenie wody do wtorku jak to było zakładane wcześniej. Ponieważ tempo spuszczania wody musi być bardzo wolne, gdyż w innym wypadu woda będzie przelewała się nad tymi siatkami i większość ryb po prostu spokojnie przepłynie sobie górą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tym wszystkim rozpoczęło się spuszczanie wody a główną postacią był TUNA, to on kręcił korbą, ale jak...zobaczcie naprawdę warto.!!!!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wieczorem przejechać się rowerem nad Ożannę i zobaczyłem kilku wędkarzy.

Fajnie że wodę już spuszczają......

Mam nadzieje że mówisz o tych wędkarzach co byli na zaporze, a nie tych co mimo zakazu i tak łowili ryby.

Chociaż czy to tak fajnie że wodę spuszczają to też nie wiem.

Wiadomo że głównym celem spuszczania wody jest gruntowny remont zapory, która faktycznie jest w kiepskim stanie.W tej kwestii to popieram.

I z tego co wiem i o czym juz pisałem wcześniej inne prace nie będą wykonywane.

ALE jeśli woda i tak bedzie spuszczana to GMINA i inne władze nie mogły dołożyć starań aby usunąć MUŁ. który zalega cały zbiornik.Przecież jeszcze rok , dwa to z tego zbiornika nie będzie nic. Nie chodzi mi tu tylko o wędkarzy ale i to turystów którzy odpoczywają bez kija w ręku.Pamięta ktoś te tłumy ludzi nad zalewem. I tych wędkarzy co łowili piękne sztuki? A teraz jest co BAGNO. Źle pisze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dzisiaj widziałem jak będzie działała ochrona zbiornika Ożanna podczas czynności spuszczania wody. Ponieważ w tej chwili gdy zakładana była ta siatka i początek opuszczania wody to dokładnie na przeciwko zapory niejaki Krzysztof łowił sobie spokojnie ryby.I miał to wszystko w du... ponieważ nie było żadnej kontroli.

Tak samo było wczoraj z tym członkiem władz koła. Chociaż on na pewno wiedział że jest zakaz.Panie Czesławie nie ładnie, i to jeszcze przewodniczący, piękny przykład...........

Ale wcale mu się nie dziwie Krzysztofowi że łowił ponieważ zakaz połowu jest ogłoszony tylko w internecie. A nie każdy korzysta z niego. A na Ożannie nie ma ŻADNEGO ogłoszenia o zakazie połowu. Ani jednej głupiej kartki z taką informacją.Co dla mnie jest bardzo dziwne. WŁADZE KOŁA ZASPAŁY.czy szkoda było pieniędzy na taki DUŻY wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ci wędkarze o których pisałem łowili koło tej sztucznej pomarańczowej palmy,

jeden facet łowił w tych brzozach koło dzwonnicy. Nie chodzi mi o to że fajnie że wodę spuszczają, bo wiadomo że rybostan się pogorszy i w ogóle, ale o to że termin był przesuwany a łowić i tak nie można było. I tak jak pisałem im szybciej zaczną tym szybciej skończą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś popatrzeć na odłowy ryb z Ożanny , lecz fotek za wiele nie porobiłem bo mi baterie się wyczerpały , ryb za wiele nie było naliczyłem około 26 sandaczy w rozmiarach około 40-80 cm ,5 amurów , szczupaków wiele więcej niż sandaczy nie było lecz największy z nich może miał 1 m. ,około 2 lub 3 sumki nie większe niż 50 cm nie było żadnego wymiarowego suma, kilka jazi największy mógł mieć około 50cm , 3 karpie nie większe niż 40 cm , jedna spora tołpyga, troszeczkę większa ilość lina od karpia niewielkiej wielkości około 30cm i ogólnie mnóstwo leszcza lecz niewielkich rozmiarów większego nie zobaczyłem niż 40cm,ogólnie bardzo kiepsko.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.