Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, gpel napisał:

Czytam nowy informator na 2022 i nie widzę zakazu zabierania pstrąga. 

 

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229297/67/informator_wod_gorskich_na_2022_rok

Niestety, jak z wieloma istotnymi  zapisami PZW, nie rzuca się to w oczy, nie jest proste do znalezienia, ale jest.

Zasady połowu, punkt 11.

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229296/63/uchwala_skladki_i_zasady_wedkowania_na_2022_rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halfdanTheBlack napisał:

Niestety, jak z wieloma istotnymi  zapisami PZW, nie rzuca się to w oczy, nie jest proste do znalezienia, ale jest.

Zasady połowu, punkt 11.

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229296/63/uchwala_skladki_i_zasady_wedkowania_na_2022_rok

No tak. Myślałem że cały górny San, a to od Postołowa w dół. Dla mnie dziwny ten zapis. 

 

11. Na rzece San od mostu w Postołowie do początku pierwszej wyspy w Załużu – zakaz zabierania złowionych pstrągów potokowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie znajomość przepisów nie zwalnia nas z ich przestrzegania . Przed przystąpieniem do połowu ryb trzeba się zapoznać do kogo należy woda i jakie panują na niej przepisy . Szukać i czytać Panowie i nie będzie problemów

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez kropek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisałem na przykładzie Nowego Sącza. Można spisać różnice na nowy sezon. 15 minut roboty, wrzucić na stronę i byłoby dużo przejrzyściej.

Ciekawe ile osób przeczyta nowe zasady i nie zwróci uwagi na to, że nie można już kotwiczek na wodach górskich..?

Możemy rozmawiać między sobą, ale tak na prawdę przydałoby się z Okręgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 12:58, halfdanTheBlack napisał:

Dokładnie, tak jak pisałem na przykładzie Nowego Sącza. Można spisać różnice na nowy sezon. 15 minut roboty, wrzucić na stronę i byłoby dużo przejrzyściej.

Ciekawe ile osób przeczyta nowe zasady i nie zwróci uwagi na to, że nie można już kotwiczek na wodach górskich..?

Możemy rozmawiać między sobą, ale tak na prawdę przydałoby się z Okręgiem.

Jeśli dobrze rozumiem to nawet na dłuższym woblerku tylko 1 haczyk bezzadziorowy ? Zamiast zmniejszyć limity i zrobić wymiar górny i częstsze kontrole to wymyślają jakieś dziwne przepisy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma zakazu używania kotwiczek na wodach górskich. Tak ma się do tego RAPR: c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie 
więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione 
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.

Owszem w okręgu chcieli wprowadzić zakaz używania kotwiczek ale to nie przeszło. Takie info uzyskałem od prezesa Sanockiego koła.

Z regulaminu zniknęło " i kotwiczek" co nie znaczy że jest zakaz ich stosowania. Ponieważ Kotwiczka to nic innego jak haczyk z trzema ostrzami:D.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tabaluga napisał:

Panowie nie ma zakazu używania kotwiczek na wodach górskich. Tak ma się do tego RAPR: c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie 
więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione 
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.

Owszem w okręgu chcieli wprowadzić zakaz używania kotwiczek ale to nie przeszło. Takie info uzyskałem od prezesa Sanockiego koła.

Z regulaminu zniknęło " i kotwiczek" co nie znaczy że jest zakaz ich stosowania. Ponieważ Kotwiczka to nic innego jak haczyk z trzema ostrzami:D.

Pozdrawiam.

Hmm,masz rację co do definicji haczyka,która zawarta jest w

Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie

"Amatorski połów ryb wędką uprawia się sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm."

I tutaj nie ma dyskusji. Jeżeli jednak trafi się ''nadgorliwy'' strażnik a takich nie brakuje to pozostaje ew. dochodzenie swoich racji w sądzie.

Póki co taki oto zapis istnieje w zasadach połowu ryb w Krośnie-screen.

Punkt. 4

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229296/63/uchwala_skladki_i_zasady_wedkowania_na_2022_rok

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez w.d.wobler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gabriel napisał:

To może ktoś polecić dobre haki do zbrojenia weblerów i obrotówek ?

Jakieś sprawdzone modele, sklepy gdzie można kupić itd.

"Vanhook" są  najlepsze kupisz u Krzyska Stepanowa na stronie uzywałmem je duzo razy  nawet mam jeden film jak na haczyk vanhook przy wahedełku wycholowalem sporego karpia za grzbiet haczyk nie rozgią sie ani na milimetr wiec polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpe napisał:

Niby wszystko już jasne...Obowiązują przynęty uzbrojone w pojedyncze bezzadziorowe haki o jednym ostrzu. Komunikat wyjaśniający ma pojawić się wkrótce na stronie ZO.?

czy jak mam woblera do Twichingu to moge w nim miec dwa pojedyncze haki czy tylko jeden mozesz sperecyzować bo na Dunajcu wolno miec tylko jeden nie wazne jaka przyneta wole zapytac przed sezonem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dany_76 napisał:

Ma ktoś wiedzę która chciałby się podzielić jak dobrać wielkość haka w stosunku do tego jaka była kotwiczka? Czy pojedynczy hak wpływa na pracę woblerka po wymianie? 

bez kotwiczek wobler pracuje inaczej, więc myślę że  z jednym hakiem będzie podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lucjan Kula napisał:

czy jak mam woblera do Twichingu to moge w nim miec dwa pojedyncze haki czy tylko jeden mozesz sperecyzować bo na Dunajcu wolno miec tylko jeden nie wazne jaka przyneta wole zapytac przed sezonem....

 Z tego, co usłyszałem to tak, mowa jest o haczykach, a nie haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gabriel napisał:

To może ktoś polecić dobre haki do zbrojenia weblerów i obrotówek ?

Jakieś sprawdzone modele, sklepy gdzie można kupić itd.

Ja używam haków owner pod tęczami dają radę.

Przy zmianie kotwiczek na haki przy woblerach na pewno będzie miało to negatywny wpływ na pracę. Przy większych rozmiarach może zajść potrzeba dociążenia wobka. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gabriel napisał:

Nadają się, trzeba je tylko montować na 2 kółkach łącznikowych, nie na jednym.

Pytanie czy nie są za długie w ogóle. Ja będę jednak szuka czegoś na krótkim trzonku z grubszego drutu. 

 

Krótki trzonek, grubszy drut. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.