Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem na Sanie ostatnio trzeba dobrze się przyglądać i ganiać po wodzie za oczkami wtedy połowicie Panowie :) Ten weekend nie był rewelacyjny w sobote trafiłem kilka lipieni i jednego miarowego pstrąga a w niedziele 2 miarowe pstrągi na prawdę ładne no i coś dużego mi spadło.Tydz temu złowiłem chyba z 7 lipieni do ok 39 cm i dużoo pstrąga zaliczyłem tez spadł pstrąga ok 45 cm .Nie powiem po w niedziele po południu była kicho zero oczek woda martwa a na Sanie jest tak -nie zbiera nie połowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowisz Kolego bez problemu na koszyczek 40-50 g. rynna "idzie" środkiem i tam posyłaj koszyczek i będzie dobrze, świnka aktywna ale nie duża! Ja łowiłem na spining, może na grunt będą większe?. Dobre miejscówki są w okolicach mostu wiszącego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak łowię na Sanie to używam koszyka 40g z dnem i rzucam w koryto o dużym uciągu. Do zanęty zawsze dodaję gliny lub piasku bo inaczej nurt ją szybko wypłukuje z koszyka. Taki zestaw przeważnie używam przy łowieniu brzan wraz z żyłką przyponową 0,25 mm i hakiem nr 6 lub 8. Jeszcze tylko miesiąc i sezon na brzany się zaczyna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dodaję gliny ponieważ wystarczy mocniej ugnieść zanętę w koszyczku, a wypłukiwanie zanęty nawet dość szybkie uważam za zaletę! I tak podczas łowienia na "szczytówkę" zestaw bardzo często zarzucam. Gorzej jest jak zanęta nie pracuje! Przypon 0,25 mm ? Napewno lepszy niż np. 0.16 mm bo i takie widziałem. Widziałem też jak wyglądały brzany po holu na takiej żyłeczce. Ja używam 0.22 mm i 0.25 mm i jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Sanie powędkowac cos z gruntu , woda mętna ale do łapania ,przesiedziałem od godz 14-22 praktycznie zero brań oprócz jednej świnki ale myśle że jak woda troszke sie ustabilizuje i oczysci to bedzie lepiej.

Edytowane przez slawek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , karpiem zarybia się rzeki ? Bo u nas w kole jest zakaz chyba wpuszczania karpia do rzek.

Już od wielu lat rzek w okręgu rzeszowskim nie zarybia się karpiem.Zawsze jakieś ilości tej ryby uciekają z różnych zbiorników do rzek, z resztą zeszłoroczne powodzie zrobiły swoje.Także w rzekach w twojej okolicy trochę karpi pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San 5.06. katowałem wodę przez kilka godzin jedno, powtarzam jedno branie głowy :mad: niestety nie wpięte. Przez cały dzień próbowało nas czterech złowić głowacicę i poza mną (raczej) nie miał nikt żadnego kontaktu. W piątek wyholowana 100-tka, a w sobotę 106-ka i jeszcze jedna brak info o mierze. W niedzielę jak zwykle w dzień świąteczny ;) ryby nie brały spotykani wędkarze oceniali dzień kiepsko w przeciwieństwie do piątku czy soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.