Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, pogoda piękna :). Wigilijne:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale moje nie, to kwestia przyzwyczajenia ;), w pewnych sprawach jestem, powiedzmy, konserwatystą. Właśnie dlatego dzisiaj pewnie ostatni wypad w tym sezonie. Już tak przyjemnie nie było, przelotki marzły, ale coś tam dało się wydłubać:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, sezon pstrągowy na Sanie rozpoczynamy już 31 stycznia. Ale UWAGA!!!! Ciągle tego dnia obowiązuje zakaz spinningowania od Hoczewki do Postołowa. Tak więc poniżej OSu, w niedzielę można łowić pstrągi tyko na muchę! Od mostu w Postołowie także na spinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sezon pstrągowy na Sanie rozpoczynamy już 31 stycznia. Ale UWAGA!!!! Ciągle tego dnia obowiązuje zakaz spinningowania od Hoczewki do Postołowa. Tak więc poniżej OSu, w niedzielę można łowić pstrągi tyko na muchę! Od mostu w Postołowie także na spinna.

Faktycznie Tomku tak jest jak napisałeś ale moim zdaniem i nie tylko jest to jednak kuriozum. Zakaz spiningowania na wodach górskich obowiązuje od 1.09 do 31.01 i jest śćiśle powiązany z okresem ochronnym pstrąga potokowego 1.09-31.01. W związku z powyższym ,tak na zdrowy rozsądek rzecz biorąc , zakaz spiningowania powinien być skrócony o ten dzień ustawowo wolny od pracy. Zaistniała sytuacja rodzi więc niepotrzebne spekulacje i pogłębia antagonizmy między wędkarzami spiningującymi i łowiącymi na muchę. Myślę,że dalej tematu rozwijać nie trzeba,każdy wie o co chodzi,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okręgu Nowy Sącz jednak się da.

"W związku z licznymi zapytaniami wędkarzy informujemy, że zgodnie z RAPR w niedzielę 31 stycznia 2016 r. ulega skróceniu okres ochronny pstrąga potokowego. W związku z powyższym w drodze wyjątku Okręg zdecydował również o skróceniu w tym dniu zakazu spinningowania na tych wodach górskich, na których obowiązuje zakaz spinningowania do 31 stycznia (Piekielnik, dolna Łososina, środkowa Ropa, Sękówka, Zdynia, środkowa Biała Tarnowska itd). Skróceniu ulega także zakaz połowu na tych wodach górskich, na których obowiązuje zakaz połowu do 31 stycznia (górna Muszynka, górna Biała T.).

Ponadto skróceniu o dzień 31.01.2016 ulega też okres obowiązywania składki spinningowej oraz ograniczeń w wielkości przynęt spinningowych na tych wodach, gdzie w dn. 31.01 wolno spinningować, lecz obowiązuje dodatkowa składka za połów spinningiem i ograniczenie wielkości przynęt (dolny Dunajec, Poprad).

Skróceniu do 30.01 ulega również zakaz połowu na streamery krótsze niż 15 cm na Odcinku Specjalnym OS Dunajec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tak już jest ,Krośniejski okręg PZW wychodzi założenia że muszkarzy jest mniej ,a spinningistów więcej . Wychodzą z takiego założenia że spinningistów jest więcej i więcej ryby wezmą, a prawda jest taka że większość spinningistów chce sobie zrobić fotkę z wielkim kabanem i tyle :) i rybka wraca z powrotem do wody.Jak tak dalej pójdzie to związek straci coraz więcej członków, którzy utrzymują ze swoich składek zarybienie. Mniej wędkarzy mnie ryb a więcej kłusowników :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie zabieram złowionych ryb, ale to co niejednokrotnie widzę nad wodą utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ważne jaką metodą złowiona ryba, ważne jaka dobra, dzika, nie to co ze sklepu.... Nieważne czy ze spiningiem czy z muchówką w ręku, wędkarze zabierają ryby, bez różnicy, powiem nawet, że ci z muchówka są bardziej niebezpieczni dla rybostanu, bo jak by nie patrzeć, łatwiej złowić pstrąga na muchę niż spining, oczywiście nie jest to regułą. Faktem jest, że jest sporo wędkarzy którzy wypuszczają złowione ryby i chwała im za to, ale niestety nie są w większości.

W okręgu Nowy Sącz się dało uciąć spekulacje i można spiningować już w niedzielę, w krośnieńskim nikt nie wpadł na taki pomysł a szkoda, nie byłoby niedomówień.

Tak na marginesie widział ktoś rzekę w okolicy Leska? Jakie rokowania na niedzielę jeśli chodzi o kolor?

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego moim zdaniem lekarstwem dla rybostanu i nietycznych wędkarzy jaką metodą by nie łowili są kontrole których prawie nie ma i ograniczenie możliwości zabierania ryb to znaczy zmniejszenie limitów a najlepiej no kill na wszystko przez 12 miesięcy na wodzie górskiej tak na próbę na 2 -3 lata. Jestem pewien że po takim czasie to by wypaliło . Mogło by się wydawać że ludzie przestali by opłacać karty wędkarskie ale to nie prawda. Na początku było by pełno sprzeciwów ale po jakim czasie np w Lesku były by łowione regularnie pstrągi po 50 cm, wszyscy byli by zadowoleni a mięsiarze zmienili by zdanie faktem że można porządnie połowić i trzeba wypuścić a nie należało by wypościć. Może kiedyś tak będzie a puki co 10 sztuk w ciągu miesiąca pstrąga i lipienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, kwik jest przez to, że miesiarzom bardziej zależy na tym aby łowić cokolwiek i zabierać niż łowić duże i wypuszczać. Jestem pewien, że nic nie zmieniłoby się w postepowaniu ludzi. Gdyby wszystkim chodziło o dobro naszych wód, dawno obowiązywałyby przepisy No Kill i nie byłoby tej gadki. Nie mniej ode mnie skrzynka wódki dla Ciebie jeśli taki zakaz całkowitym no kilku na Sanie na okres 3 lat wejdzie w życie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.