Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

" ... spokojnie pompuj go teraz" radzi ojciec synowi. Mam nadziej,że będzie mi dane przeżyć coś takiego nad wodą. Gratulacje.

Szkoda że to nie na zlocie.

Zapomniałem że nagrywa się też dźwięk.

Andre,jak twój syn będzie holował większą rybę to przekonasz się że emocje są co najmniej dwa razy większe niż gdybyś to Ty holował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragomir rybki ładniutkie gratki dla Was, ale jak mogę coś podpowiedzieć nie ucz się tak trzymać kija jak to robisz na filmie, tylko trzymaj kija żeby rękojeść opierała się nad przedramieniu bo Ci się nadgarstek męczy, a i jeszcze jedna małą uwaga jak rybę podbierasz nie rób nigdy takiego czegoś jak luzowanie żyłki ręką bo możesz przez takie coś stracić kilka ładnych rybek ten boleń jak by zrobił mocniejszy odjazd, a w lewej ręce trzymałeś kija za blank to by Ci spina z ręki wyrwał , ale to taka mała uwaga, a rybki ładniutkie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj po południu wybraliśmy się z ojcem pospiningować nad San.Wędkowanie rozpoczęliśmy od mostu w Starym Mieście tam spotykamy Maksa.Woda fajna, niestety efektów żadnych.Następnie udajemy się w górę Sanu i dalej bez brań.Na jednej z przykos próbujemy łowić sandacze, jedyne co zaliczmy to zaczepy.Pod koniec łowienia zauważamy jakieś spławienie się ryby.Ja obstawiam leszcza a ojciec bolenia.Tata zakłada boleniową wahadłówkę i nadal bez efektów.Zmienia przynętę na gnoma 1.I przy pierwszym prowadzeniu widać wyjście ryby do przynęty.Drugi rzut i zaczyna się hol dużej rapy.Trochę zamieszania przy podbieraniu i boleń długi na 75 cm jest na brzegu sesja fotograficzna i ryba wraca do wody.Co prawda nie złowiłem ryby ale wyprawa była emocjonująca.

PS. Jest też film który zamieszczę później.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiskiem była przykosa ,ogólnie nic specjalnego.Głębokość przykosy to około 1,5m ale kilka metrów od brzegu był trochę głębszy dołek i tam były brania.W poniedziałek były dwa brania,jedna ryba wyholowana a druga podobnej wielkości spada.Obydwie ryby wzięły na przełomie dnia i nocy w odstępie 15 minut.We wtorek łowiłem od rana.Drugi rzut i mocne uderzenie z opadu,zdziwienie,zamiast sporego sandacza boleń 62cm.Za około godzinę łowię sandacza.Drugi boleń bierze jakieś 15-20m od brzegu.Wszystkie ryby wzięły z opadu,kopyto 12g.Według mnie najlepsza pora na sandacze to przełom dnia i nocy nawet późną jesienią ,no i trzeba czuć dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może was to zainteresować. W najnowszym Wędkarskim Świecie w katalogu łowisk jest opis Sanu w Leżajsku. Niestety WŚ od jakiegoś czasu prezentuje na tyle niski poziom, że go już nie kupuje i nie mam tego numeru, ale w saloniku przejrzałem ten numer i natknąłem się na tą informacje. Dodatkowo jest jeszcze opis Wisłoki w ?(nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po tej ciekawej lekturze. Dowiedziałem się, że w okolicach Leżajska jest tak mało sandaczy, że nie warto wspominać o tym gatunku. (Oktawian przyznaj sie skąd są te sandacze w galerii) Główek jest od groma, zapewne te kilka rozmnożyło się przy moście w Starym Mieście bo innych nie widziałem. Na Wisłoce w Mielcu większość wędkarzy stosuje C&R (zresztą jak większość wędkarzy w kraju) Według autora odbywa się tam co roku Grand Prix Podkarpacia, które gości najlepszych spinningistów z województwa. Szkoda, że jest to Grand Prix Okręgu Rzeszów a nie województwa i startują zawodnicy z okręgu rzeszowskiego a nie z całego województwa. Autor pewnie Okręgi takie jak Przemyśl i Krosno nie zalicza do województwa Podkarpackiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.