Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to w sumie tyle opini mi wystarczy 

Wezmę sunline super PE 8 6lb ,tylko właśnie jak piszesz że już jest nie produkowana to jestem w Dupie , chyba że ktoś ma namiar na sklep gdzie ją jeszcze  dostanę , może gdzieś jeszcze jest? 

Co do szczupaka od początku myślałem o PP bo mam i używam i jestem zadowolony ale myślałem że jest coś lepszego , wiem że te na polski rynek to coś z nimi jest nie tak , lecz czy może ktos polecić gdzie kupię PP ta na rynek amerykański , jakiś Nick z allegro albo coś z tym stylu ,macie jakieś dojścia? 

Można oczywiście wysłać na pw informacje skąd brać:) 

Dziękuję  bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinV napisał:

Dałbyś linka gdzie ją kupujesz bo nie mogę znaleźć, chętnie bym przetestował. Szukam cały czas alternatywy dla PP. Da radę to YGK na Wisłoku, czasami Wisła?

 

Kupuję przeważnie na zagranicznych portalach, napisz PW do @BRC  , powinien mieć w sprzedaży, może jakiś rabat da, na łowiska zaczepowe lepiej wybrać PE #1.5 to i tak dość cienka linka,tylko trochę szkoda 8 splotową plecionkę na krzaki ale bez problemu sobie poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VeJeK napisał:

Ok to w sumie tyle opini mi wystarczy 

Wezmę sunline super PE 8 6lb ,tylko właśnie jak piszesz że już jest nie produkowana to jestem w Dupie , chyba że ktoś ma namiar na sklep gdzie ją jeszcze  dostanę , może gdzieś jeszcze jest? 

 

Na ebayu jeszcze można wyrwać, ktoś z Ukrainy sprzedaje za rozsądne pieniądze:

https://www.ebay.pl/itm/SUNLINE-SUPER-PE-8-Braided-Line-150-m-Orange-6lb-8lb-15lb-20lb-25lb/143267430261?hash=item215b677f75:m:mSBo6V5ErYILMZUJ3HR6cXw

 

Cytat

może ktos polecić gdzie kupię PP ta na rynek amerykański , jakiś Nick z allegro albo coś z tym stylu ,macie jakieś dojścia? 

 

https://allegro.pl/oferta/plecionka-power-pro-19lb-0-15mm-135m-usa-8265076102

chyba ma błąd w opisie, wygląda to na 10lb, ale przed zakupem napisz do sprzedawcy. Sprzedawca sprawdzony sam przed chwilą zamówiłem u niego szpulkę na drugi multik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/uzytkownik/Sklep_Aspius?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-4-1024

ja kupowałem u niego power pro i nie mam z nią problemu po dzis dzień bez odstrzału, urywa 6kg przypony spinwala 20 lb.Sklep reklamuje się, że ma 100% oryginały z USA polecili mi go na innym forum. Faktycznie ja plecionkę dostałem w szpuli z taki dodatkowym plastikowym pudełeczkiem. Ten sklep handluje również plecionką sunline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się sprawuje, miałem poprzednią wersje tego Varivasa High Grade chyba PE #0.6,  typowa 4 splotowa chropowata linka, niespecjalnie przypadała mi do gustu za tą kasę można było kupić ciekawsze plecionki ale może ten nowy wpust jest inny, może sam się przekonam i zanabędę szpulkę pod multik, wymienię zużytego 10 letniego Strena bo już świeci końcówką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 16:59, MarcinV napisał:

https://allegro.pl/uzytkownik/Sklep_Aspius?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-4-1024

ja kupowałem u niego power pro i nie mam z nią problemu po dzis dzień bez odstrzału, urywa 6kg przypony spinwala 20 lb.Sklep reklamuje się, że ma 100% oryginały z USA polecili mi go na innym forum. Faktycznie ja plecionkę dostałem w szpuli z taki dodatkowym plastikowym pudełeczkiem. Ten sklep handluje również plecionką sunline. 

Jeszcze lepsza z tego sklepu jest pletka

P-line tcb x8 wolno traci kolor i jest cichszsa na przelotkach .sam uzywam 0.20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kamatsu techron , łowiłem nią ok 3 sezonów,nie strzępiła się ,nie przecierała ,pozniej  przerzuciłem się na spiderwira i to był duży błąd w tym sezonie zużyłem 2 szpule-jednym słowem kasa wyrzucona w błoto , nigdy więcej .Na drugi sezon wracam do Techrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP 15LB pod szczuplego zakupiona 

Dalej borykam się z tematem plecionki okoniowej 

Sunline super nie jest już dostępna a reszta to mogą być leżaki magazynowe więc  pod lupę wziąłem recenzowaną przez KRS Unitikę Shore Game x8 PE #0.6 tylko zastanawiam się czy nie będzie za gruba pod UL?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja używam sunline super 3 lub 4 lata kołowrotek z tą plecionką leży w samochodzie okrągły rok,mróz, upał i nic jej nie jest .Tak więc jeżeli leży w jakimś tam sklepie ,to tym bardziej nic jej być nie powinno.To nie żyłka, tak myśle ja:)a plecionka jest superowa!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Sunline Super możesz zakupić Sunline Siglon. Jest w wersji 4 i 8 splotowej. Fajna cienka i gładka plecionka. Własnie zmieniłem końcówkę mojej YGK G-Soul Upgrade 8x PE #1.0  na 8-splotową Sunline takiej samej grubości w kolorze limonki. Na sucho różnicy nie widać. Jak chcesz do okoniówki to w supełności wystarczy ci 4x w rozmiarze 0,4-0,6 PE (są bardzo cienkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, VeJeK napisał:

PP 15LB pod szczuplego zakupiona 

Dalej borykam się z tematem plecionki okoniowej 

Sunline super nie jest już dostępna a reszta to mogą być leżaki magazynowe więc  pod lupę wziąłem recenzowaną przez KRS Unitikę Shore Game x8 PE #0.6 tylko zastanawiam się czy nie będzie za gruba pod UL?? 

 

Daiwa j braid x8 00.6 jest fajna sam uzywam a jak chcesz calkiem ma lekko to berkley fireline 2lb jest super jest jeszcze 1lb ale tej nie widzialem na oczy wiec sie nie wypowiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacob1993 napisał:

Daiwa j braid x8 00.6 jest fajna sam uzywam a jak chcesz calkiem ma lekko to berkley fireline 2lb jest super jest jeszcze 1lb ale tej nie widzialem na oczy wiec sie nie wypowiem .

Zarówno z Berkleyem 2 lb jak i 1 lb miałem/mam do czynienia. Mocne pajęczynki choć przy tej grubości, czy raczej cienkości trudno liczyć na super trwałość - mechacą się w trakcie używania. Jeśli na łowisko bezzaczepowe to jak najbardziej polecam. U mnie 2 lb holowała już okonia i karasia srebrzystego po ok 38 cm, a ta cieńsza ostatnio miała starcie z blisko miarowym szczupakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 22:28, VeJeK napisał:

Dalej borykam się z tematem plecionki okoniowej 

Sunline super nie jest już dostępna a reszta to mogą być leżaki magazynowe więc  pod lupę wziąłem recenzowaną przez KRS Unitikę Shore Game x8 PE #0.6 tylko zastanawiam się czy nie będzie za gruba pod UL?? 

 

 

Unitika PE #0.6 i Sunline Super PE #0.6 są bardzo podobne jeżeli chodzi o "grubość",  tym bym się nie przejmował, pytanie jakimi przynętami zamierzasz rzucać jeżeli mikro przynętami typu  0,5-1g to ani Sunline ani Unitika #0.6 nie będą to najlepsze rozwiązania, ale już  powiedzmy w granicach 3-5g jak najbardziej. Napisz do Roberta z @BRC powinien mieć w sprzedaży Unitikę, ma jeszcze mega cienkie zawodnicze pajęczynki PeeWee PE #0.3, porównaj, pytanie czy takiej mega cienkiej plecionki potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rav_id napisał:

Zamiast Sunline Super możesz zakupić Sunline Siglon. Jest w wersji 4 i 8 splotowej. Fajna cienka i gładka plecionka. Własnie zmieniłem końcówkę mojej YGK G-Soul Upgrade 8x PE #1.0  na 8-splotową Sunline takiej samej grubości w kolorze limonki. Na sucho różnicy nie widać. Jak chcesz do okoniówki to w supełności wystarczy ci 4x w rozmiarze 0,4-0,6 PE (są bardzo cienkie).

 

Miałem Siglona 8 splotowego PE #0.5 i  moim zdaniem  nie jest to linka tak dobra jak przednik Super PE,  mam teraz nawiniętego  4 splotowego PE #0.3 i jak na razie jest w miarę dobrze, choć zdarzają się odstrzały  co nie do końca wróży dobrze na przyszłość. Tutaj kilka zdań i fotek na temat nowego 8 splotowego Siglona od Sunline.

https://www.fishing.org.pl/topic/7968-plecionka-sunline-siglon-pe-x8/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krs napisał:

 

Miałem Siglona 8 splotowego PE #0.5 i  moim zdaniem  nie jest to linka tak dobra jak przednik Super PE,  mam teraz nawiniętego  4 splotowego PE #0.3 i jak na razie jest w miarę dobrze, choć zdarzają się odstrzały  co nie do końca wróży dobrze na przyszłość. Tutaj kilka zdań i fotek na temat nowego 8 splotowego Siglona od Sunline.

https://www.fishing.org.pl/topic/7968-plecionka-sunline-siglon-pe-x8/

 

To mnie zmartwiłeś... Po innych opiniach i obejrzeniu na sucho spodziewałem się pletki równie dobrej jak YGK. Wezmę ją na najbliższy wypad i przetestuję w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2019 o 14:45, krs napisał:

Moim zdaniem YGK Upgrade x8 jest znacznie lepszą plecionką od Siglona 8 splotowego,  chociażby sam kolor który w Siglonie zszedł mi w kilka wyjazdów, YGK tłukę długo i czegoś takiego nie zaobserwowałem, szkoda tylko że Upgrade nie robią cieńszej od PE #0.6.

A czy  tą YGK Upgrade można kupić w jakiejś okoniowej grubości? Mam tu na myśli okonia na grubo, czyli główki 4-10gram i gumki w granicach 7-10cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.