Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega wyżej napisał ,jak sie mięsiarze dowiedzą bedą łowic karpiki dzień i noc.

Ta sama sytuacja co w tamtym roku,starsi panowie siedzieli przez tydzień i łowili .Zarybianie powinno byc nienagłaśniane aby rybka zdążyła odpłynąc i zaklimatyzować się.

Ale taka jest mentalnośc ludzi, rybka dla wujka, cioci, dziadka itd.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja była na jednym z pod mieleckich zbiorników ,kiedy ludziska się dowiedziały że wpuszczono sporo rybek to pewna ekipa okupowała zbiornik przez 5 dni i nocy,właściciel załamał ręce po relacji świadków którzy opowiedzieli jakie ryby zostały zabrane przez okupantów

Edytowane przez b@lonRMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bójmy się pisać że było zarybienie.Dopilnujmy aby faktycznie było a nie tak jak w niektórych przypadkach z rękawa była spuszczana tylko woda do zbiornika to jest nasza kasa.Im więcej ludzi wie o zarybieniu tym większa możliwość sprawdzenia czy faktycznie się odbyło.Pomijam fakt dziadków nad wodom sami musimy dopilnować i pomóżmy PSP i SSR w ochronie zarybień to (nasze pieniądze!!!) informujmy ich o wszelkich sytuacjach łamania regulaminu a nie tylko narzekajmy jeżeli coś wzbudza nasze wątpliwości DZWOŃMY !!! i domagajmy się interwencji(sam tak robię prosząc zgłaszającego o personalia wówczas nie zostaje zbyty) .Gumofilce i tak będą siedzieć to my musimy sami reagować ewentualnie informować o wszystkich zachowaniach łamania regulaminu.Wyjdźmy z jakąś inicjatywom a nie tylko narzekajmy to każdy potrafi zróbmy coś od siebie a nie oczekujmy tylko czegoś od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zarybienia drapieżnikiem na j.solińskim powinno sie odbywac w okresie ochronnym tych ryb i było by wszystko ok.A nie wpuszczą początkiem listopada szczupaka ,karpia i wtedy ciągna ile się da żeby na święta można było co na stół postawic. A Państwowej Straż Rybackiej niestety juz nie ma na solinie a do społeczniaków szkoda dzwonic bo i tak nie przyjada oni wolą jezdzic przy sanie i grzac sie w aucie niz zapierd... po krzakach i pilnowac zeby nie łapali nie wymiarowych i ponad limit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w 100% potwierdzam to o czym piszecie. Rok temu kiedy slipowaliśmy jachtu ( to była końcówka października ) w okolicach Wyspy Energetyka widziałem na własne oczy tą rzeź. Była piękna pogoda a w tle słychać było tylko takie tępe puste uderzania w czerep złapanych szczupaczków. A kolegów po kiju tylu jak na otwarciu Biedronki.:D Na koniec sezonu karta przecież musi się zwrócić:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, wczorajszy dzień moge uznac za udany,rybki brały dośc delikatnie dwa okonie 36cm i dwa spady ale co to było trudno powiedziec, ale mysle że nie duże sandaczyki .

Może to nie jest szczyt marzeń ,ale coś sie działo mimo przenikliwego zimna.

Brania z głębokości ok 7m, przynęta Dragon bandit.Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ale czego sie nie robi dla przyjemności,rybki oczywiscie odzyskały wolnośc.:)

Edytowane przez jogirobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jogirobert piękne okonie ,w ogóle piękna woda w tle.Aż mi sie zatęskniło,znajomy wczoraj mi pisał, że pociągnął troszkę okoni największy 43 cm.Próbuj w okolicach wyspy skalistej i brosa,czasem możesz miło się zaskoczyć.Ja tylko jak wróce do Polski początkiem stycznia jak pogodar pozwoli ,od razu otwiieram pudełko z okoniowymi kogutami i robię ataken ahh rozmarzyłem się.

Powiedz mi jeszcze czy echosonda pomaga Ci w zlokalizowaniu ryby na Solinie,szukasz dołków czy stada drobnic.Sam noszę się z zamiarem kupna echosondy ale nie znam sie na tym.

Pzdr

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dzidowski jest fajnych miejsc w Olchowcu (tzw brama ) tylko jest mały problem muśisz się przedostać na drugą stronę, od przystani na prawo.

Tam są spady z tego co mi pokazuje echo ,i powiem ci jest to dobre miejsce miałem tam najwięcej pobic.

Dobre miejsce też jest zatoczka po prawej stronie od przystani (tzw zatoka medyków) małe ale dużo zaczepów.

Ale podobno gdzie patyki tam wyniki.:)

Na rybki wybieram sie ponownie w środę woduję łódkę w Olchowcu,także jak cos chętnie pomogę w przeprawie.

Kroku powiem ci tak echosonda pomaga mi tylko na napłynięcie w punkt czyli: dołki ,spady,karcze .Co do ryby w wodzie trudno powiedziec co to za ryba.

Ale jak już kupuj Lowrance sprawdzony sprzęt.

Edytowane przez jogirobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem @Kai co Cie tak śmieszy?? Czyżby na Solinie nie było już grubych szczupłych?? Oj zdziwiłbyś sie kolego!! Wiadoma sprawa że trzeba ich szukać bo Solina to nie jakiś CIEK, ale kto nie próbuje ten nie łowi!!

Mam nadzieje że kolega źle nie odbierze tego postu bo nie o to mi chodziło pisząc go!

@uchal powodzenia!

Pozdrawiam

- - - Updated - - -

Nie wiem @Kai co Cie tak śmieszy?? Czyżby na Solinie nie było już grubych szczupłych?? Oj zdziwiłbyś sie kolego!! Wiadoma sprawa że trzeba ich szukać bo Solina to nie jakiś CIEK, ale kto nie próbuje ten nie łowi!!

Mam nadzieje że kolega źle nie odbierze tego postu bo nie o to mi chodziło pisząc go!

@uchal powodzenia!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cie w zalewie pływają na pewno duże sztuki ale trochę tej wody jest wiec ciężko złapać coś z marszu. Oczywiście życzę koledze żeby połowił może chociaż jemu się uda bo jakoś od 2 lat nie złapałem wymiarowego szczupaka ani sandacza.....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię Solinę,

W tamtym tygodniu 2 piękne szczupłe na ok.70cm. Jutro zaczaję się na Sanadczyka.

te szczupłe były niedawno wpuszczone przez reżim południowo koreański z pzw krosno dlatego złapałes a o sanale zapomnij jestem praktycznie codziennie na solinie i miarowego wtym roku nie złapałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.