Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu 10 dni (czasem mimo niesprzyjającej pogody) wędkując na zmianę z łodzi i z brzegu tylko osiem brań szczupaków (jeden godny po 20 metrach zrobił zwrot i się spiął). Wyjętych tylko cztery w tym jeden w miarę przyzwoity. Za okoniem nie wędkowałem, nie zabrałem odpowiedniego kija i paproszków. Koledzy w tym czasie wędkując za biała rybą połowili na federki ukleje giganty, piękne płocie dwa duże leszcze jednego karpika 38cm. oraz sporo drobiazgu z wszystkich wymienionych wyżej gatunków. W piątek wieczorkiem zaczęło przybywać towarzystwo urlopowiczów więc nad wodą zaczęło robić się coraz głośniej. Wrażenia z obserwacji przyrody nad Soliną oraz zastrzyk świeżego powietrza - bezcenne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na Solinie mozna trafic sandacza lub okonia spinningiem z brzegu?

"Gdzie patyki tam wyniki", dodaj do tego jeszcze wypłycenia gdzie gromadzi się wieczorkiem i o świtaniu drobnica. Takich miejsc na Solinie bardzo dużo. Ujścia Sanu i Solinki są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest niższa ,dużo niższa ale aż tak mały stan nie jest.Nawet boleń coś słabo bije,kleni też nie ma pod powierzchnią same krótkie takie do 40 cm .Tak że kiepsko ,ale będę jeszcze atakował w wolnej chwili za kluskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na brania. Ja powróciłem do pracy, a moi koledzy gruntowcy siedzą twardo i nie rezygnują. Jestem z nimi w stałym kontakcie i słyszę codziennie to samo "zero wyników". Wiadomo, że najlepsze brania zarówno leszczy jak i innego bialorybu przypadają na koniec sierpnia, wrzesień (przynajmniej tam gdzie wędkuja koledzy) ale w miesiącach poprzedzjących też co roku coś im brało i zawsze mieli zajęcie. Teraz piwko i bezruch. Czyżby ryby Solińskie zastrajkowały?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zalewie woda jest tak ciepła że ryby nie maja apetytu.

Też tak sobie tłumaczę chude dni. Ale dotyczy to zbiorników płytkich, które się szybko nagrzewają. Solina do nich nie należy. Pływałem dwa tygodnie temu i na powerzchni woda cieplutka, ale już 2,5 metra pod powierzchnią już taka ciepła nie jest. Im głębiej tym zimniej. Więc na 16 metrach i więcej woda jest bardzo zimna. Jeśli tylko jest wiatr to i natleniona dośc dobrze, więc na głębokich łowiskach a takich na Solinie większość powinny rybi żerować dobrze. Moja teoria jest taka, że na tak dużym akwenie woda na dnie nagrzewa się dopiero pod koniec lata z powodu dokładnego wymieszania i wtedy brania są konkretne. Pozostają rozważania i czekanie na tłuste dni.;) Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem dzisiaj z nocy z Rajskiego ,nie przechwalając się złowiłem sandaczyka 52cm i 63 cm.

Wszystko na spining z rana ok 6-7ma. W nocy nic nawet nie skubło,z tego co wiem sąsiedzi też nic nie złapali a byli ok 3 dni. Wszystko zależy od miejsca ale proponował bym połowy z łodzi i w korycie tam woda trochę się rusza i ryba jest aktywniejsza.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nęce po prostu pływam z echosonda i patrze gdzie sa ławice ryb nad jakimiś trawami stawiam na 8-12 metrach bojke i i przed łapanie dopiero nece. A łapie na kastery i makaron anyżowy

Ale musisz przyznać, że to jeszcze nie są te brania co wtedy gdy leszcz żeruje aktywnie. Podczas tłustych dni ludzie zaliczają do 60 sztuk łowiąc tylko do południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie :rolleyes: ale po 25 lipca będę zgłębiał ponownie Soline, baza wypadowa "koło promu" na wyspę.

Głownie lekki spin okoń/kleń + ciężkie oranie na koguty.

Może znajdzie się jakiś kolega i przygarnie mnie na łódkę – odwdzięczę się „słuszną” ilością browara :beer::D.

Chętnie wynajmę też łódkę za kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.