Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Taka informacja dla tych co twierdzą ze sumy wyjadają sandacze na gniazdach a jak wytłumaczą że w Hiszpanii na zbiornikach zaporowych dużego sandacza jest w brud a razem z nim występuje bardzo dużo suma i jakoś dają rade.Sandacze jak i inną ryby na solinie to zjadły sumu ale takie na dwóch nogach sandacz o sum żyły w polskich wodach od tysięcy lat i jakoś jeden drugiego nie wytępił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb z Soliny na pewno nie wyżarły sumy, a jeżeli już to te na dwóch nogach.

Najwięcej szkód w rybostanie powoduje specyfika samego zbiornika. Wysoka woda podczas tarła ryb, a potem gwałtowne jej opadanie, a tym samym obumieranie złożonej ikry i wysokie straty w narybku. Nie oszukujmy się, nic nie zastąpi naturalnego tarła, nawet największe zarybienia.

Sam sposób zarybień woła o pomstę do nieba. Szczupaki czy karpie wpuszczane są praktycznie w jednym miejscu. Co się potem tam dzieje nietrudno zgadnąć...

Na Solinę zacząłem jeździć 25 lat temu. Wędkarzy spotykało się na Rajskim, Bukowcu, Zawozie. Łodzi na jeziorze praktycznie nie było. A teraz? Presja wzrosła potwornie. Super sprzęt, udoskonalone techniki połowu, sondy, silniki....Ryby naprawdę są bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze techniki owszem,sondy i sprzęt.ale prawie wszyscy polują na szczupaka,sandacza i okonia.nikt nie pływa caly dzień ze spinem szukając suma.Dzięki temu sum w zaskakującym tempie rozmnaża się i pustoszy zbiornik razem z wędkarzami i kłusolami.nie mówię że to tylko wina suma ale w wielkim stopniu sie do tego przyczynił.Co do zarybień to prawda,i to że co roku wpuszczają barany dalej suma.Wachania stanu wody też robią spustoszenie,widziałem nieraz wyschniętą ikrę na krzakach.Porównywanie ebro do soliny to jakiś absurd.

I niech piszą w temacie Ci którzy tu łowią lub często bywają i maja jakieś porównanie z lat spedzonych nad wodą i wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od wczoraj około 17 do dzisiaj do 8 rano na Solinie. Wieczorem 2 sandacze trochę poniżej wymiaru, trzecie branie zepsute. Przy brzegu stał szczupak około 65-70cm ale na nic nie reagował :( W nocy cisza (jeden kleń około 40cm) dopiero nad ranem zaczęło coś skubać na białą rybę (karpiki i płocie). Nockę uważam za udaną bo i pogoda była dobra i było widać ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem "nowy" na forum.

Mam pytanko odnośnie miejscówki nad soliną , mianowicie Zawóz na wysokości ośrodka wyp. Organika Sarzyna. Otóż wybieram się tam w najbliższy piątek , podpowidzcie co na hak na białąrybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może jakiś link na którym można coś o tych zawodach poczytać? mam już zarezerwowany nocleg w ośrodku w sarzynie i tak się zastanawiam czy się zanajdzie kawałek brzegu dla mnie.?

- - - Updated - - -

a wiesz może dokładnie w którym miejscu będą rozgrywane te zawody? Babka z ośrodka powiedziała , że nic o zawodach nie wie a nawet gdyby to na pewno nie w okolicach ośrodka. Więc może jakaś miejscówka się znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za ludzie w tym waszym zarządzie siedzą że nie wiedzą gdzie Sarzyna leży.Raczej w miejscowości Werlas to nie jest.A z tego co wiem zawody zawsze są rozgrywane w okolicy ośrodka Energetyk na sarzynie.A pani w recepcji na pewno nic nie wie bo tabliczki z rezerwacją brzegu zazwyczaj są rozstawiane wieczorem dzień przed zawodami.Ot taka polityka wszystkich bieszczadzkich kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz sam nie wiem co zrobić. Nie mogę nawet na internecie poszukać jakiegoś telefonu ani strony z konkretną informacją. Nic nie ma. Jeżeli ktoś na forum ma jakieś informację na ten temat, to proszę napisać.

Ja tam jadę w piątek , zawody się rozpoczynają w sobotę o 14, jeżeli zajmę jakieś miejsce , które organizator wytypował na zawody to będę musiał ustąpić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.