Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest kłusownik na Solinie gość który wiosłuje jak galernik i trolinguje z woblerkiem w czerwcu ( nie wiadomo komu to przeszkadza durny zakaz na całym świecie metoda propagowana i dozwolona. W wydani solińskim przypomina zajęcia sadomaso. Człowiek który rzuci wędki i odejdzie np zjeść na 20 minut - straszna szkoda. Człowiek który łapie okonia 14 cm na robaka i go nie wypuści bo użyje go na żywca. łowiący na sieci w rajskim itd Nie można mierzyć wszystkich jedna miarę i podbierać sobie wędek. Teraz zarybienie PZW w tym roku 97 sumów po ok. metr waga 600 kg . Jak je nie złowimy to w tym roku zeżrae1200 kg płoci, okoni szczupaków, sandaczy itd. Na drugi rok 2 tony itd Nie oszukujmy się wszyscy zostaliśmy wykiwani a prawdziwa przyczyna jest prosta PZW zniszczyło wodę. Do tego sum żeruje głownie maj, czerwiec lipiec sierpień i wrzesień potem idzie spać na pół roku, Po co mi taka wielka ryba zamiast innych a do tego długi okres ochronny. łowiłem ryby w sobotę i niedzielę i nie miałem brania szczupaka i sandacza. Na Ebro wpuszczono 32 sumy a do Soliny po 100 i więcej rocznie. Co ś tam jeszcze zostało i jakieś ryby z tej żezi ocaleją. Na pewno nie ma tylu kłusowników ile sumów które są wyspecjalizowanymi maszynami nocnymi do pozbawiania wędkarzy ryb. My śpimy a przez noc tona ryby mniej potem na wędkach mniej brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangur skończ wreszcie o jednym i tym samym. Każdy już na Twoje zdanie a wałkujesz je ciągle i bez sensu. Solina to nie Ebro a szczupak nie jest najlepszym posiłkiem suma. Zainteresuj się trochę tą rybą i poczytaj a nie mówisz to co od kogo usłyszałeś. Warunki na Solinie również dla tej ryby nie należą do najlepszych. Jak się wypowiadasz to powiedz coś sprawdzonego a nie pogłoski miejscowych albo ,,Solińskiego'' przewodnika bo on autorytetem też nie jest. Ja byłem w niedzielę 4 godzinki na spinning i złowiłem 2 szczupaki około 50cm. Czyli wychodzi na to że miałem niesamowite szczęście że ogromne ilości suma jeszcze ich nie wyczaiły?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paplar to twoje ostatnie szczupki w tym roku sumek się rozejdzie po zalewie po tarle i wiele rybek zginie powodzenia w łowach. Jakbyś widział na echosondzie wiele sumków które kilka razy oglądałem to byś się załamał. popytaj też nurków to Ci powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangur ma rację nurkuje w solinie i widziałem takie sumy jak konie!!!jedem miał nawet w pysku sandacza takiego z 50-60 cm. I miał takie małe oczka i wyglądał jakby miał ochote mnie zjeść.Odpłynąłem bo chciałem mieć wszystkie kończyny.Pozdro i łówcie póki jest jeszcze co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm skoro tak dużo tych sumów to z moim "szczęściem" nie powinnam mieć problemu by go zobaczyć na wędce? :D niedługo sprawdzę

Nawiasem zapytam czy można je łowić na będące pod ochrona turkucie podjadki?

Był już ten temat poruszany, ale po przeczytaniu postów dalej nie wiem czy nic za użycie tego robala nie grozi gdyby jednak trafiła się kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował już łowić sumy na turkucie w Solinie i nic z tego nie wyszło . Dobry jest żywice z tym że za dnia należy stawiać głęboko a w nocy metr pod powierzchnią. sumy w Solinie się przemieszczają i przez tydzień mogą być w większej ilości w jednym miejscu w innym tygodniu gdzie indziej. w dzień jeziora. To sa ryby ze stawów wpuszczone do jeziora z obcym genotypem.. nie do końca wiadomo jak sie zachowują. Nie ma na Solinie dobrych łowców sumów. Trochę połowiono na kwoka 2 lata temu a w tamtym roku bardzo słabo i wielu rezygnuje z tej metody gdyż jest kosztowna i obecnie mało skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paplar to twoje ostatnie szczupki w tym roku sumek się rozejdzie po zalewie po tarle i wiele rybek zginie powodzenia w łowach. Jakbyś widział na echosondzie wiele sumków które kilka razy oglądałem to byś się załamał. popytaj też nurków to Ci powiedzą.

Chodzi mi żebyś przestał wałkować ten temat bo ciągle o jednym i tym samym. O moje rybki się nie martw bo jak kilka lat temu, teraz i za kilka lat będę sobie radził ze szczupakami sandaczami itp. A echosonda to nie jest coś że tylko nieliczni mogą ją widzieć i wyobraź sobie że miałem niejednokrotnie i na niejednej taki zaszczyt. I nie muszę żadnych nurków pytać bo ku Twojemu zdziwieniu trochę informacji i ogólnie o sumach i o Solińskich posiadam, ale to już zostawiam dla siebie. Ty piszesz dużo błędnych informacji żeby tylko postawić w negatywnym świetle tą rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Trochę połowiono na kwoka 2 lata temu a w tamtym roku bardzo słabo i wielu rezygnuje z tej metody gdyż jest kosztowna i obecnie mało skuteczna.

Nie wiedziałem że kwok to przynęta:confused::eek: Dzięki @Kangur za podszlifowanie mojej marnej wiedzy wędkarskiej:D

A tak na poważnie to zluzuj gume, bo w każdym poście piszesz te same "rzetelne informacje" i nic nowego nie wnosisz do tematu a każdy już zna twoje zdanie:cool:

To jest moja ostatnia odpowiedz na twoje wartościowe posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.