Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Spontanicznie już chyba załatwione:

miejsce wybrane, zaliczka wpłacona, decyzja podjęta, łódka zarezerwowana, silnik elektryk kupiony, akumulator też, menu przez przyjaciela już prawie przygotowane, żony wprawdzie wstępnie wybrały długą listę atrakcji bieszczadzkich, na co my Panowie jako, że to nam koliduje w wędkarstwie - opłaciliśmy zaliczki na adwokatów.

Wszystko gotowe i niczego nie zmienimy. Pytanie, z czystej ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkował ktoś ostatnio na Solince? Zwracam się jednocześnie z pytaniem otóż przyszły weekend planuję zacząć sezon na solince:) poleci ktoś obszar w którym warto o tej porze powędkować? Czy myślicie że na zasiadkę na rajskim nie jest za wcześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Kroku,

Zaproszenie z innego wątku wciąż aktualne ;)

Tylko... moje przezwisko niestety nie wzięło sie od mojej znajomości języka rosyjskiego ;)

Zresztą: zapytaj Siksę o mnie ;)

Zapraszam:

Czas: 26.04 - 03.05

Miejsce: Dom w Werlasie nad Soliną - Werlas, Werlas -

A pro po: czy ty byłbyś w stanie określić, która to nasza działka na zalinkowanej mapie?

Geoportal 2 | iMap

Sorki, nie działa, tak jak miałem na myśli. Wystraczy wpisać Polańczyk i parę ruchów w prawo i mamy Werlas :)

Witam kolego,właśnie szukam takiego domku blisko wody,żeby wyskoczyć z rodzinką na rybki.Jak możesz coś więcej napisać o tej miejscówce.Chodzi mi głównie o to czy jest to "odnoga"czy otwarta woda,czy jest szansa na białą rybe głównie karp mnie interesuje,głębokość.Ogólnie jak najwięcej informacji.Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się uzbroić w cierpliwość...

Przeczytałem uważnie cały wątek, ale już wiem, że nic tak dobrze wody nie sprawdzi jak mój osobisty udział ;)

Obiecuję, że po powrocie napiszę o miejscówce.

Nastawienie: szerokie :). Zabieramy karpióweczki, feedery, spławikówki i spinningi. Będziemy dysponowali łódką z elektrykiem. Znając jednakże nasze pierwsze żony, jak i dzieci to wiemy, jak będzie wyglądał nasz dzień: większość dnia będziemy ganiali po wszystkich okolicznych muzeach, atrakcjach, ciekawostkach przyrodniczych, kościołach, synagogach i innych połoninach. Zostanie troszkę czasu na spławikową zabawę i parę rzutów spinningiem (ale to już w maju). Nasze główne łowienie z reguły przypada na czas od kolacji do 2,3 w nocy.

Nastawiamy się na leszcze i płotki, chyba, że jakiś karpik wpłynie w kuku, którą troszeczkę zanęcimy. Nie kulamy to i kulek nie mamy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajomi dwa tygodnie temu pływali za okoniami, ale jak na złość trafiały się tylko sandacze, i szybko zrezygnowali.

ale w tym roku woda jest "fajna" - nie było dużo śniegów w Bieszczadach i nie ma takiej "śniegowej" wody jak co roku, więc nastraja to optymistycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to jakieś okonie łowią ...

Możliwe że łowią okonie bo widziałem w niedziele piękne sztuki pod przystanią stadko 6szt min. 40cm pierwszy raz w życiu widziałem takie okonie, nie wiedziałem ze takie jeszcze pływają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie że dawno nie byłem na Solinie mam pytanko:

Chciałbym uderzyć na pare dni z namiotem i zastanawiam się gdzie:confused: Może mi ktoś przybliżyć wode w miejscowości Zawóz?? Wiem że jest tam pole namiotowe, w jakiej odległości znajduje się od wody??

Będę wdzięczny za jakieś odpowiedzi lub inne miejscówki:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym okresie byłem kontrolowany przez PSR ze trzy razy i raz przez Powiatową która to dużo powinna się nauczyć zanim kogoś skontroluje min. pływanie na silniku spalinowym bez uprawnień, ale nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba na weekendzie majowych pływały ze 4 jednostki straży rybackiej i do tego samochodami. I trochę mandacików poleciało miedzy innymi za trolling oby więcej takich akcji Panowie, leśne dziadki się może w końcu ogarną bo już mi się rzygać chciało na tą kłusole na zalewie jak widzę w nocy całe zatoki obrzucone wnykami :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie wróciłem z tygodniowego urlopu na półwyspie werlaskim.

Wrażenia? Super jest to jezioro. Mimo, iż nie połowiłem specjalnie to w takich pięknych okolicznościach przyrody i tak miło spędziłem czas.

Tydzień temu w niedzielę 2 karpie: 47 cm i 60 cm. W poniedziałek jeden 50 cm. We wtorek była przerwa w łowieniu. Środa - porażka. Od czwartku próbowaliśmy za szczupakiem na ukleję: wynik - jedna biedna uklejka obdarta żywcem ze skóry (branie niezacięte, bo jak miałem zacinać to branie się skończyło ;), oraz dwa okonie. Nie powiem, większe od uklei, ale niewiele ;).

Kontrola? Zero, ani razu. Natomiast to jak wykupywałem licencję wymaga oddzielnego opowiadania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.