Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Zdejmij sobie folię w kongerze czy co to jest bo Ci nie będzie oddychał i później będziesz miał niemiłe nieprzyjemności.Pozdrawiam ,okoń godny .

Foli juz nie ma bo po ostatnim wypadzie umoczyłem dolnik więc poszła do kosza, jutro ponowny wypad na rybki zobaczymy co nowy dzień przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,nie ma czym się chwalić.Po pstryknięciu jakimś tam,obcinka szczupaka + jeden sandaczyk ok 48 cm.

Napotkani wędkarze zero,bo były jakieś zawody .Tak ,że bez emocji :beer:

Parę fotek,bawiłem się aparatem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Kolegę na forum, tu można sprawdzić stan zbiornika jak również przeglądnąć dane archiwalne.

Orodek Koordynacyjno-Informacyjny Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW w Krakowie

lub tu:

Hydrologia - pogodynka.pl

Jak widać wody wciąż ubywa, bo w zasadzie jak nie pada to skąd ma jej przybyć. W ostatnich dniach byłem w Bieszczadach i wszystkie rzeki, cieki, ciurki które widziałem wyglądają tragicznie, praktycznie nie płyną a snuja się miedzy kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś piękna pogoda ,myślę wybiorę się popodbijać za sandałami -okoniami.

Zero falki,fenomenalna pogoda aa i ryby dopisały.

Namierzyłem świetną miejscówkę , w sumie wyjąłem 5 sandaczy ,jeden ponad miarę ,reszta wiek przedszkolny.

Jeden koczodziób pod miarę ,dwa rzuty dalej wielki pstryk + luz linki=brak koguta.

Dołowiłem jeszcze pięknego okonia na 37 cm .

Reasumując miałem kilkanaście brań i jeden spad, w resztę brań się nie wpiąłem .Wydaje mi się ,że to wina kija batson imb784 RX7 -kij do zadań kogutowych ,mocny pstryk -cięcie-hol.

A w takie podszczypywania ciężko się wpiąć ,kijek musi mieć troszkę mniesze cw.

Łowiłem ciężko ,głęboko i na swoje koguty.

Ryby penetrują dalej Solińską toń.

Ps.Piękny szczupak , szkoda że nie można zapunktować okoniami -widać ,że nie jest za dobrze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kroku to nie wina kija tylko sandaczy. Z taką sytuacją musisz się pogodzić i nie tylko Ty niezacinasz brań.Jak sandacze nie mają nastroju to tylko podskubują pióra i nawet gdybyś miał w ręku super-hiper czuły kij to i tak nie trafisz z zacięciem.Często w takiej sytuacji pomaga zmiana granatury koguta oraz agresywniejsze go prowadzenie.Niejednokrotnie łowiłem 24g kogutem na 2m wodzie...Innym dobrym sposobem jest posłanie w to samo miejsce gumy dla tego ja ZAWSZE mam przy sobie dwa patyki,jeden na koguty a drugi na gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , to miejsce omijałem dalekim łukiem .A dziś od nie chcenia popłynąłem jak wracałem już do domu.

Słuchaj wiesz ,że niższa woda ma też swoje plusy i łatwo można odczytać ciekawe miejsce.

A miejsce jest fenomenalne ...zobaczymy czy dalej będą efekty na tej miejscówce ale to bliżej weekendu...

Rapala ,próowałem i tak i tak i dupa...

Wiem ,że to brały ładne okonie bo jeden mi spadł a jednego wyholowałem ,ewentualnie ale wątpie malutkie sandacze bo takiego też złowiłem ok 30 cm.Czuje pstryk,zacinam nic poprawka zacinam nic.Tab bywało często ,tu brakuje Grześka on by coś rozkminił.

Albo po prostu taki dzień,wiem jedno ,jeszcze takiej miejscówki nie wyczaiłem w swojej SOlińskiej kadencji wędkarskiej.

No ale nie ma co się podniecać..

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A ryba, którą możecie zobaczyć na zdjęciu, nadal pływa w Solinie..." Wchodząc w link z relacji z zawodów byłem święcie przekonany że ryba dostała w łeb a tu miłe zaskoczenie. Są na szczęście w śród Nas racjonalni wędkarze i jest ich więcej!!! To daje nadzieje na przyszłość i jak widać nie tylko młodzież wypuszcza ale starsi wędkarze również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wędkowanie od 6 do 18 .Od razu popłynałem w to swoje miejsce niedawno namierzone .Dobre ustawienie łódki i zaczynamy zabawę. W sumie 4 pstryki ,jeden spad i dwie obcinki w jednym miejscu.

Dwie inne miejscówki obdarzyły mnie sandałami 47-48 ot taki standard+ bonusik następne dwie obcinki.

Trzeba kupić kilka wolframków. Pogoda piękna ,zero fali,jakieś kontakty były .Czekamy ,czekamy na zimniejszą porę ,może trafię ponad 50 cm :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.