Skocz do zawartości

GDZIE BIORĄ


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dwa dni pod rzad byłem na Lipiu(duży staw) ze spiningiem w porach popołudniowych.Wpierwszym dniu zlowilem 8 szczupakow,dwa były wymiarowe(63,58cm)reszta to pistolety od 25 do 38cm.Brały na kopyto relaxa seledynowe z czarnym grzbietem uzbrojone w głowke antyzaczepową która bardzo sie tam przydaje ze wzgledu na roslinnosc podwodną.Kilka sztuk złowiłem takze na obrotowke 2ke efezzeta fluo zielone.Drugi dzien poswiecilem na obławianie stawu obok(nienalezy on do pzw) ale mozna smiało łowic bo nikt sie nie czepia.Efekt to 4 niewymiarki wszystkie jakby w jednej mierze 34-35cm.Sukcesy moze niewielkie ale frajda przednia:)Jak nigdzie nie bierze to warto tam sie wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dziś rano zostałem "zastrzelony" pakietem newsów.

Podobno na Ożannie złowiono szczupaka 130 cm; gość z zamojskiego.

Podobno między Łańcutem a Przeworskiem jest jakieś zapomniane jeziorko (może Głuchów?) i podobno gość tam był z prezesem koła Łańcut i złowili 5 metrowych szczupaków...

Pierwszego newsa nie dam rady skonfrontować (chyba że tuna18 pomoże) ale drugiego tak. Zadzwonię później do prezesa koła Łancut i zapytam - rozwiązanie intrygującej zagadki jeszcze dziś!.

PS: zostałem testrem firmy MIKADO (ogłaszali się w prasie), dostałem 20 twsterów i 20 fishunterów (kopyt), niektóre ciekawe. Na razie je zbroję i opracowuję strategię użycia. Ponieważ w ramach testów trzeba coś napisać postanowiłem relacje wpisywać na stronie klubu, będzie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na te informacje. Szczerze wątpię we wszystkie ale dziś nie mamy 1 kwietnia. W najnowszym wydaniu WW pojawił się Rekord Polski w kleniu. Jeśli łowca ma co najmniej 2,5m wzrostu i ze 150kg wagi to mógłbym w to uwierzyć. Przez kilkadziesiąt lat Rekordem Polski klenia w/d WW był ponad 6 kilogramowy amur, długo nie chcieli przyznać się do błędu ale w końcu się przyznali a teraz takie coś wstawili.

Tu link: http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=5&nid=80

Mój kleń z galerii mógłby stanąć w konkury z tym "rekordem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klenia się zgadzam. Nie wiem jaka była przesłanka do zamieszczenia tego zdjęcia,mniemam że tak jak przy rekordzie Polski był ktoś fizycznie z redakcji WW i widział tę rybę.

PS: jakieś 15 lat temu znalazłem nad Sanem dwie martwe ryby, złapane na pułapkę - linka stalowa, żaba (bo były jej resztki na kotwiczce), i kół w brzeg wbity. To był największy kleń jakiego w życiu widziałem, ten na zdjęciu to mógłby być jego wnukiem.

Gdybym był wtedy świadom co zobaczyłem to bym go zabrał do koła i im pokazał. Tak więc wierzę w klenie powyżej 4 kg.

Co do metrowych szczupaków - prezes koła z Łańcuta ucieszył się, że tak łowi! ALE NIESTETY TO NIEPRAWDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sam co słychać w Cierpiszu, i melduje że w ciągu 4 godz biczowania wody miałem tylko 2 brania; szczupak 44 cm i coś co omal nie wyrwało mi ręki z barku przy braniu i wciągało mnie do wody podczas holu. Niestety hamulec w kołowrotku mi się zaciął( nie kupujcie primaxa kongera) i nie mogłem go poluzować w wyniku czego ryba się spięła po kilkunastu sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich milosnikow wedkarstwa.Zapraszam na lososie i pstragi do USA ,sezon w pelni.Jezeli ktos ma trochu wolnego czasu i chce powalczyc z salamonami to czekam na chetnych.lowie na pulaski river w stanie Nowy York ,jest to ladna gorska rzeczka z wieloma rybami!!!!!!!!!!!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Wisłoku. 13 okoni z czego 11 wymiarowych, leszcz 55cm za ogon, pistolet i dwie spinki szczupaków i jedno obcięcie.Generalnie dzień udany. Chodź większość dnia straciłem wędkując w złym miejscu. Gdy dotarłem do dobrego to 3/4 ryb złowiłem w przeciągu godziny. Na tygodniu się tam wybiorę i zacznę wędkować właśnie od tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza poranna trzygodzinna sesja nad Wisłokiem okazała sie dość udana.Jeden okoń i cztery szczupaki, z czego dwa to pistolety,jeden około 55 cm a największy w galerii. Dziś dla odmiany wziąłem lekki zestaw.Chciało by sie zostać nad rzeką nawet na cały dzień przy takiej pogodzie, ale obiecałem żonce wspólne wyjście do kościoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Andrzej wyniku, dobry dzień. Na Wisłoku w Rzeszowie było cienko, złowiłem 8 okoni z czego największy miał ok 30cm. Próbowałem nawet czarować ale widocznie czary poskutkowały dopiero w okolicach Łańcuta. Dodaj do swego postu jeszcze fotkę jaką umieściłeś na WCWI bo warto

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.