Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaje tu pare aktualnych fotek z drugiej strony zbiornika od strony autostrady. Na całej dlugosci od tamtej strony wycieli drzewa i zniszczyli brzeg. Wędkował ktoś ostatnio na tym zbiorniku?? Rybki zaczęly brać??

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce priorytety rządowe mają absolutne pierszeństwo i nieważną wtedy jest ochrona środowiska, otoczenie. Niszczy się wszystko w imię wyższych celów tj. autostrada. Jakoś na zachodzie europy dbałość o otoczenie jest stawiana na pierwszym miejscu. Podobno (tak wyliczyli najmądrzejsi ekonomiści) mamy dogonić europę zachodnią i najbardziej rozwinięte kraje za 85 lat. Niszcząc lasy i przyrodę śmiem twierdzić, że nie dogonimy ich nigdy.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @art-ski bardzo upraszczasz sprawę i nie do końca chyba wiesz co mówisz. Popatrz na mapy i sieć dróg np. w Niemczech i u nas. Z jednej strony u nas gorzej, bo mniej dróg, ale z drugiej mamy piękne, duże połacie lasów niepoprzecinanych drogami jak ser szwajcarski. Po drugie nie mamy wprawdzie czym sie chwalić, że dopiero budujemy pierwsze autostrady, ale za to wszystkie nowo budowane autostrady mają siatki zabezpieczające przed wejściem dzikiej zwierzyny oraz przejścia pod jak i nad autostradą umożliwiające migracje zwierzyny czego w zachodniej europie tak często nie znajdziesz, gdyż kiedyś jak budowali autostrady to nie myśleli o przyrodzie. Do tego wszystkiego dochodzą liczne tereny zaliczane do Natury2000-czasem bardziej, czasem mniej ważne przyrodniczo przez które drogi już nie pójdą i możemy być spokojni o przynajmniej część naszej unikatowej przyrody....

Ahh sie rozpisałem niezgodnie z tematem, ale @HeadAche dobrze mówi: nie popadajmy w skrajność tym bardziej nieuzasadnioną.

A wracając do tematu zapytam-był ktoś na spinningu z brzegu? Okonie skubią?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @art-ski bardzo upraszczasz sprawę i nie do końca chyba wiesz co mówisz
Nie słyszałem dotąd żadnej opini specjalisty, by matale ciężkie pochodzące ze spalania etylin, olejów napędowych i innych były przyjazne środowisku. A skoro nawet są przyjazne to dlaczego tak mocno zaostrza się emisję w/w. Ktoś napisał, że Czarna Sędziszowska to zbiorniki pożwirowe, tak oczywiście, ale otoczenie tegoż zbiornika, które zostało bezpowrotnie zniszczone to był mini rezerwat przyrody. Niestety nie wszyscy zapatrzeni w spławiki czy też inne sygnalizatory brań nie dostrzegają otaczającego nas świata przyrody. Miałem okazję pochodzić po wyciętych laskach otaczających zbiornik i podpatrywać życie przyrody. Było unikalne dla tego rejonu, było. Obecnie plac budowy zamiast lasu obfiyującego w niezliczone gatunki ptactwa. Można i tak, przecież tak bardzo potrzebujemy autostrad, dróg szybkiego ruchu że kilkaset hektarów lasów w Polsce można poświęcić. Pamiętajcie wszak o jednym, żadna autostrada czy inna droga nie wyprodukuje wam tak potrzebnego dla życia tlenu, a wręcz odwrotnie. Niestety w tym kraju jak pisałem priorytety ludzi na stanowiskach są najważniejsze. A budując autostradę większą uwage przykłada się do tego, by omijała ona działkę rekreacyjną jakiegoś wysoce postawionego prominenta kosztem wycięcia kilkunastu hektarów lasu. Są ludzie mądrzy, którzy z pewnością planując trasę autostrady wzięli by pod uwagę ochronę przyrody i planowali by jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne, ale ci ludzie nie mają szans się wykazać. Taka to smutna prawda, wielka szkod, że nie wszyscy to dostrzegają, albo też nie chcą tego widzieć. Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem dotąd żadnej opini specjalisty, matale ciężkie pochodzące ze spalania etylin, olejów napędowych i innych były przyjazne środowisku.

Niepotrzebnie demonizujesz. Spaliny z przebiegającej autostrady to najmniejszy problem. Benzyny etylizowane zostały wycofane w Polsce w 2005 roku, a szkodliwe substancje pochodzace ze spalania ON we współczesnych samochodach są zredukowane do minimalnego poziomu.

Dużo większym problemem będzie ciągły hałas, chociaż wędkujacy tam są chyba przyzwyczajeni - to przecież czynna kopalnia.

Obecność metali ciężkich w środowiskach wodnych to także "zasługa" wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkodliwe substancje pochodzace ze spalania ON we współczesnych samochodach są zredukowane do minimalnego poziomu

Tak z pewnością w samochodach nowych. Tylko ile takich samochodów jeździ po Polskich drogach? Może co dwudziesty pojazd spełnia wymogi spalania. O transporcie autobusowym nawet nie piszę. To nie demonizowanie tylko FAKTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z pewnością w samochodach nowych. Tylko ile takich samochodów jeździ po Polskich drogach? Może co dwudziesty pojazd spełnia wymogi spalania. O transporcie autobusowym nawet nie piszę. To nie demonizowanie tylko FAKTY.

O rybkach panowie poprose ja austradami nie bede jezdzil bo na Cz Sędziszowską sobie zajadę moją maryśką, fiacik taki jeden i nad Wisełke dojade ale szlak mnie trafi jak takie gadki czytam Jak wytyczyli tak musi być nic panowie nie zmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc.

Wielkie dzieki za odpowiedz.:)

Jestem ona :P

Tak zapytam bo mam zamiar pojechac na 2-3 dni na co najlepiej łapac na czarnej tzn,Jaka przyneta to standard (NIGDY TAM NIE BYŁAM )

Wiadomo ze dzisiaj mozna na kulki i biora jutro na kukurydze robaka itd.Ale chodzi mi co zazwyczaj koledzy zakładaja na haka :)

Słyszałam ze nie tylko karpiki tak siedza.

Moze jeden kijek wieczorek na trupka sie .....:)

Pozdr.

I dziekuje.

Dodam ze i tak wszystkie rybki ida do wody spowrotem :)(Nawet kras)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zbiorniku możesz próbować dosłownie na wszystko , ale osobiście polecam kukurydze na włosa (z kolby ) i tu jest problem , gdyż możesz również wybrać kukurydze z puszki , ponieważ jest miękka i łatwo pobierana przez ryby co jest dobre na wiosne . Bardzo dobrze sprawdzają się też dżdżownice (wielkie i małe ) . Jeśli chcesz w dzień możesz założyć białe , dlatego że ostatnimi czasy karpie 2-3 kg "biorą się za to ". Pzdr . ;) A co do trupka to spróbować nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do trupka to spróbować nie zaszkodzi :D

Z tym trupkiem to radzę się wstrzymać do czerwca. Sandacz ma okres ochronny a na trupka szczupaka raczej nie złowisz. Nie ma co prowokować mętnookich

Ja na Czarną wybieram się dopiero w czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trupka szczupaka raczej nie złowisz.

Jak zatem wytłumaczysz fakt, że praktycznie wszystkie szczupaki (a złowiłem ich sporo) łowione z gruntu złowiłem na trupki. Zresztą żywca praktycznie nie używam. Może te, które łowiłem od lat nie znały twojej teorii i dlatego brały? Ja z kolei twierdzę, że w niektórych przypadkach trupek jest o wiele skuteczniejszy na szczupaka od żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szczupaki na czarnej z gruntu brały i biorą od zawszę ja osobiscie większość moich większych zdobyczy złapałem z gruntu albo na spining z korka nie pamientam żebym złapał jakiś ogromne sztuki lecz może nie umie łapać z korka i mi nie biorą.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może te, które łowiłem od lat nie znały twojej teorii i dlatego brały?

Tak się składa, ze nie pisałem nic o żywcu a mówię tylko o ograniczeniu brań sandaczy w okresie ochronnym, bo łowiąc nocą na trupka chcąc nie chcąc prowokujemy sandacz. I nie mów mi, ze jest to przyłów

Zresztą ciężko z Tobą polemizować, przecież bardzo dobrze znasz każde łowisko i złowiłeś tyle ryb, że hoho. (Twoje posty). Tylko jakoś nigdy nie poparłeś tego fotką.

Ja akurat nocą jeszcze nigdy szczupaka nie złowiłem, tym bardziej na trupka...ale cóż może nie umie łowić, a i tak na trupka ruszam dopiero w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.