Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać:

"Teraz rzeczką chodzi tłum etycznych dobrych technicznie wędkarzy łowią jak czytam dużo kleni, pstrągów wszystkie wypuszczają a ryb brak."

To samo pytanie mnie nurtuje od jakiegoś czasu, sam praktycznie ryb już nie zabieram (wolę kupić w sklepie ), kłusoli mniej się widuje niż w poprzednich latach, zarybienia niby rok w rok, a mimo tego z rybami problem:confused:

no chyba że " paniee kormorany zjadli"...

Pm

A więc edytuję ;)

Off-topic (w skrócie OT; ang. nie na temat) - używane powszechnie na stronach internetowych, forach dyskusyjnych

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać:

Niektórych skrótów nie rozumiem:confused: Proszę używać polskich zwrotów zrozumiałych dla wszystkich użytkowników. No chyba, że jestem jedynym dinozaurem na tym forum, który w dobie GG, SKYPE`a i innych komunikatorów nie może się odnaleźć.

P.S. Dziękuję bardzo za odpowiedź powyżej, już jestem mądrzejszy;)

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody wędkarz z gimnazjum a może młodszy miał leszcza w siatce regulaminowej z okręgami. Małego leszcza, którego pełno na Czarnej i jakoś mnie to nie raziło, młody złowił zabrał i zjadł rybkę. Zgodnie z regulaminem to zrobił i to nie specjalnie cenną dla tego akwenu

Nie byłem chwile na forum z braku czasu, obecnie usiadłem poczytać i jestem zdziwiony, że małą notką zrobiłem tyle zamieszania (wsadziłem kij w mrowisko). Nie pisałem o całości zajścia nad wodą, bo takich trudnych przypadków spotyka się sporo więc pomyślałem po co? Teraz postanowiłem napisać wszystko. Otóż "młody wędkarz" po złowieniu leszczyka próbował go wcisnąć do puszki po jakiejś konserwie celem przetrzymania "na grilla:, dopiero po słowach "starszego wędkarza" pod okiem którego łowił cyt:"lepiej włóż go do siatki i wpisz w kartę, bo jak przyjdą ci z kontroli to będzie kłopot". I tutaj pytam, czy tak powinna wyglądać edukacja? Czy tylko strach przed karą, a nie etyka, humanitaryzm i dobre zachowania? Chyba , że ta opisana edukacja to taka rodem z polskiego przysłowia cyt:"uczył Marcin Marcina, a sam głupi jak świnia". Odnośnie tego czy ryba dla akwenu jest cenna czy też nie jestem mocno zdziwiony słowami "pawła". Otóż każda rodzima ryba jest cenna chociaż by dlatego, że w naszych akwenach tych ryb jest coraz mniej i z każdym rokiem ich ubywa, a zarybień na lekarstwo. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie odwiedzić Czarną Sędziszowską z czystym nastawieniem na okonia.

Wyniki jak dla mnie wzorowe. Dziewięć okoni w granicach 25-35 cm w przeciągu 3 godzin. Przynęty SWS Hornet oraz przezroczysty paproch z brokatem na troku bocznym. Wszystkie ryby złowiłem wzdłuż lini brzegowej na głębokości 1-4 m.

Kilka fotek z wyprawy poniżej.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sandacze z czarnej to noc z 1 na 2 czerwca na mniejszym stawie w 2 osoby wynik 0 brań na martwą.

Wybraliśmy ten staw ponieważ spokój, cisza brak łowiących, (brak brań) rano 2 ataki chyba boleni. Za to na dużym widziałem branie, hol i koniec życia sandacza 72 cm, ten sam wędkarz złowił dzień wcześniej 62 cm tak mówił. To ,,fachowiec po fachu" ponieważ inni nie połowili ani drapieżnika ani mulaków, a tak poważnie to gość ma dobrze rozpoznane łowisko i sporo łowi. Zabrał ryby, nie oceniamy go bynajmniej wolno mu to zabrał. Od północnej strony rozgrywano zawody spławikowe i trupka trochę zostało ( to taka dygresja, łatwiej wytypować dobre miejsce na drapieżnika o ile nęcenie w/w ma jakiś sens.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to zaznaczone miejsce?? w jakich godzinach było branie?

Kolego i tak już masz masz prawie wszystko podane. Może byś tak sam coś wniósł do tematu, chyba że potrzebujesz jeszcze nurka, który by idealnie umieścił przynętę w miejscówce a może i sandacza zawiesił na haku.

Też byłem przy tym braniu i widziałem złowioną rybę.

wyprzedzam też Twoje kolejne pytanie o temperaturze wody- zimna jak cholera ;)

Jak chcesz być "fachowcem po fachu" musisz sam próbować i do czegoś dojść. Wtedy wedkarstwo sprawia największą frajdę.

P.S. Wyrażenia "fachowiec po fachu" pierwszy na tym forum użył kolega @fordo - dla mnie Złota Czcionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.