Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam kilka razy ( 3 X ). Szczerze nie polecam. Może miejścowi wiedzą gdzie tam łowić ale jak ktoś nie zna łowiska bardzo dobrze to lipa :) 10 metrów od brzegu jest 8 metrów glębokości. Z tego co widziałem jakiś drapieżnik chodzi górą. Coś tam próbowałem na spinna ale nie na tyle długo by osądzać łowisko. Jeśli chodzi o grunt to tak jak w tytule o tym łowisku " to była lekcja pokory " Goście na trzech stanowiskach odemnie nic nie złapali przez nockę . Ja też nic. Kolega tylko połapał na spławik małe krąpiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jeszcze się nie udzielałem na forum choć jestem już od dłuższego czasu na nim.

byłem wczoraj na czarnej i nie jest wcale tak żle, dużo okoników na spina a i szczupak bije w drobnicę tylko unika przynęty. Jeżeli chodzi o karpia Starszy pan który przyjechał koło godziny 11:00 przez dwie godzinki złowił karpiki 2 i 4 kg zwiną kije i pojechał.

Jutro będę atakował szczupaki przy trzcinach z żywcem bo innego wyjścia nie widzę.

Dam znać jak poszło i jakieś fotki wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zakaz wywożenia zanęt nie przynęt.

@Damiano, jeśli można wiedzieć,skąd wziąłeś tę informację o tych zakazach?

Z tego co przeczytałem w zamieszczonym linku ,

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/25569/60/zmiany_w_wykazie_wod_pzw_okreg__w_rzeszowie_udostepnionych_do_we

Wszelkie ograniczenia na zbiorniki zawarte w wykazie wód na rok 2009 od 1 stycznia 2010 r nie obowiązują. W roku 2010 zostały zatwierdzone ograniczenia wymienione w niniejszym załączniku:

za nic nie mogę znaleźć informacji aby na Czarnej obowiązywały wogóle jakieś zakazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zbiornik czarna sedziszowska zakaz wywozu zanęt za pomoca srodkow plywajacych"

to tekst z wykazu wod udostepnionych do wedkowania w 2009r pzw rzeszow

Przecież pisze jasno że od 2010 r. przestają obowiązywać ograniczenia zawarte w wykazie wód na 2009r.

Wszelkie ograniczenia na zbiorniki zawarte w wykazie wód na rok 2009 od 1 stycznia 2010 r nie obowiązują. W roku 2010 zostały zatwierdzone ograniczenia wymienione w niniejszym załączniku:

Skoro we wspomnianym załączniku, Czarna nie została ujęta (pozostałe zbiorniki tak) to zakazy z 2009r. przestały obowiązywać.No chyba że napisali specjalny załącznik dla Czarnej Sędziszowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i masz racje kolego mi tam bez roznicy i tak czarna zostanie dla mnie beznadziejnym zbiornikiem i szkoda czasu na niego moze na jesien cis tam ruszy...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i masz racje kolego mi tam bez roznicy i tak czarna zostanie dla mnie beznadziejnym zbiornikiem i szkoda czasu na niego moze na jesien cis tam ruszy...pzdr

Nie zgodzę się z Tobą że jest beznadziejnym zbiornikiem,jest po prostu trudnym jak większość zbiorników tego typu czyli wyrobisk po żwirowych.Aby dobrze poznać ten zbiornik,najlepiej po nim popływać z sondom i dobrze poznać charakterystykę dna a i to nie gwarantuje sukcesu.Nie wystarczy przyjechać i rzucić przed siebie,trzeba wiedzieć gdzie.Znam wiele trudniejszych żwirowni a jedną z nich rozpracowywałem przez rok (nie wspomnę o siedzeniu z lornetką na drzewie i obserwowaniu wody:D)ale w końcu się opłaciło łowiąc w następnym roku kilkadziesiąt karpi i amurów.Tegoroczne lato nie sprzyja wędkowaniu jak nie deszcze to upały,sam niedawno wróciłem z trzydniowej zasiadki nie usłyszawszy sygnalizatorów (chyba tylko jak je włączałem i wyłączałem:D)Co do Czarnej ,zbiornik trudny ale do ogarnięcia dla tych,którzy chcą,na pewno nie do łapania z marszu od tego są rzeki,co do rybek to na pewno są tam ładne sandacze,grube karpie o sumach już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
byłem niedawno: grunt, trupek, żywczyk - i nic. Problem był żeby uklejki jakieś złowić:D:D

Wędkarzy brak i wiatr zimny jak sk....syn:mad:

Chyba kolejnosc troche inna - zywczyk /zimny jak ten sk...yn wiatr/,trupek i najpewniej pozniej grunt.:cool:

Edytowane przez robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy któryś z was mógłby wziąć jakieś zdjęcie np. : z zumi z Czernej i zaznaczyć miejsca gdzie da się połowić. Bo ja szczerze mówiąc byłem tam parę razy i wiem ze 6 metrów od brzegu jest 8 metrów głębokości ale pewnie nie wszędzie tak jest. Więc bardzo bym prosił o wskazanie miejsc na których można stanąć. Oczywiście jeśli ktoś nie chce zdradzać swoich miejscówek to nie musi ( ale może ) :cool:. pozdrawiam. połamania kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam gdy ostatnio pływałem z sondą to

1-dość duża górka na głębokości ok.1,5-2m,w zasięgu rzutu gruntówką

2-płytka zatoka ok 2m wody ale regularnie obstawiona

3-dość płytkie miejsce z urozmaiconym dnem ale bez dobrego wygruntowania się nie obejdzie.

Z tym że miejsce 3 z teko co mi kolega mówił jest niepewne ponieważ prawdopodobnie w tej okolicy ładują spłuczkę z drugiego stawu i woda jest strasznie zmącona,tak mu pokazywało na sondzie,coś w rodzaju zawiesiny nad dnem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam byl ktos z was ostatnio na czarnej?czy tamtejszy drapieznik juz sie przygotowywuje do zimy?tzn czy cos sie dzieje juz na tym ziorniku bo przez lato to straszna cisza tam byla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co koledzy piszecie, to Czarna nie napawa optymizmem do III zlotu PSW. No ale jak to w życiu bywa różnie może być. Ja osobiście nastawiam się tylko na zasiadkę z trupkami więc nie znudzę się biczowaniem wody. Myślę, że koniec września to najlepszy czas, aby sandacz na Czarnej ruszył. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy zlotu będą bawić się przednie w doborowym towarzystwie!!! Już się cały trzęsę w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników. Czytam Wasze forum od jakiegoś czasu i dopiero dziś posanowiłem dołączyć. Dziś wybieram się na Czarną pospiningować. W późniejszym czasie postaram się napisać kilka zdań o moich doświadczeniach z tegorocznych wypadów nad tą wodę. Załączam kilka fotek z tych wyjazdów

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rrs1914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post jeden po drugim.

Wróciłem z Czarnej lecz dziś całkowite bezrybie. Ludzi bardzo dużo w większości spining z brzegu jak i z wody, kilku grunciarzy.

Odnośnie tegorocznych wypadów na tą wodę:

Poczatek sezonu to zasiadki spławikowo-gruntowe. Brały głównie płocie, małe karpiki oraz wszędobylskie leszczyki i ukleje. Sporadycznie trafiało się coś większego.

W maju doszedł żywczyk i zaledwie jeden szczupak ok 55 cm

Wraz z nastaniem sezonu sandaczowego cotygodniowe wypady na nocki (z piatku na sobotę). Jedynie pierwszy wypad udany i dwa sandacze (60 cm i 35 cm) na martwą . Kolejne nocki już bezrybne.

Jedyne co może cieszyć to częste kontrole PSR. Niemal na każdej nocnej zasiadce w piatek była kontrola

We wrześniu przeżuciliśmy się na Kamionkę i udało sie nam wyholować 4 karpie (3 po 3 kg kg oraz jeden 4,3 kg). Na Czarnej na karpie się nie nastawiamy, gdyż ciężko jest nęcić w dobrym miejscu, gdyż zaraz koś ci je niestety zajmuje. Za duża presja. Zostaje łowienie z marszu.

Została późna jesień i wypady jedynie dzienne. Głównie grunt

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.