Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie słyszałem wczoraj od kumpla (pewne źródło;)) że na Czarnej w tym tygodniu połowili kilka ładnych sandaczy.Może coś w końcu zacznie się dziać i te większe sztuki zaczną żerować tym bardziej że prawdopodobnie zima w listopadzie ma już być na całego:eek:(nie pewne źródło:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz. Warunki ciśnieniowe były tak okropne ,że przez cały weekend nic się nie działo na moich sprawdzonych łowiskach. Jeśli ktoś wrócił ponury z łowisk począwszy od piątku do chwili obecnej -głowa do góry panowie - ''Pogoda '' .Potrzeba zrobić powtórkę z rozrywki w odpowiednim czasie ,a nie skreślać od razu łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów, byłem w sobotę na łódce (9-15), poza dwoma braniami nic się nie działo. Prawdopodobnie nocą na trupka. Pozdrawiam

Też tam byłem i słabo. Koledzy to pewnie "Ci Panowie" na seledynowo-pomarańczowo na łódce. Łowiłem z cypla. Nastawiłem się na żywca z gruntu... ale z żywcem były problemy.Po przyjeździe na łowisko bezwietrznie (idealne warunki) ukleje, to powinna być kwestia paru chwil. Tymczasem po ok. 20 min na lekkiego bacika zapinam piękną wzdręgę ok 25 - 30 cm (niestety fotka tel. nie nadaje się do opublikowania. Po powiększeniu na telefonie widać jej piękne ubarwienie i charakterystyczny pyszczek skierowany ku górze). Następnie okoń (20 - 25 cm oczywiście blady jak z Czarnej). W końcu udało się złowić ukleję i druga wędka wędruje w wodę na żywca.

Pogoda diametralnie się zmienia i po kilku godzinach zmywam się do domu.

PS.

Znów ruszyłem Kamionkę tym razem tak na "orzechy tygrysie". Nie oczekuje efektów (pogoda) ale zobaczymy - napiszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem ze znajomym od 10tej do 17stej. Na 3 wędki z żywcami nic, złapałem tylko na federa na kukurydze z czerwonym cztery karpiki (jeden poniżej wymiaru a reszta pod 40cm). Troche za późno znalazłem te miejsce z karpiami, na początku rzucałem jak najdalej na głębine, jak zaczełem rzucać bliżej brzegu i troche w lewo to brały jak głupie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj z Gochem wybraliśmy się na krótki rekonesans na Czarną i byliśmy w szoku, jak zmącona jest woda!!! Była koloru kawy z mlekiem!!! Zastanawialiśmy się skąd ten kolor, gdyż dookoła zbiornika nie stwierdziliśmy obecności żadnych koparek czy pogłębiarek. Pomijam fakt, że nic nie brało jedynie gościu po w północno-wschodniej zatoce, nieopodal miejsca zlotu złowił jakieś dwie ryby. Wyglądało to na leszcza lub karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Gochem wybraliśmy się na krótki rekonesans na Czarną i byliśmy w szoku, jak zmącona jest woda!!! Była koloru kawy z mlekiem!!! Zastanawialiśmy się skąd ten kolor, gdyż dookoła zbiornika nie stwierdziliśmy obecności żadnych koparek czy pogłębiarek. Pomijam fakt, że nic nie brało jedynie gościu po w północno-wschodniej zatoce, nieopodal miejsca zlotu złowił jakieś dwie ryby. Wyglądało to na leszcza lub karpia.

Taka woda była już 2tyg temu. Razem z ostrym wiatrem skutecznie zniechęciła mnie do wędkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czarnej wydobywają pisek na małym zbiorniku , który jest płukany, a obie płuczki wychodzą na duzy zbiornik. Poza tym zatokę przed dużym cyplem zasypano kilkudziesięcioma ciężarówkami ziemi, co spowodowało jej wypłycenie i zamulenie. Jest tam teraz sporo zaczepów, a głębokość zmniejszyła się o około 2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja osobiście zbiorniki o większych głębokościach zostawiam na koniec sezonu ,kiedy mam gwarancję grubości lodu. Na pierwsze wyprawy wybieram się w takie miejsca co wiem ,że mnie nie kryje i wtedy przynajmniej się nie stresuję niepotrzebnie ...a i nie ryzykuję :).

Edytowane przez Dzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Czarna jest trudnym zboiornikiem ze względu na swoją głębokość. Jest kilka fajnych miejscówek, które są oblegane. Poza tym ten rok był moim zdaniem bardzo słaby, prawdopodobnie ze względu na szerokie prace wykopaliskowe. Woda była prawie cały czas nieprzejrzysta i byc może to było powodem słabych efektów zrówno karpiarzy jak i spiningistów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ubiegłym roku można tam było wędkować w soboty i niedziele, kiedy maszyny nie pracowały. W tym, pogłębiarka przepłynie na duży i będzie kopać piach po lewej stronie dużego zbiornika. Także zbiorniki zostaną połączone, ale woda będzie mętna . Tak słyszałem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą cokolwiek kopać to chyba od strony tego mniejszego zbiornika jak sie potwierdzi info to nie kupuje zbiorników

No to tego roku masz pecha:D.Opłatę za bajorka połączyli z nizinnymi,bulisz 132 zł i masz całą Czarną do dyspozycji:D a że woda będzie syf,to dowódźtwa z Akacjowej mało obchodzi-Płać i Płacz:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tego roku masz pecha:D.Opłatę za bajorka połączyli z nizinnymi,bulisz 132 zł i masz całą Czarną do dyspozycji:D a że woda będzie syf,to dowódźtwa z Akacjowej mało obchodzi-Płać i Płacz:mad:.

Czarna wrzucona do wód nizinnych? Czyli mogę łowić na czarnej na zasadzie porozumienia okręgów RZE-TBG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.