Skocz do zawartości

Wisła


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wybrałeś sobie najciekawszego miejsca. Wystarczyło przejść pod mostem i po drugiej stronie jest już lepiej, a miejsce tam zawsze jakieś jest bo nie ma tam dojazdu autem. A statki i kajaki to zauważyłem że raczej rybkom nie przeszkadzają, przyzwyczaiły się :) A kajaki to już na szczęście ostatni weekend, bo MOSiR kończy sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety w Sandomierzu dobre i łatwo dostępne miejsca są w tym roku wyjątkowo dokładnie obsadzone, nawet w tygodniu. Ja osobiście wybieram miejsca nieraz gorsze, a na pewno trudno dostępne, żeby chociaż troszeczkę spokoju było. Wędkuję już 15 lat w tych okolicach i nie pamiętam takiej presji wędkarzy. Ale w sumie to dobrze że wędkarstwo staje się coraz bardziej popularne :) Szkoda tylko że ryb nie przybywa proporcjonalnie do ilości wędkarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z Sumami na Wisełce łykają :confused:Wybieram się na dniach może jak raz się uda jakiegoś metrowego schwytać... lub większego ;)

Byłem na dwóch zasiadkach nocnych na Ostrówku na początku września i po dzisiejszej nocce ZERO brań sumowych chodzi mi sumiki do 40cm wcześniejsze lata nie było nocki żeby sumika na haku nie było .To i olbrzymów też niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bylem dzisiaj przed poludniem w Sandomierzu.Wedkowalem w tym samym miejscu co dwa tygodnie temu.Zlowilem tylko ladną ploc na bialego.Mialem tylko kilka bran bez wykończenia.Woda lekko przybrala, niosla duzo piany ,patykowi smieci co utrudnialo lowienie,no i jeszcze ten wiatr.Wszyscy dzisiaj narzekali na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Woda lekko przybrala, niosla duzo piany ,patykowi smieci co utrudnialo lowienie,no i jeszcze ten wiatr.Wszyscy dzisiaj narzekali na wyniki.

Tak na temat tej piany byłem w okolicach Ostrówka na Wiśle na początku września nocka/dniówka piękna woda lustro w nocy coś się zmieniło do latarki świństwo po wodzie pływa, świt szok jakby kra szła .Dodam stan wody normalny raczej na opadzie co jest grane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie! Znalazłem fajne miejsce nad Wisłą, taki kanał na stałe połączony z Wisłą, głębokość około 3m. Pełno bolenia, nawet rekordowe okazy często widać, a nie bierze na nic. Nawet moje najlepsze wobki trafione dokładnie w miejsce gdzie boleń właśnie goni uklejki nie zwracają jego najmniejszej uwagi. Trzy dni polowania nawet bez dotknięcia :(( Macie może jakiś sposób?

ćwicze Bolenie w tym miescu od zeszłej jesieni :D weszły po powodzi i zostały !

te z 2010r najwiekszy 78, reszta 40-50 pływało kilka 80-tek

w 2011 pływa jeszcze ze 2 80-tki i kilkadziesiąt !!!! młodych osobników 25-40cm

zabawa przednia, nie biją tylko pukają w przynęty No. 1 to mepps long 1 srebna

duże cwaniaki obecnie nie do złapania :D

żadnego nie zeżarłem !!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwicze Bolenie w tym miescu od zeszłej jesieni weszły po powodzi i zostały !

Ja sobie je odpuściłem ( poddałem się :( ). Pewnie bym jeszcze próbował, ale boleni na wiosnę "trochę" się naciągnąłem, stwierdzam że w tych okolicach to dominująca ryba nad Wisłą, a przynajmniej z drapieżników to już innych jest b. mało. Ten rok to cały czas polowanie na sandacza, niestety nad Wisłą w Sandomierzu i Tarnobrzegu jest go b. mało. Kilka sztuk udało mi się złapać na dalszych wycieczkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiejszy wypad nad Wisełkę w puszukiwaniu drapieżnej arystokracji troszeczkę rozczarował.Miały być szczupaki,sandacze i sumki:D,a okazało się że trafiłem z kolegą na boleniowe eldorado.Nie pamiętam bym coś takiego widział jeśli chodzi o tę rybę i nie o tej porze roku:confused:.Mnóstwo bolenia intensywnie żerowało przez około 1 godz..Padło kilka rybek co w przypadku bolka jest niespotykane.Prawdopodobnie drobna ryba zbierała sie tam na zime i bolenie to wykorzystały,my także;).Wszystkie rybki padły na duże szczupakowo-sandaczowe przynęty,większość na obrotówki.Razem 5 szt.wrzucam fotki większych.Życzę każdemu znalezienia się w takim momencie nad wodą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.