Skocz do zawartości

Żyłki spinningowe.


beret

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam żyłkę Ownera, używam jej do spiningu i suchej muchy. Spisuje się rewelacyjnie, nie skręca się, nie jest aż tak przegrubiona jak Dragon i jest bardzo wytrzymała. Trochę kosztuje i szpulki są po 100m ale jest warta każdej złotówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie jest aż tak przegrubiona jak Dragon i jest bardzo wytrzymała.

Powiem szczerze, że używam HM'ki już dość długo i nie zauważyłem, żeby była jakoś strasznie przegrubiona. U mnie i u kumpla ta żyłka sprawdza się bardzo dobrze, ale jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 80 nie lubię, strasznie sztywna jest. Łowiąc na cięższe przynęty pewnie nie jest to zauważalne, ale przy lekkich wabiach ma to duży wpływ na odległość rzutu. Za to HM69 jest dużo miększy, a wytrzymałość i trwałość ma bardzo zbliżoną do 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 80 nie lubię, strasznie sztywna jest. Łowiąc na cięższe przynęty pewnie nie jest to zauważalne.

Dokładnie tak jak piszesz. Jest nawinięta na młynek, który zazwyczaj służy do nieco cięższego łowienia, ale w pewnych sytuacjach łowiłem mniejszymi przynętami i nie było tragedii. Bardzo dobrze mi się sprawdziła przy łowieniu pstrągów na mniejszych rzeczkach. Przynęty to zazwyczaj wobki + 4cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda:) W czasie wędkowania za rybami, które często tylko trącają przynętę, sztywna mało rozciągliwa żyłka to podstawa. Jednak łowienie tą żyłką, gdzie na końcu dynda jakiś mikrus to żadna przyjemność. Żeby zachować podobną odległość rzutu w porównaniu z miększą żyłką, trzeba oddawać wyżyłowanie rzuty, co nie wpływa na komfort łowienia, nie mówiąc już o precyzji podania przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak łowienie tą żyłką, gdzie na końcu dynda jakiś mikrus to żadna przyjemność. Żeby zachować podobną odległość rzutu w porównaniu z miększą żyłką, trzeba oddawać wyżyłowanie rzuty, co nie wpływa na komfort łowienia, nie mówiąc już o precyzji podania przynęty.

No niestety to jest argument z którym nie ma podstaw do walki:D Przy łowieniu na mikrusy swego czasu sprawdzała mi się bardzo dobrze żyłeczka firmy FIUME:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxima spin&cast używam, choć niezbyt intensywnie. Jak będziesz pamiętał o kontroli "gładkości" i obcinaniu ostatniego metra po skończonym łowieniu, to nie powinno być niespodzianek. Kolor ma taki sam jak Millenium okoń, cena za metr też podobna i nie wiem czy to nie jedyne cechy wspólne. Natomiast millenium jest pakowana próżniowo - i to jest podstawowa zaleta.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kupiłem HM 80 i moje po trzech może czterech wypadach rwały się jak fiks tak 16 jak 20.

WoW :eek: masakra...

Ja używam tej żyłki drugi sezon. Na początku tego miałem ją zmieniać bo w tamtym dostała mocno w dupę. Jednak dałem jej szanse, przetrwała masakrycznie zakrzaczone rzeczki, trawy na chłopa, zaczepy itp. Dodatkowo bardzo dobrze się sprawdziła w Bieszczadach. Żadna ryba z przynętą w pysku nie odpłynęła, a było kilka, które mogły by to zrobić gdyby żyłka była marna. Na szczęście nie rwała się jak fiks bo wtedy moje skromne pstrągowe pudełko było by puste :D. Dlatego nie mogę na nią narzekać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić tylko słowa @Pawlikowski. HM'ka jak dla mnie jest najlepszą żyłka jaką miałem do tej pory. Wcześniej używałem strofta jednak tamta miała okropną pamięć i była strasznie sztywna. Po przesiadce na HM'ke to było niebo a ziemia na plus dla dragona. Używam zarówno 0,14 jak i 0,20 i obie są rewelacyjne. Co prawda na grubszą łowię głownie na większe kleniowe i pstragowe wabiki 4-6 cm ale tak wyglada teraz moje łowienie w 99% Chyba wyrosłem z małych przynęt, które stosuję już tylko na jazie i wzdraga. Kleń czy pstrąg w małej rzece wymaga grubszego sprzętu inaczej branie większej sztuki kończy sie tym, ze ryba parkuje w najbliższych trawach czy innych zaczepach. Problemem są dalsze rzuty 2 cm osa czy innymi paprochami ale to już przynęta dla mnie inne ryby. Z mniejszych średnic żyłek polecam tez Blazera :)

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rekomendacja@Leszka nie podlega dyskusji, ale mi trochę lepiej odpowiada hm 69, nie zmienia to faktu, że na kropki nie udało się razem wybrać, ale wypadu na brzany nie odpuszczę!!!!!Reszta priv.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się skusiłem pozytywnymi opiniami użytkowników w sieci tyle że nie trafiłem a razem ze mną kupiło w tym samym sklepie jeszcze dwie osoby i miały ten sam problem.Może się wypowiedzą.Nie wiem może była jakaś stara choć przy mnie kurier wykładał na ladę tak że wziąłem ciepłe.W każdym bądź razie zraziłem się i pisze o przypadłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może była jakaś stara choć przy mnie kurier wykładał na ladę tak że wziąłem ciepłe.W każdym bądź razie zraziłem się i pisze o przypadłości :D

Szczerze to tak sobie na początku pomyślałem, że może jakaś zleżana, ale w takim wypadku wychodzi na to, że musieliście trafić na jakąś trefną partię... Ja też nie jestem jakimś specjalistą od żyłek, to co napisałem to tylko moje skromne zdanie oparte o przypadłości z nad wody heheheh :)

Niestety masówka nijak się ma do jakości... Obym ja nie trafił na taki shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.