Skocz do zawartości

Grabiny Latoszyn


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy Grabiny-Latoszym (zbiornik wodny) pozostaje nadal w dzierżawie PZW. Jak rozstrzygną się jego losy, czas pokaże. Teren brzegowy od strony rzeki Wisłoka jest własnością prywatną. A zgodnie z prawem wodnym bodajże z 1965 roku 5 metrowy pas przybrzeżny należy do zbiornika wodnego i nikt nie ma prawa uniemożliwiać dostępu do wody (dostępu, nie dojazdu). Ponadto pan P. jest właścicielem ziemi, a nie wody więc na razie sprawa wydaje się jasna.To tyle na temat zbiornika. Info posiadam od kolego prezesa jednego z Dębickich kół. Co do zmiany gabarytów zbiornika to skurczył się na papierze, bo w rzeczywistości nadal jest taki jak w zeszłym roku. Dlaczego sie skurczył w dokumentacji nie wiem i nie udało mi się dowiedzieć. :D

Jak to z tym łowieniem na tych Grabinach w koncu jest koledzy bo sezon już tuż tuż - a z tego co wiadomo to Pan P. jest włascicelem brzegu od Wisłoki - wody i ziemi - tak wynika z dokumentow przetargowych widocznych na BIP Gminy Czarna, lada moment odbędzie się kolejny przetarg na dzierzawe cześci brzegu wraz z wodą od strony Wisłoki.

PZW chyba tylko dzierżawi brzeg północny od kolejarzy - a właścicelem zachodniego i południowego (woda i ziemia) jest Pan N. - i chyba z nim nie ma umowy ? A skoro gmina Czarna sprzedała ziemie i wode to są to wody stojące - chyba i temat z łowieniem z pasa przy brzegu nie bardzo się sprawdza bo to chyba tylko dotyczy wód płynących - tak piszą różni mądrzy ludzie na forach wedkarskich i prawnych . W ub sezonie lowilem na brzegu Pana P. i trafilem na ekipę jego pracowników którzy mnie poinformowali o tym że lowie tam gdzie nie mogę. A jak sobie miejscóweczke zrobie i zanęce ....

Prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis pogodynka.pl wskazuje, iż jest już dużo niższy poziom niż w weekend, poniżej górnej granicy stanów średnich. Także w najbliższym czasie nie ma zagrożenia, ponieważ w weekend nie przelała się do zbiornika.

Z tego co widzę, to opadła już o metr od najwyższego stanu.

Chyba sam się wybiorę w weekend na Grabiny. Może jakaś płotka lub jaź się ruszy... :)

Edytowane przez Gajowy Marucha
Usunięcie zbędnego cytatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest w dzierżawie PZW - więc WĘDKUJEMY NADAL !!! Tylko nie zostawiajcie śmieci.:D:D:D

W przyszłym tygodniu podobno przetarg jest na dzierżawę kolejnych działek z wodą na zwirowni w Grabinach - ciekawe czy PZW startuje ? Te tereny tam kurczą się okrutnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie co słychać na grabinach,czy są jakieś brania.

Byłem w środę, czwartek i piątek. Jeden zatwardziały siedzi od tygodnia na małym stawie, nęci z pontonu i czeka. Nie widziałem w czasie kiedy wędkowałem u niego żadnych brań. Na tyle nęcenia i oczekiwania coś powinien był zaciąć. U mnie ma spinning same drobne okonie takie od 13-25cm. Ogólnie kicha. Zapłaciłem za to całoroczny haracz w postaci utraty pewnego woblera i wspaniałych 2-ch błystek oraz kilku gum. Coraz więcej wrednych bobrów (na samym małym stawie koczują cztery rodziny), które pozatapiały w miejscach dotąd pewnych i czystych całe dziesiątki gałęzi. Jak tak dalej pójdzie to pozaśmiecają cały staw. Za czas kiedy wędkowałem przez staw przewinęło się raptem kilku wędkujących. To o czymś świadczy. Zapewne na sobotę i niedzielę pojawią się namioty. Za to dużo małolatów kąpiących i rozrabiających. To słychać na Grabinach .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj popołudniu, do samego wieczora. Jedyne co brało to wzdręgi. Poza tym totalne dno.

Kiedyś jak się zajechało w weekend, rzeczywiście pełno było wędkarzy, głównie na "zasiadkach".

Wczoraj nie widziałem żadnego wędkarza i od razu byłem pewien, że od dłuższego czasu nic nie bierze. Przynajmniej wreszcie wypocząłem nad tą wodą :)

Łowię tu może trzeci sezon, ale żeby nawet płoci teraz nie było widać? Nie mówiąc już o linku, karasiu czy karpiku?

Chyba tylko echosonda może jeszcze ewentualnie dać odpowiedź na pytanie czy jeszcze coś tu pływa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś ma zamiar wybrać się na wędkowanie od strony rzeki Wisloka to nie radzę. Nowy "niby właściciel" wydał zalecenia zablokowania drogi dojazdowej przy pomocy spychacza. Zwał ziemi skutecznie blokuje dojazd u końca drogi. Wymanewrowanie pojazdem (by nawrócić) w trudnym zakrzaczonym terenie z wysoką skarpą do Wisłoki jest nawet niebezpieczne. Piszę "niby właściciel" bo z ostatnich info. wynika, że gmina Czarna sprzedała ziemię w Grabinach od strony rzeki w zasadzie niezgdnie z prawem. Przetarg był źle zorganizowany, a podobno urzędniczka wydająca świadectwo nabycia gruntów nie posiadała takowych uprawnień. Podobno gmina wzięła pieniądze wydała jakiś papier i teraz nie ma kto pieniążków zwrócić. "Niby właściciel" czuje się jednak do tego stopnia panem na włościach (kasę dał więc ziemia niby jego) że blokuje dojazdy. Bołączono fotkę zablokowanej drogi.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś na grabinach przetestowac kilka nowych przynet. Kilka okoni sie skusilo + jeden niewielki szczupak. Gdy juz mialem sie zwijac zauwazylem lodke z silnikiem elektrycznym. W lodce siedzialy dwie osoby ubrane na czarno. Wyciągali z wody sieci pełne ryb... oczywiście odrazu zadzwonilem na policję. Nie wiem jak sie to skonczylo bo nie mialem czasu by zostac dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.