Skocz do zawartości

Zalew Rzeszowski


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem ale kotwiczka psuje pracę gumy i z nią nie zaobserwowałem żadnych skubnięć :(

Może to nietoperze KOLEDZE PSTRYKAJą DAJ TROSZKE NA LUZ BO JUŻ RAZ WYCIECZKI NA KASPRZAKA SPROWADZIŁEŚ A TERAZ ZALEW JESTEM OBIEKTYWNY ALE CO ZA WIELE TO NIE DO PRZEŁKNIĘCIA PS DOZOBACZENIA NAD WODĄ NIEBAWEM POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siedziałem cały dzień nad zalewem. Na spining bieda- mały szczupaczek na paprocha, ale na pożyczoną wędę spławikową- ładne leszcze, nawet powyżej 40 cm na kukurydzę. Usiadłem na miejscu z którego wcześniej zszedł wędkarz i w jego miejscu łowiłem, pewnie dobrze zanęcił. W godzinkę złowiłem 3 leszcze i właściciel wędki 4. Może kiedyś poza spiningiem zacznę łowić na inne metody... Były to moje pierwsze leszcze złowione umyślnie, wcześniej tylko takie wiosenne leszcze na paproszka łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W czwartkowych "Nowinach" jest informacja o kolejnym pomyśle na odmulenie zalewu. Nic ciekawego tam nie ma , na forum te same informacje już się przewinęły. Mnie natomiast zaciekawiło to:

" MPWiK alarmuje, że bez żadnych działań za kilka lat miasto może mieć poważny problem z poborem wody z Wisłoka - Im więcej mułu , tym słabszy nurt i gorszy przepływ wody :confused::eek: Skutek jest taki, że np. zimą, kiedy zalew skuty jest lodem, woda jest słabiej dotleniona i wzrasta w niej poziom amoniaku" :confused::eek:

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale śmiem twierdzić, że ktoś bredzi. Podstawowa zasada hydrologii " stałego przeływu" się kłania... czym zbiornik jest płytszy tym prędkość przepływu się zwiększa. Pomijam fakt , że w zimie zawartość tlenu w wodzie jest dużo większa, zwiększa się jego rozpuszczalność w wodzie. Co do amoniaku to w cieplejszych porach uwalnia się on do atmosfery w postaci tych bąbelków gazu wylatujących z dna. W zimie jak jest lód... wszystko pod nim zostaje.

Po co to w sumie piszę ???

Skoro osoby decydujące mają taką wiedzę:( to strach się bać :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, raczej przypadkowo trafiłem nad zalew. Łowiłem sobie na wędkę kolegi, a tu nagle pojawił się land rover i zostałem skontrolowany. Dobrze, że jeżdżą, i dobrze, że zawsze wożę dokumenty"wędkarskie". Złoweiłem trzy okonki, kumpel z tego samego miejca dwa.

Największy:Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Okoń to jednak moja ulubionaq rybka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, dzisiaj łowiłem od 10 do 13. Na początku na paproszki- nic, później na gumki około 7 cm- nic, na końcu obrotówki- też nic. Obserwowałem wędkarza łowiącego na grunt i spławik i również nic nie złowił. Jedyne co dzisiaj sprzyja to pogoda, jest pięknie, świeci słońce, wiatru nie ma... jak w lecie :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować :)

To okonek z 22.10.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.