Skocz do zawartości

Przemyślenia na temat C&R ;)


cichyss

Rekomendowane odpowiedzi

Początkiem sezonu szczupakowego byliśmy z kolegami na spinningu, cośtam połowiliśmy, lecz jedna ryba padła. Chociaż hol był sprawny (blisko brzegu wzieła), łatwo zciągnięta z haka, ran też nie miała, ale dwa dni później znaleźliśmy pływającą do góry brzuchem

A tego samego dnia, chwile wcześniej, kolega wyciągną szczupaka 30-35cm który z boku miał wygryzioną dziurę dużych rozmiarów, a szczęki po lewej były oderwane od reszty ciała(nie od naszego holu), najprawdopodobniej od walki zinnym osobnikiem, ale i tak widać, że ryby są dosyć wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna istotna uwaga - mylicie "C&R" z "No Kill". "C&R" to dużo, dużo więcej niż samo wypuszczanie złowionych ryb więc proszę nie nadużywajcie określenia "C&R". Najpierw proszę poczytać na ten temat kilka artykułów, a później ewentualnie porozmawiamy co, dlaczego i po co.

Trochę o "C&R" - Zalecenia C&R - WCWI

NaMuche.pl :: Fair Fly

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły bardzo dobre, ale czy czytali je i wiele innych ciekawych pozycji Ci co powinni np: odpowiedzialni za zarybienia etatowi ze związku, wątpię. Z tego co słyszę i obserwuję zarybia się przypadkowo w zależności od dostępnego ,,materiału". Nie było sandacza wzięliśmy karpia za tę samą kasę czy odwrotnie słyszałem kiedyś nad wodą. Kto zastanawia się nad tym czy ten sandacz ma ukleję i płoć czy będzie zjadał małe linki, leszcze czy jazie. Albo kto sprawdzi ile w potoku zostało kiełbi, strzebli i głowaczy raz na 5 lat wrzuci się pół tony pstrąga nie wiadomo z jakiej rzeki pochodzącego, który zeżre resztę rodzimego narybku i ściągnie wszystkie wydry z kilkunastu kilometrów a i kormorany coś skubną. A potem słyszymy ale w marcu było pstrąga, woda żyje za 3 lata będzie eldorado, będzie za kolejne 5 po 4 latach narzekania. Darujmy życie rybom i patrzmy co dzieje się z naszymi pieniędzmi. C&R przynosi jednak pożądane efekty, widać to szczególnie po gatunkach ,,niezjadliwych" (kleń, boleń) populację są w miarę przyzwoite, z resztą jeśli ktoś zjada te gatunki musi być naprawdę głodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie ryby które złapie pływają dalej, większość odczepiam w wodzie, nie rozkładam statywów do aparatów nie pierniczę się z sesjami które nie wiadomo ile trwają, krótkie zdjęcia i do wody, trawa jest lepszym dla mnie podłożem dla ryby jak siatka podbieraka w którym ryba się szamota i rani... widocznie niektórzy maja inne zdanie, najlepiej chyba zostać w domu i komentować... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widziałem na tym forum zdjęcia lipienia

Kolego poproszę o link. Poza ty nie rozumiem Twojego stanowiska dlaczego Ty nie ściskasz czy nie kładziesz ryb "bydle" gdzie do zdjęcia? Zwróćcie Panowie uwagę na zdjęcie gdzie kolega ze "zrytym psyche" trzyma klenia z wbitymi paluchami w pokrywę skrzelową. Zapewne pomoże to zdobyczy przeżyć do następnego dnia. Naiwność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo staram się robić jej jak najmniejsza krzywdę, ale mam świadomość, że i tak robię wbijając jej hak, kotwiczkę w pysk. Chodzi o to,że mierzi mnie, gdy czytam wypowiedzi w tak autorytatywnym tonie, jeśli chcemy być nieskazitelni, hodujmy ogórki. Linku nie będzie, obejrzyj albumy użytkowników, bez wyjątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zdzisławie skąd ma pan taką pewność, że przeżyje tylko do następnego dnia?

Aby to sprawdzić trzeba by było wpiąć czipa, poza tym łowi się ryby co ledwo uszły z życiem (złapane przez drapieżnika z widocznym śladem ugryzienia) i jakoś pływają sobie dalej . Jeszcze dodam, że będąc samemu dość ciężko jest zrobić zdjęcie w krótkim czase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądaj Pan inne fora i komentuj zdjęcia tysiąca innych ludzi którzy w ten sposób trzymają ryby do odhaczenia czy zdjęcia, ryba nie trzymana z całej siły, delikatnie... ale zapewne Pan fotografuje i odhacza ryby w locie nie dotykając niczym, najlepiej nie chodzić w ogóle na ryby, nie kłuć ich kotwicami i nie męczyć holem, żyć w zgodzie z natura jak Ace Ventura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądaj Pan inne fora i komentuj ... ale zapewne Pan fotografuje i odhacza ryby w locie nie dotykając niczym

Jestem tu i na tym forum i mam zamiar tu pozostać. Jak zauważysz Kolego od pewnego czasu (około 1,5 roku) nie publikuję zdjęć złowionych ryb bo po prostu ich nie robię (zdjęć). A tak na marginesie jak ktoś mi zwracał lub zwraca uwagę na na MOJE NIEWŁAŚCIWE POSTĘPOWANIE to nie obrażałem się i nie obrażam się dzisiaj jak nie w.......a panienka tylko staram się zmienić swoje NIEWŁAŚCIWE postępowanie. Ryby łowiłem, łowię i będę łowił ale zawsze i wszędzie będę starał się uczynić im jak najmniej szkody.

PS cynizm co niektórych jest wysoce nie na miejscu.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam dla jazia czy klenia, gdy całą swoją masą uderzy o ostre jak brzytwa źdźbła trawy:D W wersji exclusive dostępne również maty dmuchane, tylko dla łowców pstrągów i lipieni!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się z tego ze coraz więcej ryb wraca do wody,przecież to chyba o to chodzi w tej naszej codziennej gadaninie:)Koledzy starają się przestrzegać zasad moralności(wielki ukłon dla serwisu za promowanie zasad wędkarstwa)bo to często ze względu na uczestnictwo w dyskusji i poznawaniu innych ludzi,metod i łowisk rybki wracają do wody a wędkarstwo staje się czysto sportowa konkurencja.Nie podcinajmy sobie i innym skrzydeł...

Edytowane przez strongbow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.