Skocz do zawartości

Składki i opłaty 2013


Laskovik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś opłaciłem o. Tranobrzeg bez zbiorników wydzielonych kosztowało mnie to łącznie 166 zł do tego wybrałem zezwonenie na łowienie w o. Rzeszów.

Też tak planowałem tylko nie wiedziałem czy płacąc taką składkę dostane <gratis> na wody płynące z Rzeszowa.

Dobra wiadomość:):beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przykład po co mi rejestr skoro nie wpisuję w nim ryb bo je wypuszczam???A data miejsce połowu ?czy to coś zmieni w rybostanie? Będą wiedzieć na jakim odcinku i gdzie łowimy?Po co, to dawniej tego nie było a ryb nie brakowało.Czy te rejestry mają zwiększyć populację ryb w danym miejscu Owszem bo na zbiornikach zgodzę się ale na rzekach to raczej nie, bo w tym środowisku ryby się przemieszczają i trudno oszacować z taka czy owaka rybka znalazła się na haku...I na przykład rybki mogą być z innego okręgu:D (przywędrować)dziwne ale prawdziwe...Co władze na to? to nie kradzież...Może nie zgodne z regulaminem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam tą rzeźnię gdyby można było zabierać tyle ryb ile się złowi :)

Nie tak dawno oglądałem na kanale NG program ktos sprowadził tołpygi do hodowli i zwiały do rzek .Były zawody kto ile złowi sposób dowolny wszystkie ryby wylądowały na karme dla kotów tak sobie pomyślałem naszych tam wpuścić i kotki nie miały by jeść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

jestem członkiem okręgu rzeszów , chciałbym przenieść się do okręgu krosno ( chodzi o porozumienie z przemyślem ) + dopłacić rzeszów. Nie wiem czy dobrze kalkuluje ale wychodzi mi 392 zł ? . Mam pytanie może mnie ktoś oświeci czy wszystko uda mi się załawić na akacjowej z obecną legitymacją czy też musze udać się do jakiegoś koła w krośniejkim okręgu i wyrabiać nowe papiery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz jedynie paragon zapłaty i to jest uprawnienie do wędkowania. Kosztuje ono 15$ na cały rok na cały stan

Dawniej w Polsce było podobnie. Opłacałeś składkę roczną i mogłeś wędkować na terenie całego kraju. Obecnie zgodnie z zasadą "JEŚLI NIE WIDOMO O CO CHODZI, TO ZAWSZE CHODZI O PIENIĄDZE" dokonano rejonizacji po to by niezliczone rzesze urzędników mogły sobie spokojnie żyć ze zbieranych opłat. A to co zostanie jest bardzo oszczędnie dzielone na zarybienia, ochronę wód, zawody, dofinansowania, itp. Tutaj wszystko funkcjonuje podobnie. Każda organizacja - moloch czy to PZW, PZPN, PZU, ZUS, KRUS musi utrzymać siebie i niezliczone rzesze nierobów. A skąd na to brać, a tylko od jeleni z ich wpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwudziestu dwóch latach przynależności do leżajskiego koła, przyszedł czas na zmiany. Od tego tygodnia jestem członkiem okręgu krośnieńskiego :D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Oktawian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to koledzy jest z tymi składkami w tym roku ? Po roku przerwy powracam do wękarstwa. Myślę nad zmianą okręgu, bo u nas drogo.. a i tak przesiaduję tylko na Wisłoką. Gdzie opłacaliście w tym roku kartę, ile to was wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wybacz, ale po to jest temat aby się pytać.. a nie mam troszkę czasu i chęci wałkować 15 stron...

Jak siedziałem, na forum jakiś czas temu to jeszcze jakaś kultura panowała :) Ale widze, nowych użytkowników, wróć.. chamów przybywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie ostrzejsze dyskusje powinniście się opanować.Panowie proponowałbym byście obydwoje przeczytali regulamin ,ale nasz PSW.Nie obrażając nikogo stwierdzę że racji nie ma żaden lub ją macie obydwoje.

Po co zabierać głos w wątku,jak się nie chce odpowiedzieć na zadane pytanie.Mija się również z calem jakiekolwiek nazywanie kogoś chamem gdyż nijak się ma to do całego wątku.Tak na marginesie osoba która traci czas na napisanie chociażby kilku takich zdań "Myślisz, że wszyscy będą pisać specjalnie dla Ciebie gdzie płacili i ile ich to wyniosło?? Wszystko masz napisane na wcześniejszych stronach....."mogłaby się pokwapić i napisać numer postu w danym temacie dla osoby pytającej.

Pragnę powiedzieć kolego że po takich słowach "Ale widze, nowych użytkowników, wróć.. chamów przybywa" niektóre nowe osoby na naszym forum mogą poczuć się niezręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to koledzy jest z tymi składkami w tym roku ? Po roku przerwy powracam do wękarstwa. Myślę nad zmianą okręgu, bo u nas drogo.. a i tak przesiaduję tylko na Wisłoką. Gdzie opłacaliście w tym roku kartę, ile to was wyszło ?

Witam,

Kolego przesiadujesz nad Wisłoką i szukasz okręgu gdzie będziesz mógł zapłacić taniej to nie znajdziesz innego niż ten do którego przypisany jest obwód. Wnioskuję że jesteś z Mielca i tam wędkujesz to powinieneś opłacić składki na okręg rzeszowski bo to w twoim przypadku wyjdzie najtaniej.

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.