Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Może nie PZW ale szkoda, że jakiś debil wylał coś do stawu. Policja i straż była już na miejscu i stwierdzili zanieczyszczenie przez człowieka. WIOŚ też został powiadomiony ale w poniedziałek dopiero sprawdzą. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczałem tam tarlaki płoci i okoni. Małże ze spuszczonego stawu. Raki z wysychającej rzeczki. Cieszyłem się że się rozmnażają i rosną (osobiście tam nie łowiłem). I tyle.

Martwa  i skażona woda.

Przez pare lat myslalem ze da się coś zrobic w zakresie ochrony środowiska.

Teraz już tak nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o zanieczyszczeniach wód lecz brzegów. Tradycyjnie jak co roku po zorganizowanych w ubiegłym tygodniu zawodach na stawach Goodyerowskich obok Igloopolu w Dębicy przy stawie "no kill" zwanym Pawelkowym worek już rozdarty że śmieciami po zawodach. Panowie organizatorzy skoro przerasta was zabranie śmieci po zawodach to może przestańcie je organizować. Prezenty rozdajecie " zasłużonym" na corocznym zebraniu i po sprawie. Przynajmniej brzegi będą odrobiny czyściejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 00:15, ORINOKO napisał:

Może nie PZW ale szkoda, że jakiś debil wylał coś do stawu. Policja i straż była już na miejscu i stwierdzili zanieczyszczenie przez człowieka. WIOŚ też został powiadomiony ale w poniedziałek dopiero sprawdz

Troche ruchu się zrobiło w temacie. Gmina Rdoś Wioś . Na  razie mam info z Gminy że śledztwo trwa. Pozytywne jest to ze rybki na pewno w jakiejś części przetrwały - widzialem oczkowanie wczoraj. Woda już też lepiej wygląda (bo wcześniej była czerwona). Moze się przyroda odrodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Analizując wstecz stan wody na dolnym Wisłoku (wg. http://monitor.pogodynka.pl), można zauważyć, że w godz. nocnych/wczesno porannych, średnia głębokość na odcinku poniżej zapory oscylowała nawet w granicach 20cm!!! W takim wypadku przy temperaturach rzędu 18st. C jestem w stanie uwierzyć nawet w przyduchę. Osobna sprawą jest natomiast fakt, czy można doprowadzać do tak niskiego stanu wody w rzece (niski stan+wysokie temp.=przyducha). Czy ten aspekt jest w jakikolwiek sposób regulowany prawnie? Czy można na przyszłość zapobiegać tak drastycznemu obniżaniu poziomu wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2018 o 15:48, indian napisał:

Analizując wstecz stan wody na dolnym Wisłoku (wg. http://monitor.pogodynka.pl), można zauważyć, że w godz. nocnych/wczesno porannych, średnia głębokość na odcinku poniżej zapory oscylowała nawet w granicach 20cm!!! W takim wypadku przy temperaturach rzędu 18st. C jestem w stanie uwierzyć nawet w przyduchę. Osobna sprawą jest natomiast fakt, czy można doprowadzać do tak niskiego stanu wody w rzece (niski stan+wysokie temp.=przyducha). Czy ten aspekt jest w jakikolwiek sposób regulowany prawnie? Czy można na przyszłość zapobiegać tak drastycznemu obniżaniu poziomu wody?

 

Pisałem o pozwoleniu wodno-prawnym w wątku Wislok (poniżej info)

Jeśli zauważysz ze wody przepływa mniej to trzeba zgłaszać do "Polskie Wody" i domagać się cofnięcia pozwolenia

 

 

W dniu 5.09.2017 o 11:12, Janek napisał:

Pozwolenie wodno-prawne dla elektrowni przy zaporze w Rzeszowie - proszę o czytanie ze zrozumieniem i jakieś wnioski. Kto może to dobrze zbierać dokumentacje ile płynie wody. Wg mnie conajmniej musi to być 3,35 m sześć /s

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się czy zbiorniki wodne wykopane w okolicy A4

Rudna/ Rogoznica nie sa tak głębokie, że znajduje się w nich woda głębinowa? Na 19 metrach wg moich informacji znajduje sie żyła wodna z wodą głębinową. Jesli dochodzi do skażenia w takim niezabezpieczonym zbiorniku, to czy woda która jest pobierana z ujęć głębinowych niedaleko dla wsi Rudna tez jest skażona?

Edytowane przez skowron555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 19:00, ryba7 napisał:

Taka ładna rzeczka, rybek niewiele i niewielkie ale z kropkami.. Nie chodzi nawet o aspekt wędkarski a przyrodniczy..  Masakra :(

Tam klenie były takie 40cm bez problemu można było złowić pewnie łatwiej niż na wisloku ale parę lat tam nie byłem. Kiedy rzekę zmeriolizowali to się zrobiła płytka i zarosla dawniej była głębsza teraz to jest porażka tak gmina Boguchwała zrobiła średnią głębokość od 20 do 50cm i po co to robili skoro wały na 3 metry tam są . Nie wiem czy jeszcze tam coś jest. Jeszcze takie kamienie wielkie co kilka metrów porzucili. Jest kilka rurek nie wiem czy tylko od wody czy z gospodarstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2018 o 15:13, skowron555 napisał:

Zastanawiam się czy zbiorniki wodne wykopane w okolicy A4

Rudna/ Rogoznica nie sa tak głębokie, że znajduje się w nich woda głębinowa?

No aż tak głębokie te zbiorniki nie są (mimo że kilka metrów mają - nawet przez kilka lat pstrągi przeżyły gorące lato).

Poza tym okazało się że zanieczyszczenie było fekaliami a nie chemią, więc przyroda sobie da (dała) radę.

W całym zamieszaniu zaskoczyło mnie, że przeróżne służby się zaangażowały w temat (RDOŚ koordynuje dochodzenie, ale działa równie Urząd Gminy) 

Jak dotrę do wyników to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Rabczak napisał:

Potok Przyrwa, wzdłuż Alei Wyzwolenia. To chyba woda z kaloryferów. Oczywiście "nie szkodliwa".

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Coca cola wystąpi w sprawie pogwałcenia patentu. :D  

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.