Skocz do zawartości

Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym informuję, że Kol. Mateusz Porada został zwycięzcą Grand Prix 2011.

Brawo Mateusz !

Tutaj info:

http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/53055/60/wyniki_ostatnich_zawodow

*

Na zdjęcia w Galerii (reszta z zawodów i ryby) będziecie musieli poczekać - wyczerpał mi się limit w prezentacji pzw. Muszę poczekać na zwiększenie.

Arek, Paweł, Mareusz, Marcin - wyślijcie mi zdjęcia ryb na adres: [email protected] lub mms-ami na komórkę 515 216 543.

*

Dziękuję Kol. Romanowi Górskiemu za przygotowanie posiłku na koniec zawodów. Jak wszyscy słusznie stwierdzili brakuje nam bardzo kogoś takiego, kogoś kto na koniec zawodów zaserwuje na kiełbasę z grila (albo karkówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na to Rapala, że to ten sam gościu. Tak przynajmniej się określił znajomy. Także mnie w błąd tutaj nie wprowadzaj. No, chyba, że ja się mylę. To "Wasz" człowiek, więc powinien ktoś coś o nim wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nie zauroczony, bo homoseksualistą to ja nie jestem:) Pytam tylko, czy to ten sam delikwent wygrał Grand Prix co pisze dla WŚ, czy tylko zbieżność nazwisk. Bo jestem tu nowy i nie orientuję się:) Panowie w przyszłym roku Grand Prix rusza od nowa? Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta Sama osoba, czy rusza, jak obserwuje to chyli się ku upadkowi wielkimi krokami z taką frekwencją, bardzo dużo kolegów już zrezygnowało, pewnie te czasy już nie wrócą co jeździło 30 kilka osób, a nie teraz frekwencja czasem bywała 8 osób :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyżów 8.11.2011

List otwarty

do Kolegów Spinningistów,

Obecnych i Byłych Członków Sekcji Spinningowej przy WKS w Rzeszowie,

oraz Uczestników Spinningowego GP Okręgu Rzeszów.

Szanowni Koledzy, mając na uwadze dobro kwalifikowanego spinningowego sportu wędkarskiego w naszym Okręgu, proszę o zapoznanie się z treścią niniejszego listu. Do jego napisania skłoniła mnie chęć poprawy, pogarszającej się z roku na rok kondycji Naszej sekcji, natomiast przedstawione poniżej postulaty i argumentacja poprzedzone zostały licznymi przemyśleniami i rozmowami z Zawodnikami, którym zależy na wysokim poziomie rywalizacji sportowej, zarówno w aspekcie etycznym, koleżeńskim jak i reprezentacyjnym dla Okręgu Rzeszów.

Każdy, któremu bliska jest podjęta tematyka, zauważa jak z rangi zawodów okręgowych, kwalifikujących zawodników do imprez ogólnokrajowych, mających wyłaniać kadrę okręgu, cykl zawodów GP przeistoczył się w towarzyskie spotkania niewielkiej grupy kolegów, przybierając charakter czysto towarzyski. Spotkania te mają oczywiście przyjemny i pożyteczny wymiar, lecz jedynie dla kilkuosobowej grupy „fanatyków”(do której ja również się zaliczam) w których tli się nadzieja przywrócenia świetności GP z lat poprzednich.

List ten uważam za jedną z ostatnich, desperackich prób ratowania tego, co jet od wielu lat częścią naszego życia i pasją, dla której poświęcamy czas , środki materialne, a co najważniejsze swoje zdrowie, emocje i uczucia (często kosztem życia rodzinnego).

Na wstępie pojawia się pytanie „dlaczego?”, dlaczego ze startów w zawodach, które cieszyły się uznaniem, popartym liczną frekwencją, zrezygnowała duża grupa spinningistów, również tych którzy swego czasu reprezentowali okręg na wielu prestiżowych imprezach. Dlaczego członkostwo w klubie i sukcesy w GP, które kiedyś dawały powody do dumy, satysfakcję i uznanie wędkarskiej braci, dziś w większości są deprecjonowane, wyszydzane i nie mają większego znaczenia zarówno dla samych zawodników jak też władz sportowych Okręgu?

Zadajmy więc sobie kolejne pytania, czy tak musi być nadal, czy życzymy sobie, żeby najbliższe sezony przynosiły, kolejne rozczarowania prowadząc w końcu do samounicestwienia Spinningowego GP Okręgu Rzeszów?

Myślę, że żaden z nas, aktywnych jeszcze zawodników nie dopuszcza takiej myśli. Aby jednak tak się nie stało potrzebna jest szybka, prawidłowa diagnoza sytuacji a następnie skuteczne działanie zmierzające do przywrócenia prestiżu, atrakcyjności i właściwej rangi naszej rywalizacji.

Za najważniejsze przyczyny, które doprowadziły do obecnego stanu rzeczy, uważam:

1.Pozbawienie zawodów głównego celu do jakiego zostały stworzone, czyli wyłonienia kadry okręgu uprawnionej do reprezentowania nas w imprezach ogólnopolskich. Innymi słowy cykl GP nie ma żadnych znamion sportu kwalifikowanego. To bezpośrednio wpływa na rangę i prestiż zawodów, umiejscawiając je na szarym końcu w porównaniu ze znacznie bardziej atrakcyjnymi zawodami komercyjnymi. Można zatem wysunąć stwierdzenie, że ich organizacja jest bezcelowa i bezzasadna. Stąd też wiele zarzutów od wędkarzy spoza klubu, o marnotrawienie związkowych środków.

2.Ogromny spadek atrakcyjności zawodów wynikający głównie ze skrócenia tury zawodów do 5 godz, braku atmosfery, którą budują np wspólne posiłki, rozmowy etc., brak uhonorowania czołowych zawodników chociażby dyplomami, czy symbolicznymi nagrodami.

3.Brak życia wewnętrznego sekcji, tzn spotkań poza zebraniami całego klubu, podczas których można wytyczyć strategię działania, kierunki rozwoju sekcji, terminarz i miejsca rozgrywania zawodów, ustalić próby pozyskania sponsorów itd. Powoduje to praktyczne wyłączenie zawodników ze współdecydowania o losach sekcji.

4.Brak symboliki sekcji i WKSu co ma znaczący wpływ na zewnętrzny wizerunek i budowanie własnej tożsamości oraz poczucia przynależności do DOBREJ drużyny wędkarskiej. Mam tu na myśli symboliczne, plakietki, odznaki, koszulki czy kamizelki z logo sekcji, (którego de facto nie ma).

5.Brak reprezentanta w GKSie dbającego o interes sportowy zawodników, jak również brak zainteresowania samych władz okręgu rozwojem sportu wędkarskiego.

6.Brak wystarczającego przepływu informacji i współpracy różnych środowisk skupionych przy kołach wędkarskich.

Przyczyny można mnożyć i każdy mógłby coś dorzucić, chodzi jednak o to by przełamać barierę niemożności i spróbować odbić się od dna.

Uważam, że głównym czynnikiem powodzenia będzie zaangażowanie, każdego indywidualnie w życie Sekcji, natomiast próbę zmian powinno zainicjować spotkanie poza zawodami, podczas którego ustalimy sposoby działania.

Ad.1. Należy bezwzględnie przywrócić status zawodów poprzez wyłonienie KO mającej możliwość reprezentowania Okręgu na zawodach krajowych. Uhonorować zawodników kadry np. kamizelkami, koszulkami czy innymi gadżetami z symboliką okręgu. Jest to ważny aspekt również jeśli idzie o pozyskanie nowych uczestników do klubu i sekcji. Ułatwi to także pozyskanie sponsorów, gdyż nikt racjonalnie myślący nie będzie sponsorował towarzyskich spotkań kilku kolegów, których co najwyżej widzą ryby z Wisłoka. Każdy członek sekcji powinien otrzymać za kwotę wpisowego symboliczną naszywkę, lub koszulkę z logo, oraz licencję zawodniczą.

Ad.2. Uatrakcyjnić zawody poprzez wydłużenie tury, a jedno lub dwa spotkania w sezonie letnim zorganizować jako dwuturowe. Urozmaicić miejsca rozgrywania zawodów, aby nie stanowiły GP Wisłoka. Przywrócić symboliczne nagrody i drobne posiłki, organizowane we własnym zakresie.

Ad.3. Należy organizować co najmniej dwa spotkania członków sekcji, zwłaszcza na początku i końcu sezonu, poddając analizie błędy i osiągnięcia, wyciągając konstruktywne wnioski na przyszłość. Podczas spotkań należy przyjąć strategię jak postępować i co postulować na zebraniach walnych WKSu.

Ad.4. Należy zaprojektować i wytworzyć logo sekcji spinningowej, i umożliwić członkom sekcji wykorzystanie symboliki klubowej na różnego rodzaju akcesoriach i strojach wędkarskich. Buduje to ducha przynależności do wspólnoty ludzi „zarażonych” wspólną pasją , doskonalących umiejętności sportowe i dążących do sukcesu wspólnego jak i indywidualnego. Poza tym emblematy klubowe będą wzbudzać zainteresowanie i przyciągną nowych wędkarzy, pragnących rozwijać się w dyscyplinie spinningowej.

Ad.5. Na spotkaniu sekcji należy wybrać reprezentanta do GKSu i Okręgu, który z zaangażowaniem będzie forsował nasze pomysły i ustalenia w wyższych instancjach.

Ad6. Stworzyć zarząd sekcji złożony z przedstawicieli regionalnych co umożliwi właściwą komunikację i przepływ informacji, a także ułatwi rozwiązywanie wszelkich trudniejszych spraw.

Szanowni Koledzy, Pasjonaci Sportowego Wędkarstwa Spinningowego, powyższy list napisałem w nadziei, że będzie on bodźcem do zainicjowania zmian, które radykalnie poprawią sytuację sportu wędkarskiego, zwłaszcza spinningu, w naszym okręgu. Chciałbym, aby każdy z was przemyślał powyższe kwestie i poddał sytuację własnej ocenie. Wierzę, że po takiej refleksji, dojdziecie do wniosku, że podjęcie próby ratowania zawodów GP jest sensowne, warte zachodu i zaangażowania. Proszę więc o aktywne działania na rzecz polepszenia obecnego stanu rzeczy.

Z poważaniem: Tomasz Barlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

To mój oficjalny profil. Długo się wahałem, długo zastanawiałem nad tym czy jest jakikolwiek sens swojego wpisu. Jednak ostatnie nieprzyjemne wydarzenia do jakich doszło na tym serwisie zmusiły mnie do interwencji. Od czasu tych przykrych incydentów związanych z moją osobą, a właściwie nazwijmy to wprost - mieszaniem mnie z błotem nie mam nic wspólnego z Waszym forum poza wizytami jako zwykły gość w celu zerknięcia na to, co się dzieje na łowiskach. Dlatego gwoli wyjaśnienia - użytkownik 'mikobolen' nie jest mną. Dzięki uprzejmości kolegi wiem, że ów użytkownik pisał posty z mojego numeru IP komputera, co jest dla mnie bardzo dziwne i podejrzane. Świadczy to tylko o tym, że albo mój komputer jest źle strzeżony albo ktoś bezpośrednio z niego wypisuje w ten sposób.To tyle, jeśli chodzi o wyjaśnienia.

PS. Nie chcę zmieniać czyjegoś przekonania do mnie, ale też wypraszam sobie teksty typu "Lecz się itd." W tym temacie pisze ostatni raz, bo szkoda sobie szargać zdrowia i udowadniać wszystkim na siłę.

Pozdrawiam, Mateusz Porada

:(

Edytowane przez Mateusz Porada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że ludzie ,którzy startują w GP mogą spokojnie podać mu rękę.Chyba faktycznie ta impreza schodzi na psy!

Podają rekę i nie tylko...,robią temu wedkarzowi uprzejmość:confused:, a następnie znowu jest zły! Pomimo to gratulacje się należą za zwycięstwo w GP, jakie by ono nie było, a za rok znowu wszyscy będa mieli szansę! Gratulacje rownież dla wszystkich Kolegów uczestników całego cyklu!:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1.

Ależ kadra i to uprawniona jest wyłaniania! Problemem jest brak KASY by pokryć dodatkowe koszty startu tych osób, gdyby zechciały. Rozwiązanie jednaj jest, start na własny koszt (co robi obecnie A. Ochalik). Nie byłby on możliwy (start w zawodach eliminacyjnych) gdyby nie rekomendacja Klubu. Powtarzam jedyną przeszkodą do udziału w zawodach ogólnopolskich są pieniądze.

Co do pozostałych punktów zogoda, nie wiem tylko co rozumiesz przez GKS? Główny Kapitanat Sportowy jest w Warszawie, trudno by z każdego klubu tak ktoś był. W Okręgu sportem zajmuje się:

"Komisja problemowa:

a) Sekcja d.s sportu:

- Kol. Krzysztof Tylutki - Przewodniczący

- Kol. Jan Sadło

- Kol. Mieczysław Ledźwoń"

Kapitanat Sportowy:

http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/40905/60/kapitanat_sportowy_przy_okregu_pzw_w_rzeszowie

Skład Okręgowego Kapitanatu Sportowego:

Przewodniczący- Józef Pawlus tel. 509137160

Wiceprzewodniczący- Krzysztof Nowicki 603989797

Wacław Pojasek 663867966

Jerzy Bec 608794074

Marek Cieślak 601683666

*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.