Skocz do zawartości

Skuteczne środki na kleszcze i komary


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Orientuje się ktoś czy w rzeszowskich supermarketach można jeszcze dostać Ultrathon kremie ? W tamtym roku był dostępny w Makro i Realu, ostatnio są jakieś problemy, podobno środki z większą zawartością deet są wycofywane z naszego rynku w związku z jakąś dyrektywą unijną, na ile w tym prawdy tego nie wiem ;) Właśnie skończył mi się Ultrathon, używałem zamiennie muggę i w moim przypadku ta ostania słabo się sprawdza, musiałem się nią często nacierać bo upalne dni szybko ze mnie paruje, kremem wystarczy raz a dobrze i na parę godzin kłopot z komarami z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będą trudności z kupieniem środków z DEET w sklepach (w aptekach już są wycofane) ale są na niezawodnym alledrogo Ultrathon - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub mocniejszy Repel Repel - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wygrałem walkę z komarami. Dzisiaj jeszcze nie dotarłem do wody, a te gady już mnie dopadły.

Zastosowałem mój nowy specyfik. Po chwili po komarach ani śladu. I tak zostało aż do wieczora. Wystarczyło raz zaaplikować. Specyfik jest drogi ale bardzo skuteczny. Do dostania w sklepie na Langiewicza za 37zł.

Wart jest tyle złota ile waży.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repel 50 nie zawiera deet tylko ikarydynę w stężeniu 20%, jest jeszcze Repel 55 i ten ma w składzie 55% deet. Ten pierwszy jest słabszy ale przynajmniej nie rozpuszcza plastiku i jest bezpieczniejszy w użyciu, skoro jest skuteczny pewnie i ja go zakupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrost skuteczności DEET w stężeniu powyżej 35% nie jest już bardzo duży.

Repelenty z tym składnikiem oficjalnie są wycofane z powodu drażniącego działania na skórę w wyższych stężeniach.

Na działce te bestie też dają ostro po żyłach, nawet bezalkoholowe ;):beer: trudno dokończyć.

Znalazłem nowość AFANISEP 25 WP 25g, niestety w sklepach ogrodniczych w Rzeszowie jeszcze o tym nie słyszeli. Podobno zamówienia już " poszły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś próbował zastosować środek o nazwie Hard Killer? Jest to środek do oprysku np. na działce i ma zabijać i odstraszać komary. Jedni piszą że ściema inni że faktycznie działa. Nie należy do najtańszych bo 250 ml stężonego roztworu kosztuje około 90 zł ale podobno starcza do 2500 m2. Mam jak każdy z działkowiczów problem z komarami na działce, aż nie chce się z rodziną na niej przebywać bo nie należy to do przyjemności i szukam jakiegoś środka którym mógłbym spryskać działkę w celu znacznego zmniejszenia tych małych skurczybyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem na próbę środek do impregnacji odzieży i sprzętu turystycznego przeciw insektom Coleman Insect Treatment. Zawiera on permetrynę w niewielkim stężeniu - 0,4%, spryskuje się nim ubrania, buty, namioty, moskitiery i tym podobne. Zobaczymy czy będzie skuteczny i ochroni przed ukąszeniami komarów przez ubranie. Sam środek działa, sprawdzone na piwnicowym robactwie, może nie ma błyskawicznego efektu ale w ciagu 1-2 minut potrafić pozamiatać każdego robaka ;) Przy okazji napiszę że środki zawierające permetrynę należy używać z daleka od kotów i ....ryb, dla których jest bardzo silną trucizną. Sam pojemnik zabezpieczony jest przed przypadkowym naciśnięciem co jest przydatne szczególnie w transporcie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przy okazji zakupów w FM zanabyłem Muggę (kulka), cenowo wychodzi ~16zł, świeża do 2019r., na zapas będzie jak znalazł. Może ktoś się orientuje czy na terenie Rzeszowa można jeszcze kupić Ultrathon w sprayu ? W marketach jest niedostępny od jakiegoś czasu, a szkoda bo to jeden najlepszych środków na gryzące robactwo.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w oficjalnym obiegu to już Ultrathonu nie zobaczymy. Takie unijnoeuropejskie wymysły, że DEET jest be. Za to baba z brodą - jak najbardziej OK.:eek:

Przetestuj ewentualnie Autan Tropical , ma ponoć 25% DEET i jest chyba dostępny bez problemu.

Edit:

Sprawdziłem - w Autanie nie ma DEET. Plotka jakaś...

Edytowane przez elel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.