Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
10 hours ago, seba77 said:

Logiczne jest ze jak jest wykaz że gdzie można to na reszcie nie można!!! Chciałem tylko pokazać... dla mnie jest to logiczny przepis! Ale jak chcecie to se łowie...mam to w d

A na drodze masz wykaz ulic na które możesz wjechać, czy masz zakaz wjazdu tam gdzie jest to zabronione? Nadal podtrzymuję, że panowie tworzący te zapisy nadużywają. Coś co dla nich wydaje się logiczne, wcale takie nie musi być. Stąd, nieporozumienia. A gdyby tak napisać, że zabrania się łowienia ze środków pływających, z wyłączeniem ble, ble, ble... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5.05.2022 at 09:26, tomipasuje said:

A na drodze masz wykaz ulic na które możesz wjechać, czy masz zakaz wjazdu tam gdzie jest to zabronione? Nadal podtrzymuję, że panowie tworzący te zapisy nadużywają. Coś co dla nich wydaje się logiczne, wcale takie nie musi być. Stąd, nieporozumienia. A gdyby tak napisać, że zabrania się łowienia ze środków pływających, z wyłączeniem ble, ble, ble... 

A przed przejściem dla pieszych masz napisane że  musisz się zatrzymać jak pieszy się zbliża do przejścia... kur... co wydziwiacie to szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, seba77 said:

A przed przejściem dla pieszych masz napisane że  musisz się zatrzymać jak pieszy się zbliża do przejścia... kur... co wydziwiacie to szok...

Tak. Dokładnie tak jest napisane. Ale tu mówimy o zakazach, których nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Art.  26.  [Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych]

1.  28

 Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie PZW Rzeszów jest napisane odnośnie tego zbiornika

 "Akwen Nowa Wieś bardzo trudne warunki dyktuje spinningistom. Ze względu na dno oraz linię brzegową łowiska porośniętą bujną roślinnością, nie trudno tu o liczne zaczepy. Łowiącym na spinning jedynym rozwiązaniem, które może przynieść oczekiwany efekt jest spinningowanie z pontonu."

Co prawda artykuł z 2008 roku, ale dalej tam wisi. Podsyłam również link

https://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/13969/60/katalog_lowisk_ws

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nawet trzeba !!

Ja to bym tam silniki spalinowe wprowadził ,zawsze troche mułem ruszy!

Najpierw niech 3 hektary wody pokarza a i miejsca gdzie mozna zucic bez trawska! 

Zapis o odległości od zapory jest ?.....

Edytowane przez raftik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie usiłowanie połowu w tym zamulonym ścieku, zasypanym śmieciami ze środków pływających lub brzegu to akt desperacji. 

Dyskusja NT sposobu moim zdaniem niepotrzebna. 

Lepiej dyskutować o tym jak taki zbiornik przywrócić do normalności abyśmy mogli i my i żyjące tam ptaki cieszyć się kawałkiem fajnej wody pod naszymi domami i nie musieli jeździć po odległych wodach tracąc czas i kupować coraz droższe paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.