Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Też słyszałem że wyciekła ropa lub olej do rzeczki i to prawdopodobnie od gościa co prowadzi firmę TOM - CAR. Naprawia samochody marki IVECO tam obok jego zakładu przebiega rów do którego przedostały się zanieczyszczenia, a woda z niego wpada powyżej mostów drogowego i kolejowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z firmy TOMCAR do takiego rowu co spływa do Czarnej dostały się ścieki przemysłowe z odstojnika... Ropa Oleje Farby itp. Wina i teraz panowie nie uwierzą nie leży po stronie firmy... Ale jakiegoś tam serwisu coś tam porobili przy przepompowni i się zdupczyło... Poszło coś 200-300 l takiej mieszaniny wody i tego "gnoju" a panowie strażacy przeprowadzili profesjonalną akcję ratunkową. Stali na mostku i się przyglądali czy będzie lecieć więcej czy nie... Żal po prostu... Po prostu można było ich równie dobrze nie wzywać...

Z kont wiem a no mieszkam nie daleko sąsiad i narzeczony siostry pracują w TOM-CAR a dwóch kolegów jest w OSP i byli na akcji... A oprócz tego akurat byłem w okolicy na spacerze z Żoną i Dzieckiem...

Jak tak dalej będzie to z Czarnej to najwyżej będzie można ropę naftową destylować i bo beczek nalewać a nie łapać rybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Potwierdzam z firmy TOMCAR do takiego rowu co spływa do Czarnej dostały się ścieki przemysłowe z odstojnika...

Weź kolego sąsiada, narzeczonego siostry, tych 2-óch kolegów z OSP, żonę i dziecko i jedźcie gdzieś na weekend z dala od Czarnej...pozdrawiam;):beer:

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzwoń do Okręgu, niech ratują sprawę. Bo potem powiedzą, że nie wiedzieli, nikt nie ostrzegł itp.

Choć z drugiej strony - po takiej ilości wpisów o zanieczyszczeniu wody, jaka miała miejsce przez ostatni rok, to może i lepiej by było wszystko do zera spuścić i trochę mułu wybrać. Bo sam to raczej nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Głogów, Nowa wieś itd. sra do tak niewielkiej rzeczki. Efekty widać na końcu na zalewie !

Ja sram do kibelka nie do rzeczki a że ku... się sępią i nie wybudowali jeszcze jednej oczyszczalni np w Trzebownisku/ Jasionce to oczyszczalnia po prostu nie wyrabia:( W tej chwili oczyszczalnia jest powiększana jak skończą to może będzie lepiej :confused:OBY..................:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem mały spacerek ze spinem po tym zaśmieconym, zaśmierdłym i płyciutkim zbiorniczku i ku mojemu zdziwieniu zahaczyłem 4 szczupłe:eek: od 40+ do 52 cm:) i piąty 50+ spiął się przy próbie podebrania:( wszystko w niecałą godzinkę:) rybki oczywiście wróciły w dobrej kondycji do wody:) to chyba mój najlepszy dzień w tym sezonie:beer: czasem taki przypadkowy wyjazd na bezrybną jakby się wydawało wodę może miło zaskoczyć:) po drugiej stronie siedział jakiś typek łowiąc na 2 wędki z trupkami nastawiony zapewne na "mięcho" i widziałem, że mało go nie trafiło jak łowiłem i wypuszczałem szczupłe:D fajne uczucie swoją drogą patrzeć jak taki mięsiarz z nerwów pali jednego za drugim:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.