Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Też słyszałem o tych próbach ale skończyły się niepowodzeniem.Ta nieszczelność jest spowodowana prawdopodobnym uszkodzeniem zasuwy tak jak to widać na zamieszczonych zdjęciach.Przyczyny są dwie albo zużycie materiału albo celowe działanie.Jedno i drugie jest możliwe.Zastanawia mnie tylko dlaczego "ktoś" wyciął gałęzie drzewa od strony wody? Tak to wygląda jakby "komuś" przeszkadzał :rolleyes:.Szkoda że nie zabrałem woderów ponieważ za zaporą pozostało może z 40cm wody tak ,że można spokojnie wejść i zobaczyć czy przy zasuwie nie było coś "grzebane" .

Jak już pisałem ,zbiornik wymaga gruntownego remontu ale trzeba to zrobić w sposób cywilizowany.Jeżeli tak się nie stanie będzie to samo co stało się na Wilczej Woli tylko w mniejszej skali.

Dobrze ,że za kilka dni mamy Zlot nad tym zbiornikiem ,będzie okazja o tym porozmawiać o podjęciu jakiś kroków w nagłośnieniu zaistniałego stanu rzeczy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem tam pod koniec kwietnia, to widziałem jakiś oznakowany żółty samochodzik, tylko nie zwróciłem uwagi, której ze służb. Stawiał bym na Zarząd Melioracji, ale mogę się mylić. Gość co nim jeździł najpierw oglądał coś koło elektrowni, potem przejechał na drugą stronę i zatrzymywał się obok zapory.

Może oni coś wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o tych próbach ale skończyły się niepowodzeniem.Ta nieszczelność jest spowodowana prawdopodobnym uszkodzeniem zasuwy tak jak to widać na zamieszczonych zdjęciach.Przyczyny są dwie albo zużycie materiału albo celowe działanie.Jedno i drugie jest możliwe.Zastanawia mnie tylko dlaczego "ktoś" wyciął gałęzie drzewa od strony wody? Tak to wygląda jakby "komuś" przeszkadzał :rolleyes:.Szkoda że nie zabrałem woderów ponieważ za zaporą pozostało może z 40cm wody tak ,że można spokojnie wejść i zobaczyć czy przy zasuwie nie było coś "grzebane" .

Jak już pisałem ,zbiornik wymaga gruntownego remontu ale trzeba to zrobić w sposób cywilizowany.Jeżeli tak się nie stanie będzie to samo co stało się na Wilczej Woli tylko w mniejszej skali.

Dobrze ,że za kilka dni mamy Zlot nad tym zbiornikiem ,będzie okazja o tym porozmawiać o podjęciu jakiś kroków w nagłośnieniu zaistniałego stanu rzeczy.

Fajne fotki

To teraz jest śluza zrobiona zawsze tam woda się przelewała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od "zawsze" woda szła górą a zasuwa była zamknięta.Z czasem dno przed zaporą zostało tak mocno zamulone ,że podniesienie zasuwy było niemożliwe.Teraz czas zrobił swoje albo ktoś się do tego przyczynił.Tak czy inaczej woda zrobi swoje i zapewne dojdzie do całkowitego wyrwania tej zasuwy.Co się stanie wtedy z zalewem nie muszę pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZW dawno już położyło lagę na tym zbiorniku.O ile można o tym zalewie napisać ZBIORNIK...Teraz to bardziej żabnik.Może jeszcze doczekam czasów ,kiedy jakiś prywaciarz z jajami kupi tą wodę ,wyczyści i zrobi łowisko prywatne.Pamiętam jak dobrych kilka lat temu ,znalazł się jakiś Niemiec,który chciał go wyczyścić w zamian za "urobek" ...Niestety,nie wolno,lepiej nich zarośnie, zgnije od mułu a smród rozchodził się będzie po całej gminie!Szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bywalcy - a jak z jakością wody w rzeczce i zbiorniku. Widziałem dane z zeszłorocznego monitoringu jakości wody i okazało się, że w jednym pomiarze (chyba z września) w wodzie praktycznie nie było tlenu. Nie wspomnę o przekroczonych jakichkolwiek normach związków azotu i fosforu.Oczyszczalnia w Nowej Wsi się dopiero buduje/modernizuje więc poprawy możemy oczekiwać dopiero w przyszłym roku a tak naprawdę za dwa lata (nowa oczyszczalnia w Głogowie Małopolskim). Jakby kogoś interesowały te dane ze zlewni Osiny/Mrowli/Czarnej (w jakim syfie te ryby pływają) to mogę przesłać na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio znów w Nowej Wsi nad tym zbiornikiem i powiem tak, widać, że nie wszystko tam umarło w ostatnich latach, ale brań jak na lekarstwo. Swoją drogą stanowisk również jak na lekarstwo i siedząc w czterech zajmowaliśmy połowę z nich ? Łowiliśmy na żywca, grunt i spławiki i efekty mizerne, prawie każdy wrócił bez brania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na zbiorniku chwilkę po pracy , pare razy rzuciłem gumką ale nic.

Rozmawiałem z wędkarzem mówił ze siedzi godzine na dwa spławiki i niestety nic kompletnie nie bierze.

A tu masz fotki z dzisiaj:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Myślę a raczej wiem to na pewno ,że zostało tam jeszcze sporo dużych ryb.Byłem tam dwa tygodnie temu i zauważyłem kilka spławów...Bynajmniej nie były to małe karpie.Przejeżdżam drogą obok lotniska 3-4 razy w tygodniu i rzadko się zdarza aby nad wodą stał jakiś samochód. Przez ostatnich kilka lat ,zbiornik ten jest mało odwiedzany przez wędkarzy z powodu dużego zarastania i zamulenia.Jednym słowem zbiornik baaardzo trudny technicznie.Druga sprawa to ,to o czym wspomniałem a więc zarastanie i zamulenie.Ryby mają tam w bród naturalnego pokarmu co sprawia ,że dobrych efektów można spodziewać się po dłuższym i systematycznym nęceniu najlepiej zanętami lekkimi np. płatkami owsianymi czy namoczonymi suchymi bułkami.Odnośnie metod połowu to na pewno sprawdzi się odległościówka z waglerem + podawane z procy białe robaki oraz lekka DS z niewielkimi i lekkimi koszykami.Bardzo dobrą przynęta na ten zbiornik są odpowiedni przygotowane płatki owsiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była sobota a wiec weekend:D ,kto szuka spokoju niech zaglądnie tam w tygodniu...

To ,że zostało tam jeszcze trochę dużych ryb to wiem na pewno:) ,ale co innego jest to wiedzieć a co innego je złowić .Najlepiej zasiadać późnym popołudniem i zostać tak do 22.00-23.00 albo być z samego rana i łowić max do 11.00 - 12.00.

Tak sobie teraz myślę ,że innym powodem dla którego ten zbiornik ma małe grono zwolenników to fakt ,że po prostu ryba stamtąd ...lekko śmierdzi .Oczywiście jest kilku 'fanatyków" ,którym to nie przeszkadza ale oni zadawalają się raczej drobnicą byle ilość była odpowiednia na skromy obiadek:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jak bym wiedział wcześniej o tym zbiorniku to na wakacjach bym tam wpadł a tak to pewnie na którymś weekendzie trzeba będzie się wybrać :)

Mam nadzieje że pływają tam jakieś karpiki i uda mi się je złowić :) Liczę też na jakieś płotki lub jakąś drobnice żeby się pobawić na bata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przyjechać na wiosenny Zlot http://www.fishing.org.pl/album.php?albumid=361:D

Drobnicy tam nie brakuje,od "zawsze" były tam grube płocie i to naprawdę grube,ładne liny i leszcze...Specyfika tego zbiornika jest taka ,że największe ryby łowiło się tuż po zmroku ,w nocy na 'świcaka" albo z samego rana.Okolice godzin przedpołudniowych i popołudniowych ,kiedy słońce dobrze prześwietliło wodę nie sprzyjały braniom chyba ,że było pochmurno albo siąpiła lekka mżawka to wtedy można było liczyć na ładne leszcze.

Tak było kiedyś...Teraz zapewne nie wiele się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Tak wygląda zalew w Nowej Wsi troszkę ta mała elektrownia zmieniła............... większość wody idzie na nią więc wodospad suchy:(:mad:

Miejsca wycierania się ryb też zanikają , tyle lat obserwowałem ryby wpływające z Wisłoka na tarło w tą rzeczkę :( W przyszłym raczej ich nie zobaczę:(:mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.