Skocz do zawartości

Kontrole wędkarskie


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciągu 4 lat raz byłem kontrolowany na Czarnej Sędziszowskiej masakra.

:eek:Np.na Wielpolce rzesza pseudo wędkarzy bez kart łowiący po to aby klenia włożyć do maszynki lub na patelnie.

Nikomu przecież nie chce się przedzierać przez gęsto zarośniętą rzekę i szukać kłusowników a my opłacamy co rocznie składki i patrzymy na to co nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie i 3 łowiących ze mną kumpli na Wisłoku powyżej ujęcia w Zwięczycy też kontrola nie ominęła:beer: ale jaki to był szok, gdy nagle jak żółwie NINJA:D pojawiło się chyba z 5 strażników ( nie pamiętam bo to był moment:D ) + kilku społeczników w kamizelkach straży rybackiej i jakby tego było mało zajechał jeszcze landek defender i...szczegółowa kontrola wraz z bagażnikami samochodów:eek: chyba jakieś nowe idzie bo czegoś takiego jeszcze nigdy nie przerabiałem...ale reasumując to takie podejście do sprawy i taka weryfikacja może da jakieś rezultaty...trzymam kciuki:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i...szczegółowa kontrola wraz z bagażnikami samochodów:eek: chyba jakieś nowe idzie bo czegoś takiego jeszcze nigdy nie przerabiałem...

Dobrze że autobusem w 30 chłopa nie podjechali. Wystarczyło by dwóch i był by ten sam efekt a reszta mogła kontrolować inne odcinki, ale po co? W kupie siła :) Oczywiście protokół z przeszukania dostałeś? Oczywiście, że nie. Nawet pewnie nie wiesz co to takiego. Nie żebym się czepiał itd, ale takie pokazówki mnie wkurzają. Etycznego wędkarza postraszyć to i owszem a kłusownika to lepiej unikać, bo strach trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinniśmy się tylko cieszyć z opisanej akcji i sprawdzaniem samochodów. Dla mnie nie jest to straszenie etycznych wędkarzy, bo tacy nie mają się czego bać :) Nad wodą wszyscy wędkarze święci, a jak jest dobrze wiemy. Tyle w tym temacie.

Triple, nie odbieraj tego postu jako atak na Twoją osobę, bo nic takiego nie ma miejsca. Po prostu wsród nas jest zbyt wiele czarnych owiec, co doskonale widać po zarybieniach. Nasze wody będą o wiele zdrowsze jeśli ich się pozbędziemy a na kłusoli też przyjdzie pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegółowa kontrola wraz z bagażnikami samochodów

Kiedy czytam coś takiego (nie wiem czemu) przypomina mi się wiersz podobno Czesława Miłosza. Napisał go podczas przekraczania wschodniej granicy Polski, kiedy to dokładnie był przeszukiwany przez nadgorliwych pseudo-ruskich celników. Cyt:"zaglądnęli do toreb, zaglądnęli w głąb waliz, nie zajrzeli w głąb du.. a tam miałem socjalizm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na Janowie Lubelskim 2013 roku to były takie jaja ze głowa mała. Sam z kolegami sie wkurzyliśmy. Karpiarzy co łowią no kill to sprawdzali jak popadnie nasyłali nawet Państwowe itp a swoich co prali co popadnie na haku nawet nie sprawdzili tylko "cześć-cześć" i poszli dalej. Ale to długi temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowie piąty rok a kontrolowany byłem tylko raz na Czarnej.W Rzeszowie widać kontrole z tego co opisują koledzy.Ale na mniejszych rzeczkach gdzie rybostan np.pstrąga jak wszystkich ryb jest ubogi sprawa ma się inaczej.

Taki stan rzeczy cieszy pseudo wędkarzy, którzy siedzą nad rzeczkami i wiedzą ze nikt nie zaglądnie do nich więc po co opłacać kartę....

Nie chodzi o samo narzekanie tylko opis faktów jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowie piąty rok a kontrolowany byłem tylko raz na Czarnej.W Rzeszowie widać kontrole z tego co opisują koledzy.Ale na mniejszych rzeczkach gdzie rybostan np.pstrąga jak wszystkich ryb jest ubogi sprawa ma się inaczej.

Taki stan rzeczy cieszy pseudo wędkarzy, którzy siedzą nad rzeczkami i wiedzą ze nikt nie zaglądnie do nich więc po co opłacać kartę....

Nie chodzi o samo narzekanie tylko opis faktów jakie są.

kolego wędkarzy jest ogrom, strażników psr jest kilku oni nie są w stanie codziennie wszystkich łowisk objeździć . my wszyscy z ssryb robimy wszystko społecznie , poświecamy czas który móglibyśmy wykorzystać na odpoczynek(każdy przeciez pracuje ) na tym forum jest ogrom osób , którzy tylko narzekają że to że tamto.Zapraszam do ssryb wszystkich udzielających się kolegów z tego forum . ZACZNIJCIE W KOŃCU DZIAŁAĆ DZIAŁAĆ A NIE NARZEKAĆ . wiele osób mówi C&R ale tak naprawde ryba z wody , to do wora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.