Skocz do zawartości

Kontrole wędkarskie


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pierwsza kontrola :)zbiornik Nowa Wieś :beer: zapraszam jak najczęściej:D i proponuje żeby strażnicy zgłaszali naszemu związkowi gdzie na wiosnę na rzeczkach siedzi dużo "ddziadków"!!!!Oni jazie tłuką bo w tarło weszły,a strażnicy nic nie mogą zrobić !!!!! Wydzielić obręb ochronny i spokój!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, nad wodą święto mięsiarstwa. Zrobiliśmy przedwczoraj z Kolegą lukasz24732 kontrole na Strzegociach i Mokrzcu, wczoraj (18.04) "półmaraton" - Chotowa od rejonu ujścia aż po koniec lasu, potem we współpracy ze SSR Dębica stawy w Dębicy, Wisłoka w Dębicy, stawy i Wisłoka w Mięciszowie, Wielopolka w Brzeźnicy i znowu samodzielnie stawy i część zalewu na Strzegocicach, zapora w Mokrzcu. Od godz. 7:20 do 15:10.

Wniosek jeden, mało odkrywczy: ktokolwiek ze spotkanych złowi wymiarowego kroczka karpia (tylko nieco ponad 35) ładuje go do siaty. Ryba wyjedzie raz-dwa z wody i już do niej nie wróci... a w lipcu znowu nie będzie brało - bo nie będzie miało co brać. Nad wodę zajeżdżają mercami i audicami, kije, kołowrotki, namioty i wszelki osprzęt wysokiej klasy, ale pazerność na mięso jakby przymierali głodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wkurzyłem się!!! Ale tak na maxa się wkurzyłem!!!!!!!!!!! Mam dość już tych aktów kłusownictwa, nieetycznego zachowania nad wodą i innych tego typu zjawisk. Mam wrażenie, że w tym roku już nie będzie mi dane spotkać kogokolwiek z organów uprawnionych do kontroli w myśl RAPRyb:

Nie wiem, jak to jest możliwe, aby w czasie moich 39 wizyt nad wodą ani razu mnie nie kontrolował żaden z przedstawicieli w/w organów? Będąc na rybach 39 razy w tym roku, oprócz tego, że spodziewałem się lepszych wyników połowów jakościowych (co do ilościowych nie mam zastrzeżeń) to miałem nadzieję spotkać przynajmniej raz kontrolę!!! Atu co? G...o, koledzy-G-Ó-W-N-O!!! I teraz mam pytanie: jak mamy walczyć z kłusownictwem, czy z innymi zachowaniami nad wodą, odbiegającymi od wytycznych RAPRyb, jeśli nawet tym organom nie zależy na tym, aby kontrolować najczęściej uczęszczane odcinki chociażby rzeki Wisłok w Rzeszowie czy okolicznych zbiorników.

Chyba, że Wy koledzy macie inne doświadczenia z w/w organami uprawnionymi do kontroli i byliście częściej kontrolowani niż ja. Proszę wszystkich czynnie łowiących w tym sezonie wędkarskim o wypowiedzenie się w tym temacie, żeby mieć obiektywne spojrzenie na ten problem. Może ja tylko chodzę na ryby w miejscach, gdzie nie ma ryb i w związku z tym nie ma potrzeby kontrolować tych miejsc.

Bo jak klusownicy lowia to straz jeszcze spi.

Czy to takie trudnr do rozszyfrowania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do kolegów , w których rejonach trzeba więcej patroli narażonych na kłusownictwo (bez komentarzy że w każdych) bo potrzebuje informacji w ramach ssr (chodzi o powiat rzeszowski bo dalej moje kompetencje nie sięgają)

Dodam tu wpis że paru kolegów z forum zobowiązało się do uczestnictwa w ssr rzeszów .

Edytowane przez darius88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej znajdź kilku ochotników ze swojego koła, tak abyście mogli w kilku chodzić na patrole. Zgłoś się do prezesa koła z inicjatywą, że chcecie wstąpić do SSR. Jeśli jest obrotny to się wami zajmie ;-) Ja, Gochu i Piker (oraz kilku kolegów z naszego koła) od kilku dni już jesteśmy w SSR i wczoraj kontrolowaliśmy Lipie, Lipie II i Głogów Młp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Najlepiej znajdź kilku ochotników ze swojego koła, tak abyście mogli w kilku chodzić na patrole. Zgłoś się do prezesa koła z inicjatywą, że chcecie wstąpić do SSR. Jeśli jest obrotny to się wami zajmie ;-) Ja, Gochu i Piker (oraz kilku kolegów z naszego koła) od kilku dni już jesteśmy w SSR i wczoraj kontrolowaliśmy Lipie, Lipie II i Głogów Młp.

Czy np. osoby zainteresowane wstąpieniem SSR muszą być w jednym kole czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądam sobie dzisiaj portal Krosno 24 w dziale Opinie -Hobby i hobbyści i co widzę ?Jak kolega "jebakas" chwali się złowionymi Pstrągami potokowymi na Wisłoku w ilości 3 sztuk złowionymi 21.09.2015, 15:32.Jak zobaczyłem zdjęcie to mi ręce opadły mam nadzieję że PSR i prokuratura znajdą Hama po API.Kolega nawet się nie czai na innych stronach ze swoim zdjęciem

http://www.fotosik.pl/zdjecie/699710d5a0d245c6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja jestem zasmucony, bo w Rzeszowie jeszcze ani razu nie miałem kontroli.W sumie 3 miesiące byłem wyłączony z wędkowania. Nie wiem czy to przez to, że znieśli nam rejestry połowów, to się nastąpił wysyp mięsiarzy. Wczoraj kilka metrów ode mnie co złowili to w siatę. Naliczyłem się ok 10 ryb. Druga sprawa to typy bez opłaconych pozwoleń a penetrujących wody Wisłoka (co inteligentniejsi potrafią bez ogródek powiedzieć o tym).Poinformowałem PSR o swoich spostrzeżeniach,ale zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.