Skocz do zawartości

Woblery użytkowników - prezentacje


Bogol

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak się nudzę...

Ja od kilku lat mam ten sam problem brak chęci i mało moich potworów ogląda światło dzienne. Podróby sliderów już półtora roku wiszą na suszarce... dobrze ze z mniejszymi wabiami idzie lepiej.

Dziencioł, jakbyś miał za mało miejsca w pudełku to chętnie przygarnę kilka sztuk. Próbowałeś sklecić coś pod kropka, takie 5-7 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu będąc u znajomego wpadł mi w oko " pseudo wobler" tak bym to nazwał , był to tylko korpus ale bardzo ciwkawie wykonany. A mianowicie w drzewie lipowym z którego był wykonany dany korpus znajomy mając pod ręką lutownice wypalił kilka ciekawych wzorków. Bardzo ciekawie i obiecujaco to wyglądał. Próbował ktoś z was kiedyś takiej metody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na pudełko pstrągowe i przetestowanie nowych przynęt,których nie zdążyłem zwodować na wiosnę.Pierwszy to przerabiany Dorado Clasic 5 cm w nowej pstrągowej szacie,drugi to znaleziona 7 cm Rapalka przerobiona na klenika i 4 cm kiełbik produkcji regionalnej:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jakby wyszły spod tej samej ręki:confused:. Fajne.

Trafne spostrzeżenie to ta sama łapka:D

Dwie kolejne przeróbki.Dorado tender 5 na imitację uklejki i głębsza praca i 5 cm Clasic oklejona folią.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje pierwsze wypociny lipowe, biedroneczka ma 2 cm a reszta robali max 3cm.

Mam nadzieję, że klenie i pstrągi nie pogardzą na wiosnę:D:beer:

Malowałem je plakatówkami, ale chyba muszę zainwestować w jakieś oleje;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem woblerów owadzich ale zastanawiam się czy nie zacząć. Oglądając Wasze wobki zastanawiam sie nad rolą steru w takim woblerze, mianowicie ster ustawiony w taki sposób jak w woblerze tradycyjnym powoduje jego zanurzenie przy podciagnięciu szczytówką, czy owad, który wpadnie do wody równiez nurkuje czy za wszelką cenę stara sie utrzymać na powierzchni? Próbował ktoś montować stery tak aby wypychały wobler na powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze można wykonać takie robale, które nie zanurzają się podczas prowadzenia i cały czas idą po powierzchni. Sam takie robię, ale nie wydaje mi się, żeby były dużo skuteczniejsze niż te, które idą tuż pod powierzchnią, mimo że ich praca bardziej przypomina zachowanie owada, który wpadł do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owad który wpadnie do wody zachowuje się inaczej niż typowy owadopodobny wobek. Nigdy nie widziałem żywej biedronki wielkości np 2,5cm, która nurkuje na 20cm i zapitala do brzegu robiąc duży "szum". A jednak takie wobki są skuteczne. Ciekaw jestem co sobie myśli taki kleń który goni za taką biedroną i czy ten kleń wie, że to jest owad, czy po prostu ma taki odruch. Jeżeli myśli, że to owad to ok a jeśli nie to po co robić go w "konia" i psuć mu psychikę? To nie etyczne:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś ustawić pierwszą partię moich wypocin.Wszystko gra,ale 2 od lewej ma to coś:D i czuję że będzie mocny.Wobki wykonane z balsy,pływające a biedra i stona intermedial.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na temat tego wątku popatrzymy z innej strony?:).Buszując po internecie trafiłem na ciekawa stronkę.W dobie stosowania przynęt, wykonanych z tworzyw sztucznych,wszelkiej maści plastików czy materiałów syntetycznych,warto czasami spojrzeć na przynęty sprzed kilkudziesięciu lat.Może niektóre dziwne i śmieszne ale mogące stać się na nowo, wzorem i inspiracją dla wszystkich,którzy sami je wykonują - przynęt HAND MADE;).

Po lewej stronie mamy odnośniki do poszczególnych galerii.

http://www.folkartfishinglures.com/index.html

I jeszcze jedna

http://www.antiquelureconnection.com/index.html

Szczególnie polecam zakładkę FOLK ART :).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.