Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej podobnych widoków na Wisłoce.

Z jednej strony, trzeba patrzeć na ręce; z drugiej - nikogo nie oceniając, taka już polska przypadłość by zawsze narzekać... Nic nie robią - źle, robią coś - jeszcze gorzej.

A może należy jednak optymistycznie spojrzeć, że kiedyś to może dać efekty? Chyba woda nie zabierze tych kamieni do samej Wisły?

A propos - byłem dziś na przyujściowym odcinku - płycizna i sam muł. Jak widzę jak ta rzeka się zamula i wypłyca, jestem za wszelkimi takimi działaniami, jeżeli nie jest to beton, tylko naturalne głazy. Przynajmniej ryby będą mogły się gdzieś zatrzymać, bo wiadomo - za każdym głazem w rzece tworzy się dołek.

A tak, to nawet uklejkę zbierającą muszki ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robią - źle, robią coś - jeszcze gorzej.

I oto kolega wydobył całe sedno sprawy. To co najlepiej Polak potrafi to narzekanie. Kolega wrzucił zdjęcie, dodając później, że "nieoficjalnie dowiedział się...." i odezwało się grono ekspertów, krytykujących to co widzieli na zdjęciu, a tak naprawdę nie wiedząc co to jest!!! Poczekamy, zobaczymy, może akurat spełni to swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego hasła typu " poczekamy ,zobaczymy, może się uda" to miały sens za rządów Wałęsy;), gdy nikt nie wiedział do czego zdolna jest nasza demokracja. Jak "ratowano" górnictwo, huty, stocznie, budowano stadiony na Euro i autostrady to też mówiono " tylko krytykować umiecie" 'poczekajcie- zobaczycie" Mnie to nie interesuje, ja chcę konkretów, bo ktoś zadłuży moje dzieci i wnuki tylko czy coś z tego będzie ??? bo na pomyłki to nas już za bardzo nie stać :mad: Cieszę się ,że coś robią tylko dlaczego po cichu ??? :eek: Co mają do ukrycia ?

Na pomorzu nie sposób obronić małej trociowej rzeki przed kłusolami i myślisz ,że Wisłę obronią ? Że na tych nowych przepławkach nie będzie sieci ? Poczytaj raporty WIOSiu z kontroli , większość przepławek zasypana albo uszkodzona... W tym kraju ludzie nadal traktują ryby jako tanie mięcho, pytanie czy my jesteśmy gotowi na takie akcje, tu nie Niemcy ani Anglia.Warto niby mieć nadzieję, ta umiera ostatnia:( tylko co później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chodzi o to czy kamienie są dobre ,czy złe bo tego nikt nie jest w stanie określić nawet najlepszy uczony najlepiej zostawić to swym życiem i już. Bo najgorzej to gdy człowiek chce poprawiać naturę i takie moje zdanie.

- - - Updated - - -

I z tego wszystkiego jutro jade na ryby:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka jest i będzie nieokiełznana ,więc wszelkiego rodzaju regulacje są zbędne a zwłaszcza takie jak się teraz robi w okolicy mostu w Woli Mieleckiej.I jeszcze na skarpach mają zamiar trawę zasiać śmieszne to ich poczynanie.:o:o:p

Ja przez te regulacje to nawet niechęć do spacerów mam ,bo jak patrzę na te równe brzegi to aż mnie trzepie ze złości....

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem bardzo miło czas w towarzystwie mojej Córci było bardzo ładnie, pogoda sprzyjała wędkowaniu a i rybki nieźle brały Córcia złowiła 1 Jazia ok.28-30 cm.Ja natomiast złowiłem kilka Kleni,kilka Okoni,I Bolusia.

Przykro mi tylko że musiałem spacerować w takich oto plenerach:(

Proszę zwrócić uwagę jak zwęzili rzekę widać to na 2 ostatnich fotkach!!!!!!!!!! I to ma niby ułatwić wielkiej wodzie przemieszczanie się to jest jak Lejek ale kicha Porażka....Dwie fotki z zielenią to przed regulacją tegoroczna (wiosna)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uderzyłem tak na spontana pod most w Przecławiu. (Nawet jednej uklejki nie zobaczyłem przy brzegu nie mówiąc już o złapaniu czegoś) :mad: --->> PORAŻKA

(łowi ktoś w tym miejscu? Można coś tam ciekawego wyciągnąć?)

Zawsze tam coś można było chwycić, dziwię się bo teraz szaleją okonie .Próbowałeś łowić na małe obrotówki lub paproszki,teraz rybki siedzą przy brzegu w zawadach kamykach i zatoczkach.A i o Szczupaka teraz łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś zobaczyć wodę ale jest niski stan . Od kiedy jest zapora w strzegocicach woda na Wisłoce jest bardzo mała i nie się co spdziewać że bedzie inaczej , kilka razy na dzień przybywa i opada i to jest nie dobre .:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś 2h na Wisłoce w okolicach Mielca. Piękna pogoda. Kleniki też doceniły aurę i brały porządnie. Wymiarowo 25-35cm więc fajnie bo bez maleństwa które teraz gryzie na potęgę. Spod jednego nawisu wyjąłem +/- 20 kleni. Aż sam się dziwiłem jakim cudem ich tam tyle siedzi. Niestety telefon od kobity zakończył wypad w drastyczny sposób :P Trafił się też jazik i ładny okoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.