Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

emil

Woda zawsze się nadaje na grunt...:rolleyes:

A czy w sobotę będzie dobra to zależy ile śniegu spadło w górach bo jak zacznie teraz topnieć to może kapkę się podnieść...Ale i tak będzie się nadawać na grunt;)

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kogos o jakies numery do PSR lub jakiejs społecznej straży z Mielca.Może byc PW

To co sie dzieje na progu w Mielcu to jest jakas masakra.

Przyszedł dzis jakis cham wydarł 4 bolenie i do siaty.A dzieciaki które to widziały i mi opowiadały o tym zajsciu, zwróciły mu uwage zostali zwyklinani i postraszeni przez jegomościa.

Na progu powinien być monitoring strazy miejskiej czy cos bo tam jest istna rzeznia.

A co do ryb to pięknie chodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kogos o jakies numery do PSR lub jakiejs społecznej straży z Mielca.Może byc PW

To co sie dzieje na progu w Mielcu to jest jakas masakra.

Przyszedł dzis jakis cham wydarł 4 bolenie i do siaty.A dzieciaki które to widziały i mi opowiadały o tym zajsciu, zwróciły mu uwage zostali zwyklinani i postraszeni przez jegomościa.

Na progu powinien być monitoring strazy miejskiej czy cos bo tam jest istna rzeznia.

A co do ryb to pięknie chodzą :)

przekroczył limit złamał okres ochronny i jeszcze w zakazanej strefie a jak Łukasz napisał straż rybacka nie chce się tym zając policja zanim przyjedzie to on już będzie w domu oni powinni w okresie od połowy marca do końca kwietnia tam być codziennie w normalnym kraju kolesiowi by zabrano sprzęt włącznie z samochodem i grzywnę wartości kolejnego auta z salonu a u nas się nie doprosisz aby przyjechali słyszałem ze jeśli jest 2 wędkarzy to można takiego człowieka skontrolować i poprosić o kartę wędkarską tylko znając życie doszło by do rękoczynów u nas powinno powstać coś na wzór OSY z pomorskich rzek lub tłuc takich pałami bo inaczej im do rozsądku nie przemówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku temat się powtarza i co roku oprócz sztucznego szumu i dymu nie ma nic pożytecznego!!!.Wiec nie dokładajmy kilku groszy o opowieściach o skłusowanych rybach i o tym czy straż przyjedzie czy nie.Było zebranie,można było przyjść i zgłosić problem.

Poza tym kolego @Rafalk44 to że słyszałeś opowieść o 4 boleniach złowionych to już bierzemy 50% szans że to nie prawda.Takie są już te wędkarskie opowieści. Jeszcze przez dzieci które mogły pomylić z dużą ilością cert i świnek walące w górę rzeki.

Dlaczego mogły to nie być bolenie?

Bolenie potrzebują min 7-8 st. by rozpocząć na dobre tarło. Następnie musi się utrzymywać ok 10 st. gdyż w przeciwnym razie wszystko zaczyna hibernować. Taka woda dopiero teraz zaczyna być na Wisłoce.

Więc ryby dopiero rozpoczynają tarło.Boleń zaczyna dokładnie razem z jaziem. Zresztą obydwa te gatunki trą się na tych samych miejscach.Jazie na 100% maja tarło teraz gdyż widać ich duże ilości na Wisłoce.To te spławiające się do połowy ryby.

Następną rzeczą to to że bolenie w czasie tarła raczej się nie zainteresują przynętą.Ich priorytetem jest potrzymanie gatunku a nie uganianie się za przynętami.To przyjdzie w drugiej połowie maja.Bolenie będą czekać na wędrówkę uklei która nastąpi też nieco później.

Nie piszę tego w oparciu o jakieś informacje z google lub Wikipedii.

W oparciu o wiedzę człowieka który łowi bolenie skutecznie od ponad 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

okolice kładki były jeszcze 2 sztuki ale spadły, niestety straży nie spotkałem a miałem nadzieje na 1 kontrol :D

co do jednej z tych ryb nie jestem pewny czy to jaź czy kleń ale może ktoś doświadczony rozpozna i rozwieje me wątpliwości :)

Edit: usunięto załącznik niezgodny z regulaminem

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.