Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz @houpiedz,mi te butelki aż tak bardzo nie przeszkadzają;),fakt że ci co je stawiają znaczą miejscówki i po skończonym łowienia powinni je natychmiast ściągać!Kiedyś ,kiedy Wilcza była pod zarządem naszego okręgu też nie można było znaczyć miejscówek butelkami ale można było markerami.Ładniej wyglądały :D niż butelki.Sam tam często wędkuję z brzegu i jestem ZA możliwością oznaczania łowiska dla tego że nie wywołuje to niepotrzebnych nieporozumień między gruntowcami a spiningistami;).Kiedy widzę bojkę wiem gdzie mogę śmiało rzucać aby komuś nie pościągać zestawów i sam też był bym "lekko" niepocieszony gdyby ktoś pościągał i poplątał moje zestawy!Reasumując butelki -nie ,markery -tak.;)

Czterogodzinne biczowanie wody nie przyniosło zadawalających efektów czyli wszystko w normie:D.Dwa szczupaki okołowymiarowe i kilka niezaciętych brań.Dobrze że przynajmniej drogę dojazdową od lasu trochę wyrównali,przez tydzień-dwa będzie można śmigać na 4-rce,full-wypasik:D.Frekwencja marna,kilku wędkujących od lasu ,wał praktycznie cały pusty,woda ok.20°C i lekko podniesiona (+20cm) to tak dla tych ,którzy by się wybierali na tygodniu;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi te butelki aż tak bardzo nie przeszkadzają;),fakt że ci co je stawiają znaczą miejscówki i po skończonym łowienia powinni je natychmiast ściągać!Kiedyś ,kiedy Wilcza była pod zarządem naszego okręgu też nie można było znaczyć miejscówek butelkami ale można było markerami.

Mnie butelki również nie przeszkadzają, choć szpecą zbiornik. Omijam je zawsze by nie powodować gardłówek. Faktem natomiast jest zakaz oznaczania stanowisk i wywózki, który jest łamany na Wilczej nagminnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj wyskoczyłem z @krs pospiningować sobie na Wilczej.Od godziny 8.30 do 12.30 brań jak na lekarstwo dopiero po południu zaczęły gryźć podwymiarowe szczupaczki.W sumie jak na starego wygę tego zbiornika zapiąłem jednego:D za to @krs w sumie 5 albo 6;).Frekwencja na zbiorniku słabiutka a do tego masakrycznie niski stan wody (ok.1m na minus!).Z tego co się dowiedziałem (info.niesprawdzone) wodę opuścili ponieważ mają kosić trzciny od strony wału aby pozbyć się...nornic!:D.Jeżeli to prawda to życzę powodzenia:D.

P.S.Może ktoś jest chętny na zakup "rybaczówki" ,wisi duży szyld "Na Sprzedaż":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna cisza na tym łowisku. OD 1. pażdziernika biorę 2 tygodnie urlopu i zamierzam kilka dni i nocy spędzić na Wilczej za sandaczem z gruntu. Panowie jak tam połowy z gruntu, bierze coś? martwię się troszę niskim stanem wody i troszę wysoką temperaturą w nocy, sandacz lubi zimną wodę. Zdam relację jak bedzie po wszystkim. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ja na Powaznie Zainteresowalem sie Wilcza od momentu zakupu Pontonu..teraz czekam na echo bo narazie plywam w ciemno ale jakos sobie daje rade..wrzesien to sandaczyki,szczupaki do 50cm i jakies okonie w okolicy 23cm.Narazie Silnika niemam wiec do pontonu pakuje kielbase:)i bagietke daje energie na caly dzien wioslowania szukania miejsc z ryba.Fakt woda ostatnio leci w dol, czekam na ochlodzenie. Na Wilczej Bywam czesto i widze rozne pontoniki pewnie niektore Kolegow z Forum hehe : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzięki uprzejmości naszego kolegi @rapali :beer:, który to użyczył mi swojego pontonu popływałem sobie chwilę po wilczej celem przetestowania nowego nabytku - kijka na blanku MHX P843-2, kijek opiszę w innym wątku bo to ciekawa konstrukcja, blanki MHX są jeszcze mało znane w Polsce. Rybki jako tako skubały, zapięło się 5-6 szczupaczków w tym największe 62cm, 55cm, 51 i reszta około 50cm, do tego ładny okonek. Miło spędzony czas.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijka na blanku MHX P843-2, kijek opiszę w innym wątku bo to ciekawa konstrukcja,

Spokojnie @Kajtelek2;) jak pisze że opisze to na pewno coś napisze:D;).Też jestem ciekawy tych blanków,zima się zbliża ,pewno jakieś niewielkie inwestycje trzeba będzie poczynić...:rolleyes:.

P.S.Miałem ten kijek w ręce i jak dla mnie to coś w rodzaju wklejanki choć to nie jest wklejanka:).Bardzo ciekawy blank.

Na Wilczej przez ostatnie dni coś nie coś gryzł szczupak;) ,sandacz w normie czyli słabiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety @Miko pięciodniową zasiadkę na Wilczej muszę zaliczyć do największej porażki odkąd wędkuję na tym zbiorniku.Ani jednego karpia ,tylko kilka leszczy ,które jakimś cudem zapinały się na hak,doprowadzając mnie do granic wyczerpania nerwowego:D.Myślę że sytuacja mogła być spowodowana bardzo niskim stanem wody (od wtorku nieznacznie, co dziennie się podnosiła) i ryba po prostu zeszła w okolice zapory i nie żerowała:rolleyes:.Nawet złowienie jakiejkolwiek "drobnicy" graniczyło z cudem.Ale nie tylko ja narzekałem,kilku znajomych,którzy wędkowali w tym samym czasie również psioczyło.Z drapieżnikiem (grunt) również krucho.Lepiej na spining,zresztą @krs coś tam połowił;) bo moje spiningi pomimo zabrania ich ze sobą od poniedziałku do piątku stały sobie "nieużywane" w pokrowcach:D.Dobrze że przynajmniej pogoda dopisała bo w październiku temperatury nocne w granicach 13-15°C :)są jak na nasz klimat zaskakujące.Również na grzyby nie można jak na razie liczyć.W innych latach tereny wokół zbiornika obfitowały w borowiki i kozaki co w przypadku słabych brań dawały wymierne efekty "relaksacyjne".

Tego roku może jeszcze gdzieś wyskoczę za karpiami ale będą to już wypady 1-2 dniowe.Teraz uzupełnienie braków w przynętach i trzeba będzie ruszać ostro za drapieżnikiem co wczorajszy spadek temperatury ,dobrze rokuje na szybkie schłodzenie się wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.