Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

"A widzi Pani rybę?" "Wszystkie poszły" ... Aaaaa poszły? .A gdzie poszły? A poszły do rzeki Łęg a następnie do Wisły.A skora tak się stało ,ponieważ nie zostały odpowiednio wcześnie,przeprowadzone czynności zabezpieczające ,uniemożliwiające przemieszczaniu się ryb (karp,amur ,tołpyga ),więc z dużą dozą prawdopodobieństwa została złamana ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o Ochronie Przyrody.

Nie jestem prawnikiem i mogę się mylić ale tutaj dokładnie jest ta kwestia wyjaśniona Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - Inwazyjne gatunki obce

No chyba ,że O.Tarnobrzeski posiadł zezwolenia dwóch ministerstw oraz Państwowej Rady Ochrony Przyrody o których mowa w dalszej części artykułu?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZG PZW nie zrobi nic ,tego raczej jestem pewien ,zrzucą winę na o.tarnobrzeski normalne zagranie:D .Okręg nie odpowie na emaila na bank ,mają teraz ważniejsze sprawy na głowie;).Teraz tą sprawą zajmują się dziennikarze a może już odpowiednie urzędy,dajmy im się wykazać a my skupmy się na tym co powinniśmy robić - dalszym nagłaśnianiu sprawy np. tu PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION tylko spokojnie i bez emocji z położeniem szczególnego nacisku na złamanie kilku pkt. Statutu PZW przez o.tarnobrzeski .(Rozdział II § 6 ,§7 pkt.4,Rozdział III §14 pkt.4 i 5 ). cyt. z zamieszczonego Protestu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapala wyślij takie zapytanie do rzecznika prasowego ZG PZW czy oni lub PZW Tarnobrzeg posiadali takie pozwolenia?

@Macio33 ja mam wrażenie, że oni posiadają inne pozwolenie... "Róbta co chceta" pytanie kto był darczyńcą?

Dla tego Prezesiny nic się nie stało. Zginęło tony ryb. Ludzie kłusowali w strefie ochronnej wykorzystująć swoje specjalistyczne kłusownicze metody, a on się pyta "a widzi Pani tu rybę?". Ten człowiek powinien z miejsca podać się do dymisji. Zbiornik Maziarnia został zniszczony... zmiany, które zaszły są nieodwracalne w naszych realiach. Co zrobi PZW?zarybi kroczkiem i szczupaczkiem? Tyle co sandaczy zostało zatłuczonych to przechodzi ludzkie pojęcie(oczywiście inne gatunki również zostały wytrzebione do zera...). Dobrze wiemy, że z sandaczem było kiepsko... a teraz ? ... . Ile zarybień musiałoby być, żeby to wszystko odbudować... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak nie zmienimy prezesa to nic nie zdziałamy.i tu pojawia się moje pytanie jak jest wybierany prezes, kiedy kończy się jego kadencja, i czy niemożna zrobi referendum?

Ciężko będzie.Delegaci na walne zebranie sprawozdawcze okręgu zostali już wybrani w swoich macierzystych kołach,karty już zostały rozdane.Powiedzmy sobie prawdę.Co zmienimy,gdy większość z członków PZW przychodzi i widzi siedzibę koła tylko raz w roku.W OKRESIE WNOSZENIA OPŁAT CZŁONKOWSKICH.Tu jest pies pogrzebany.Jedyne wyjście aby nie dopuścić obecnego prezesa do kandydowania na następną kadencję to nie udzielenie absolutorium ,jemu i zarządowi okręgu lub osób winnych za zaistniałą sytuację.Tylko pytanie, kto postawi taki wniosek na walnym.Żeby go wycięli?.

PS.To jeszcze nie sprawdzona informacja lecz w niedzielę ,prawdopodobnie ma odbyć się wyjazdowe posiedzenie zarządu okręgu na Wilczej Woli.Coś koledzy,panowie działacze przestali odemnie odbierać telefony,a kij tam.

Edytowane przez Józef
post scriptum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie kontrole i po co?? Przecież według "prezesa" ZO PZW Tarnobrzeg w zalewie nie było ryb PZW, skoro tak to nie ma potrzeby posiadania tam karty wędkarskiej - bo i w jakim celu?? Brak ryby PZW = brak uprawnień do połowu ryb = brak kontroli tych uprawnień przez organy kontrolne.

TAK , TAK .... zaraz usłysze że jestem kłusol :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupcio jesteś wstanie edytować filmik by dodać migawkę ze zdjęć? lub ewentualnie stworzyć drugi filmik z taką migawką jeśli 1 opcja jest niemożliwa.

Nie mogę edytować. Przy okazji ewentualnego kolejnego filmu mogę umieścić zdjęcia.

Ludzie z całej Polski się solidaryzują i to nie jest odosobniony przypadek jak widać po komentarzach. Mi się to w głowie nie mieści jak można się tak zachować.. A wystarczyło chcieć i zgromadzić wokół siebie wędkarzy, którzy pomogą przenieść rybę. Ale nie - lepiej tupnąć nóżką i nic nie zrobić. - dalej nie wierzę w to co zobaczyłem.

Odnośnie Pana Prezesa z Tarnobrzega - jeżeli zostanie ponownie wybrany na nową kadencję to zostanie gwiazdą na moim kanale i poświęcę mu cykl filmowy do czego się zobowiązuję publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będzie wszystko wiedział wojewódzki inspektor ochrony środowiska jest zemną umówiony prezesa okręgu ciężko będzie obalić ale dyrektora pana figacza można zwolnić on wykręcił się tyłkiem i nie chciał udzielać wywiadu ale to już mało ważne spokojnie trzeba pozbierać od wszystkich instytucji które z tym tematem były powiązane informacje i tak jak kolega pisze zgłosić temat tam gdzie trzeba łamanie ustawy podlega pod kodeks karny panowie prawdą jest że na miejscu było mało wędkarzy którzy interesowali się to sprawą tak jak tu kolega pisał większość płaci składkę i tyle jest ich udziału ja na pewno nie popuszczę im tego spotkałem się już z krytyką członków pzw działaczy tak zwanych ale to nic niech sobie gadają pisanie tu nic nam nie da pozwoli nam to tylko się wygadać tylko prawidłowa interpretacja statutu pzw i ustaw pozwoli tą sprawę jakoś załatwić nasze gadanie nic nie da.

ps. kolego skąd wiesz że w niedziele mają tam jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma być,żródeł nie mogę ujawniać.Działacze okręgu ścieśniają szeregi,trwa mobilizacja i przygotowywanie dokumentów na odparcie ataków.

Faktem jest że wilczej już nie uratujemy,możemy uratować to co zeszło poniżej ,a raczej resztki.Nasza obecność na całej długości Łęgu,skutecznie odstraszy ewentualnych kłusoli.To w dzień,bo nocną porą jesteśmy bezradni.Można widły zaliczyć pod żebra.W związku z tym mam prośbę,w miarę wolnego czasu bądżmy nad tą wodą,z wędka czy bez.Mięsiarze ,widząc naszą obecność będą mieli obawy.W razie zauważenia takich osobników zasypywać telefonami posterunki policji i straży rybackiej.Wierzcie mi,poskutkuje.

Kolego Macio33,kartę wedkarską MUSISZ posiadać,niezależnie czy wędkujesz na wodach dzierżawionych przez PZW czy też pozostałych, będących własnością skarbu państwa.Ustawa wyrażnie o tym mówi.

Edytowane przez Józef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........,kartę wedkarską MUSISZ posiadać,niezależnie czy wędkujesz na wodach dzierżawionych przez PZW czy też pozostałych, będących własnością skarbu państwa.Ustawa wyrażnie o tym mówi.

Chyba że nie masz polskiego obywatelstwa....

...Z obowiązku posiadania karty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 14 lat (*), z tym, że mogą one łowić wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, która taką kartę posiada, cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce (jeżeli wykupili licencję na wędkowanie) oraz osoby wędkujące w wodach należących do osoby fizycznej uprawnionej do rybactwa, o ile uzyskały od niej zezwolenie na połów ryb.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie poniżej zapory nic już nie zostało ,no może kiełbie.Po ponownym zamknięciu śluzy na zaporze,poziom wody w Łęgu szybko i drastycznie spadł.Pozostałe w nielicznych dołkach ryby szybko wybrali miejscowi oraz przebywający na gościnnych występach kłusole.Jak dla mnie zbiornik Maziarnia jest MARTWY.Mam tylko nadzieję,że przed zimą zostanie napełniony.Jeżeli tak się nie stanie to spora populacja bobrów (gatunek objęty ochroną) ,podzieli los ryb stając się tym samym kolejną ofiarą ludzkiej głupoty i niekompetencji .

"Piknik" wyjazdowy zarządu okregu TB,na pewno będzie miał burzliwy przebieg. Dla uzupełnienia straconych kalorii,obradujący niech nie zapomną o cateringu.Jest ostatnia okazja na skosztowanie miejscowego dania sezonu jakim jest : świeży sandacz w sosie winnym...Następną taką okazję mogą mieć za kilka lat.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie tu,na stronie PZW jak faceta straszą.Wygląda na to że to MY wędkarze jesteśmy winni tego stanu rzeczy.Wklejam tekst internauty iraira

"[TABLE=class: lista]

[TR]

[TD=class: autor]

[/TD]

[TD=class: data, colspan: 2]19 października 2013 16:47[/TD]

[TD=class: padding_prawy] [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: tresc, colspan: 2]1. Panie Antoni nie Okręg Tarnów tylko Tarnobrzeg

2. P. robocek - Gdzie są te niby tony ryb co się podusiły wg ? Gdyby jak P. twierdzi tyle ryb padło to byłoby je widać wszędzie, na Zalewie, w rzece poniżej, a tak jakieś nieliczne sztuki widać tylko na zbiorniku.Czyżby miejscowi wg P. jedli padlinę? Ja tak nie sądzę.

ZAPYTAM JESZCZE CZY WYKONUJĄC TE ZDJĘCIA POWIADOMIŁ PAN/I POLICJĘ LUB PSR i przekazał dokumentację fotograficzną organom ścigania? Jeżeli NIE to może być problem z zatajeniem wiedzy o popełnianiu przestępstwa .... .

Pan Antoni wyjaśnił co i jak i temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Jednym słowem:http://pl.memgenerator.pl/mem-image/panowie-nic-sie-nie-stalo-nic-sie-nie-stalooo-pl-ffffff

Edytowane przez Józef
wklejenie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie również odp. rzecznika pzw Antoniego Kustusza (kilka postów wyżej z 19 października 2013 07:29) PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION :eek: Najbardziej do gustu przypadł mi ten fragment :

...Rybacki uzytkownik zbiornika ma obowiązek prowadzić odpowiednią gospodarkę rybacką w tym zbiorniku, ale jego własnością sa tylko efekty tej gospodarki czyli ryby wyłowione w trakcie polowów rybackich i wędkarskich, czyli tzw. pożytki oraz prawo do udzielania zezwolenia na polowy tych pożytków. Ryby zyjące w wodzie stanowią własność państwową, a nie własnośc użytkownika rybackiego. Oczywiście, wędkarze wnoszą składki lub opłaty w zamian za prawo do pożytków uzyskiwanych w wyniku amatorskiego połowu ryb oraz w celu utrzymania takiego poziomu rybostanu, by tych pożytków było jak najwięcej ale nie stają sie tym samym właścicielami ryb, które żyją w tym zbiorniku. One były i nadal są...

Ale BEEEŁKOT !!! :eek: W takim razie zapytam : Czyją własnością są ryby wprowadzane do tego zbiornika ,zakupione notabene za nasze pieniądze (związkowe)?

Trzeba przyjąć taktykę "Tysięcy Wietnamów" :D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.