Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolę nad zbiornikiem mają przejąć koła z Nowej Dęby i Tarnobrzeskiego Serbinowa. Dodatkowo kontrole mają być połączone z PSRem TBG, Policją i Strażą Leśną z Kolbuszowej. Sprzątanie brzegów wciąż pozostaje dla Gminy Dzikowiec (poprawcie jak się mylę). Poza łódką wspomnianą przez Kabłona, SSR wyposażona zostanie w lornetki z noktowizorami. Mam nadzieję, że PSR Rzeszów również zajedzie czasem skontrolować brzegi. Co do samych zarybień nie wiadomą jest dla mnie co trafi do wody i kiedy będą pierwsze zarybienia ale pierwsze przecieki mówią właśnie o kwocie 500 tys. zł, sandaczach i szczupakach po 60 cm, które mają trafić do wody wraz z innymi rybami. Okręg Rzeszowski dorzuci się do zarybień (10 tys.) w zamian za porozumienie na wędkowanie na WW dla rzeszowskich wędkarzy. Nie wiem czy ma być to jednorazowa pomoc czy coroczne wsparcie. W końcu i nad Wilczą będzie ,,normalny" regulamin taki jak na pozostałych wodach okręgu. Niemniej WW zasługuje na specjalne traktowanie aby powoli i w spokoju mogła się odbudowywać we wszystkie roczniki ryb. Mam nadzieję, że już na wiosnę pierwsze ryby trafią do wody aby mogły odbyć tarło i to, że nie będzie to w przytłaczającej większości Karp ale też szlachetniejsze rodzime gatunki jak lin czy złoty karaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jest w operacie rybackim rzeki łęg aby mogła tam trafić ryba za taką kwotę będą musieli uzyskać pozwolenie a co do sprzętu to tak jak piszesz dostali te pieniądze z unii europejskiej i nasz kolega z nowej dęby pisał im ten projekt i chwała mu za to więcej kontroli na pewno wpłynie lepiej na tą wodę a i sprzęt który będzie kupiony bądź już jest będzie mógł być używany tylko na terenie trzech gmin więc będzie głównie używany na wilczej woli i pozwoli przypilnować tą wodę lepiej skuteczniej

Edytowane przez kabłon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IV. Pozostałe zasady obowiązujące na zbiornikach wydzielonych.

3. Zabrania się połowu ryb ze środków pływających.

Nieźle to po kiego grzyba im ta łódka do kontroli po Wiśle to oni raczej nie popływają.

III. Limity dobowe obowiązujące na zbiornikach wydzielonych.

1. Amur, karp, sandacz, pstrąg tęczowy, węgorz – 2 sztuki łącznie.

2. Szczupak 1 szt.

3. Jaź, lin – 4 szt. łącznie.

4. Łączna ilość ryb wymienionych w punkcie 1, 2 i 3 przeznaczonych do zabrania nie może przekroczyć 4 sztuki.

5. Karaś złocisty, okoń - 5 szt. łącznie.

6. Łączna ilość złowionych i przeznaczonych do zabrania z łowiska ryb wymienionych w punkcie od 1 do 5, nie może przekroczyć 6 szt. w ciągu doby na wszystkich razem ujętych w tabeli VI zbiornikach wydzielonych.

7. Limit wagowy ryb nie wymienionych wyżej nie może przekroczyć łącznie 3 kg w ciągu doby. Dotyczy wszystkich zbiorników wydzielonych.

8. Złowienie limitu dobowego ryb wymienionych w którymkolwiek z punktów 1, 2 lub 3, na zbiornikach wydzielonych powoduje zakończenie wędkowania w tym dniu na wszystkich zbiornikach wydzielonych Okręgu PZW Tarnobrzeg.

Od 1 stycznia 2014 roku wprowadza się następujące limity miesięczne:

- karp, amur - 10 sztuk łącznie,

Punkt 7 podoba mi się najbardziej to co z sumem??

Znowu ciche przyzwolenie zabierać nawet nie wymiarowe bo to chwast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zabrania się połowu ryb ze środków pływających.

Nieźle to po kiego grzyba im ta łódka do kontroli po Wiśle to oni raczej nie popływają.

Punkt 7 podoba mi się najbardziej to co z sumem??

Znowu ciche przyzwolenie zabierać nawet nie wymiarowe bo to chwast?

Kabłon, łódka się przyda na Wilczą Wolę i to bardzo. Jak dla mnie jest to świetna inwestycja. Co prawda dopiero w 2015 ale powinniśmy się cieszyć, że taki sprzęt będzie na wyposażeniu.

Co do suma, niestety tak traktowany jest ten gatunek. Mam wrażenie, że wszystko co je inne ryby to chwast w oczach sporej liczby wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawostka dot. Regulaminu i łowiska Wilcza Wola

Mógłby ktoś pokusić się o interpretację pewnego punktu regulaminu opracowanego na 2014r. przez zarząd okręgu pzw w T-bgu.

Wędkarz zanim opłaci składkę na dany rok zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu obowiązującego w danym okręgu.

Zdecydowana większość wędkarzy podchodzi do tego typu informacji bardzo poważnie, po prostu znają wszelkie regulaminy

i je stosują. W tym przypadku kompletnie nie wiadomo co zarząd ma na myśli wymyślając coś takiego :

Regulamin

Wędkowania na wydzielonych zbiornikach wodnych.

Czyli : Zbiorcze zasady obowiązujące na wydzielonych zbiornikach wodnych, następnie : Wymiary, Okresy Ochronne, Limity

itd.......itd na koniec uwagi końcowe i Wykaz Wód

Fantastyka ludzi z zarządu rozpoczyna się już na początku następnego działu regulaminu...

czyli punkt: VII. Dodatkowe obostrzenia obowiązujące na niżej wymienionych akwenach.

I już na wstępie łowisko Wilcza Wola...

1. W 2014 roku Zalew Wilcza Wola jest wyłączony z wędkowania.

4. Zezwala się na wędkowanie w porze nocnej wyłącznie z brzegu.....????????

Pomiędzy punktami 1-4 są jeszcze 2-3 ale dot. one granic łowiska i miejsca gdzie znajduje się tarlisko.

Czytając punkty 1 i 4 można zrozumieć że łowisko jest w tym roku NIECZYNNE nawet nie nieczynne a wyłączone z wędkowania co

"chyba" oznacza że w roku 2014-tym wędkować tam NIE WOLNO....ale jeśli komuś przyjdzie do głowy wędkowanie

na nim to w PORZE NOCNEJ I WYŁĄCZNIE Z BRZEGU ?????? .....

Ja większych bzdur dawno nie czytałem !!!

Tu podaję link do str. okręgu pzw-Tbg. gdzie takie cuda można poczytać :

Wędkowanie na wydzielonych zbiornikach wodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam i jak idzie przywracanie zbiornika do życia w sensie zarybień , władze coś ustaliły ?

Na obecną chwile wszystko stoi w miejscu i zapewnie jakis czas tak będzie. Słyszałęm że okręg rzeszowski chciał się dogadać w sprawie wilczej na takiej zasadzie ze dołożą sie na ryby a czlonkowie okręgu będą mieli dostęp do wilczej bez dopłaty w ramach porozumień. No ale zarząd okręgu tarnobrzeskiego podobno nie wyraził zgody na to. Ile w tym prawdy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił roczną dopłatę 200zł na zalew

:eek:

Gratuluję pomysłu. A jak to przyjacielu wyliczyłeś:confused:

I kto przy zdrowych zmysłach zapłaci te 2 stówy? Niezależnie od zarybień, zanim zbiornik wróci do stanu poprzedniego i będzie w nim odpowiednia dla tej wielkości wody liczba osobników różnych gatunków i w różnym wieku, mamy ładnych parę lat.

Wprowadzenie takich opłat spowoduje, że jeszcze mniej wędkarzy zdecyduje się tam jeździć, co z kolei stworzy idealne warunki dla kłusoli. Straże wszelkiej maści przecież nie będą tam siedzieć 24 na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:

I kto przy zdrowych zmysłach zapłaci te 2 stówy?

Ja bym zapłacił:D ...Oczywiście gdyby zbiornik wrócił do stanu sprzed 2007r. O ile pamiętam ostatnia licencja na WW wynosiła coś ok 240zł (wraz z środkami pływającymi) .Ludzie kasę płacili ,były fundusze (i to nie małe) na zarybienia ,presja wędkarska była pewnie większa niż w ubiegłych latach a ryby były ...Duże ryby i dużo ryby!

Powolna agonia zaczęła się z chwilą przejęcia zbiornika przez o.tarnobrzeski :mad:. Zlikwidowanie licencji a tym samym pozbawienie się sporych kwot na zarybienia ,brak odpowiedniej ilości zarybień,niechęć do wprowadzenia obostrzeń ilościowych ...Pisać można bez końca.Obrazu upadku WW dopełnia to co stało się ze zbiornikiem we wrześniu ubiegłego roku!

Ale mam nadzieję ,że jeszcze za kilka lat ,przyjdzie nam powędkować na tym zbiorniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zapłacił:D ...Oczywiście gdyby zbiornik wrócił do stanu sprzed 2007r. O ile pamiętam ostatnia licencja na WW wynosiła coś ok 240zł (wraz z środkami pływającymi) .Ludzie kasę płacili ,były fundusze (i to nie małe) na zarybienia ,presja wędkarska była pewnie większa niż w ubiegłych latach a ryby były ...Duże ryby i dużo ryby!

Rapala nie 240 a 140 .... było tak ze dlugo 120 a potem nagle 140 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.