Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie lepiej za 700zł czegoś z Pracowni sobie wybrać ? Czegoś tylko i wyłącznie pod siebie ?

Za 700 w pracowni to nie poszalejesz żeby kupić kij jak to nazwałeś pod siebie.... chyba ze kupisz kij używany -robiony w pracowni ale pod kogoś innego- albo u kręcisz w domowym zaciszu własnoręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu pytanko choć nie w temacie.. znacie fachowca co takim majsterkowaniem się zajmuje..?? chodzi o zdjęcie przedostatniej przelotki i założenie nowej szczytowej..)

Pan Marek z Dębicy sklep wędkarski przy ulicy Rzeszowskiej (pod komisem) zajmuje się naprawami sprzętu wędkarskiego w tym wędzisk.

Wracając do tematu :) I teraz co kupić? co polecacie?

Mam sporo kijów spinningowych i być może byłbym w stanie ci coś zaproponować. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kij ma być szybki lub super szybki to ten HM 80 jest kijem wolnym. Z HM80 twoje parametry bardziej spełni

Goldem River.Jest naprawdę szybki.Możesz go u mnie pomacać. Silvera ma ryba7.

Silver wolny :> W moim odczuciu to dość szybki kij.

@sytuacjaa kup Team Dragona do 14g lub Savage Parabellum 279 3-16g (w tej cenie naprawdę fajne kije) a za resztę nakup sobie przynęt i opłać na przyszły rok kartę ;)

Savage jest dostępny w sklepie wędkarskim Karina (mają teraz 20% rabatu) a Team Dragon powinien mieć Lider (oni też chyba mają teraz promocję)

PS Jeśli nie kupiłeś jeszcze kołowrotka to pomyśl o Zauberze ;)

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dużo sklepów ma promocje, dałem namiar żebyś mógł zobaczyć je na żywo a nie tylko poznać opinie innych. Użytkuję Silvera już 4 rok, dla mnie jest uniwersalnym kijem. Kleniowe woblery latają z niego bardzo przyjemnie, boleniowym wobkiem też rzucisz ale nie ma co przeginać z wagą (rzucałem max 14g woblerami). Kij nie boi się brzan i w przyszłym roku w sumie tylko na nie będzie zabierany. Na kleniach będę ćwiczył inne metody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za namiary, i za opinie która przybliża mnie do hm :) teraz wizyta w ww sklepach. ..pzdr

Może i ja dorzucę swoje pięć groszy. Wspomnianym wędziskiem łowie już bodajże 7y sezon i to w sumie tylko i wyłącznie klenie - trafiają się również i przyłowy. Stosuję go najczęściej do smużaków których waga często oscyluje w granicach 1go grama. Co tu więcej mogę dodać, na rynku jest cała masa przeróżnych wędzisk kleniowych a ja zapewne i tak jeszcze bardzo długo będę łowił na ten model. Po prostu jest idealnym przedłużeniem mojego ramienia - zaj...cie mi spasował. Utarło się że z wędzisk tego typu bardzo często schodzi ryba podczas holu - dla mnie to bzdura! Spięte ryby to rzadkość a i nie raz zdarza się wyciągnąć klenia za skórkę. Co do kruchości ,,smoczych chrustów" (seria HM) jak je niektórzy również również określają to tez nazwę bzdurą. Owszem trzy lata temu połamałem jednego Silverka ... Upadłem poślizgnąłem się i upadłem na niego a siniak na moim kolanie był najlepszym dowodem na to że nie przetrwało by tego żadne wędzisko czy tez nawet kij od szczotki :D. Po tym incydencie zastanawiałem się nawet krótko, a może by tak coś nowego,innego kupić? Przemacałem nad woda kilka topowych wędzisk kleniowych i stwierdziłem że Silverek jednak jest THE BEST !!! Kupiłem następnego i śmigam nim za kleniemi do dziś :D

Polecam bo na prawdę warto :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że teraz w ofercie 2,70 z akcją X-FAST zaczyna się od 5-18g.

Moja jest chyba ze starej serii i ma 3-14g.

Podobna jest teraz w akcji FAST: 2-14g.

Niech Ci Koledzy doradzą, jeśli nie wiesz czy wybrać szybką czy ekstremalnie szybką. Takiej jak moja już chyba nie zdobędziesz gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś styczność z hm80 ghost buster? Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie:beer::)

Myślałem o tym kiju zanim zdecydowałem się na Batsona ale w żadnym sklepie go nie ma żeby potrzymać bo cena wysoka. Chyba nawet na pokazie Dragona go nie widziałem. Podobno grawer z imieniem i nazwiskiem w cenie kija. Też jestem ciekawy jak się spisuje pogromca duchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również zastanawiam się nad zakupem kija na klenia i jazia, ale szukam kjka na najmniejsze 1-2 cm woblery (mikro-woblery) i najmniejsze obrotówki 00. Lubie łowić lekko i finezyjnie. Co prawda mam już Kongera IRI Lucky 3.05m 3-10g na klenie, ale jak dla mnie jest trochę za sztywny, nie rzuca mikro-woblerów daleko.

Zastanawiam się nad zrobieniem kijka w pracowni :), być może na blanku Batsona RX6 DSS-1141-2, 2-10g 2.90m. Z tego co czytałem na tym forum kilka osób już go posiada i chwali. Nie musi mieć najlepszych przelotek (przy stosowaniu żyłki 0.12) i bajeranckich wykończeń co znacznie podraża cenę. Zastanawiam się jaki kołowrotek będzie do niego odpowiedni, myślę o Red Arcu 10200, mam już 10300 - cięższy model, używam go do łowienia szczupaków na plecionkę. Rozkręcam go z zamkniętymi oczami, wymieniam łożyska, znam wszystkie jego słabe i mocne strony. Model 10200 waży 275g, nie jest ultralight ale też wędka nie będzie "lecieć na pysk".

Czy jest jeszcze jakaś alternatywa do tej wędki, długość min 2.90m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takiego Batsona i jestem mega zadowolony! Nie ma co oszczędzać na przelotkach. Ważne żeby blank nie był za ciężko zbrojony, bo wyjdzie klucha. Mój jest w minimach, dzielony dół. Całość waży coś kolo 140g , zakładam do niego Reda 10400:eek: i łowi się eligancko. Jak coś to zapraszam na oględziny. Do Krasnego daleko nie masz. Pan Piotr Rabczak też posiada takiego kija i z tego co wiem złego słowa o nim nie powie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad zakupem kija na klenia i jazia, ale szukam kjka na najmniejsze 1-2 cm woblery (mikro-woblery) i najmniejsze obrotówki 00. Lubie łowić lekko i finezyjnie. Co prawda mam już Kongera IRI Lucky 3.05m 3-10g na klenie, ale jak dla mnie jest trochę za sztywny, nie rzuca mikro-woblerów daleko.

Zastanawiam się nad zrobieniem kijka w pracowni :), być może na blanku Batsona RX6 DSS-1141-2, 2-10g 2.90m. Z tego co czytałem na tym forum kilka osób już go posiada i chwali. Nie musi mieć najlepszych przelotek (przy stosowaniu żyłki 0.12) i bajeranckich wykończeń co znacznie podraża cenę. Zastanawiam się jaki kołowrotek będzie do niego odpowiedni, myślę o Red Arcu 10200, mam już 10300 - cięższy model, używam go do łowienia szczupaków na plecionkę. Rozkręcam go z zamkniętymi oczami, wymieniam łożyska, znam wszystkie jego słabe i mocne strony. Model 10200 waży 275g, nie jest ultralight ale też wędka nie będzie "lecieć na pysk".

Czy jest jeszcze jakaś alternatywa do tej wędki, długość min 2.90m ?

Również posiadam takowego batsona na owym blanku ale ja akurat nie jestem z niego zbytnio zadowolony - strasznie kluchowaty i tylko dlatego a to po prostu nie moja bajka :( Może ma ktoś ochotę odkupić po pieniądzach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Robert w pracowni ma różne blanki z których coś kolega na pewno by wybrał. Ja miałem w głowie tylko Batsona i z takim założeniem pojechałem zamówić wędkę ale na miejscu miałem w ręce też chyba 3 metrowy blank z szybką akcją i parabolicznym ugięciem, cieńszy i lżejszy od Batsona ( niestety nazwy nie pamiętam ) i gdyby nie ograniczony budżet to może i tamten by mnie skusił a był chyba droższy o 100 czy 150zł. Jeśli się Pan Dzięcioł oferuje to weź swojego Kongera i porównasz sobie wstępnie. Może i jakiegoś swojego tajnego woblerka Ci sprezentuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.