Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wybrałem się na Ożannę moim celem był okoń , lecz okonie za dobrze nie brały miałem tylko kilka skubnięć ale za to na malutkiego twistera wziął mi przyzwoity szczupak miał ponad 60 cm dokładnej długości nie znam gdyż nie miałem miarki przy sobie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejeżdzając dzisiaj przez Ożannę wstąpiłem na chwilę nad zalew aby przetestować zakupione niedawno blaszki ABC i ATMO - piszemy o nich tutaj : http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=365&p=6063&viewfull=1#post6063 . Wcześniej odwiedziłem Złotkę, spotkałem tam dwóch naszych forumowiczów - Dragomira i Maks`a Gie, napiszcie Panowie jak tam wyniki dzisiejszych połowów.

Blaszki ABC spisały się na medal, bardzo dobra praca w wodzie no i jaka skuteczność :D Jeden z modeli bardzo posmakował szczupakom - 67cm i 65 cm. Obydwa zębate wróciły do wody czego dowodem są filmiki z ich wypuszczenia.

Dodatkowo nakręciłem krótki filmik z końcówki holu jednej z ryb, jedną ręką filmując , drugą starałem się kręcić korbką kołowrotka :D Oczywiście nie nastawiałem sie na szczupaki, blaszki to małe 2-ki na cieńkiej plecionce 0,06 i lekkim przyponie 2kg.

Filmiki z wypuszczania szczupaków i holu w dziale Filmoteka :

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=376&p=6236#post6236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj z synem zaliczyłem trzy godziny łowienia .Woda w Ożannie podwyższona i dosyć mętna.Łowiliśmy na pinkę,chociaż Damian próbował też spiningować,ale bez efektów.Białoryb też się nie popisał,jednak coś tam brało.Na fotkach największe "okazy" wyprawy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj razem z tunczykiem lapalismy na ozannie jak i na zlotce efekty na zalewie to 0 natomiast na zlotce ja zaliczylem dwa szczupaki ten wiekszy to ok 45 cm 5 okonkow takich po 20 cm i oczywiscie zeby tradycji stalo sie zadosc zlamalem wedke:(

a co zlapal tuna to sam sie okresli jezeli bedzie chcial:P

wszystkie rybki dalej plywaja:P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm:) ja natomiast złowiłem jednego szczupłego i około 15 okonków powyżej 20 cm wszystkie rybki kusiły sie na paproszka:)

Michaś po złamaniu swojej wędki:D Powiedział: "Tuna pokaż swoją finezyjną wędkę (Konger World Champion Dancer 3-14g) po wypowiedzeniu tych słów przyciął tego większego szczupaczka:) to było fantastyczne:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Potrzebuje szybkiego info na temat zbiornika bo planuje dziś po obiadku wybrać się na Ożannę. A że to kawałek drogi i pierwszy raz to czasu będzie niewiele. Może nie piszcie gdzie łowić, lepiej gdzie NIE ŁOWIĆ żeby czasu nie tracić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Potrzebuje szybkiego info na temat zbiornika bo planuje dziś po obiadku wybrać się na Ożannę. A że to kawałek drogi i pierwszy raz to czasu będzie niewiele. Może nie piszcie gdzie łowić, lepiej gdzie NIE ŁOWIĆ żeby czasu nie tracić :-)

Ożanna to generalnie niewielki, choć jak na nasze warunki dość spory zbiornik, łowić można praktycznie wszędzie z podobnym skutkiem, głębokość mała, wszędzie podobna. Wg. mnie ciekawsze miejsca to : "wlot" złotki do zalewu, okolice kolorowej palmy - pomost, oraz druga strona tamy (2 pomosty) - ostatnio w tym miejscu miałem 2 szczupaki ~65cm. Jeżeli spinning to polecam obrotówki, szczególnie blaszki ABC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krs :-) A jak z ilością łowiących? Jest szansa że przyjadę i nie będzie miejsca żeby sobie porzucać? Dużo zaczepów? Dno muliste?

Na weekend łowiących będzie więcej ale z pewnością spokojnie porzucasz. Zaczepów raczej niewiele, dno muliste. Generalnie polecam lekkie przynęty, obrótówki max 3, gumki na głowkach 5-7g i wahadłówki np. gnom1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno jest w niektórych miejscach muliste a w niektórych piaszczyste,w okolicach tamy przy tych pomostach piaszczyste przy wlocie rzeki muliste i szczególnie w odległościach dalszych od brzegu jest muliste ,jeśli chodzi o zaczepy to zazwyczaj glony ale na nich się nie urwie przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe o ile uda się nam dotrzec. Jak coś, zawsze łowie w okularkach polaryzacyjnych :cool:

Witam

O jakich 2 pomostach w okolicy tamy piszecie ?

Po przeciwnej stronie tamy obok baru ? czy tych na rogu obok dwóch barów ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.