Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Klimat się zmienia zimy coraz cieplejsze wcześniej były mroźne ,praktycznie wszystkie wody długi czas były zamarznięte a te bydlaki nie miały dostępu do ryb a teraz jest stosunkowo ciepło i widać tego skutki i jest ich coraz więcej . Proponuje żeby sklepy wędkarskie wprowadziły do asortymentu strzelby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że świadomość rośnie w środowisku wędkarzy i bardzo dobrze. Nie na darmo Czesi nazywają  to zjawisko czarna śmierć. Kto widział to na żywo czyli polowanie kormoranów ten nigdy nie zapomni tego widoku do końca życia. Ja osobiście widziałem kilka razy,moi koledzy również. Jest u nas w Przemyślu człowiek,który z 15 lat temu sygnalizował ten problem a zdecydowana większość pukała się w czoło na jego opowieści. Mało kto mu wierzył. Dzisiaj już zdecydowana większość widzi problem i różnymi sposobami próbuje z tym walczyć.

Fotka poniżej,przedstawia wystraszone klenie i świnki wbijające się w brzeg,dłuższą chwilę po ataku kormoranów. Były tak śmiertelnie przestraszone,że można było je 'łapać' gołą ręką zupełnie nie bały się człowieka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 „Na rzece San od mostu w Postołowie do początku pierwszej wyspy w Załużu – zakaz zabierania złowionych pstrągów potokowych.”

Wrócę jeszcze do tematu : Uprzedzę nie jestem przeciwnikiem OS i no kill bez względu na metodę połowu.

Czym mianowicie różnić  się będzie łowienie na „Łączkach” od łowienia na OS w nowej rzeczywistości. ( pomijam dodatkowe opłaty)

To taki nowy OS drugiego sortu czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sewer34 napisał:

 „Na rzece San od mostu w Postołowie do początku pierwszej wyspy w Załużu – zakaz zabierania złowionych pstrągów potokowych.”

Wrócę jeszcze do tematu : Uprzedzę nie jestem przeciwnikiem OS i no kill bez względu na metodę połowu.

Czym mianowicie różnić  się będzie łowienie na „Łączkach” od łowienia na OS w nowej rzeczywistości. ( pomijam dodatkowe opłaty)

To taki nowy OS drugiego sortu czy jak ?

???

Co maja Łączki do OS i do odcinka poniżej mostu w Postołowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sewer34 napisał:

Wygląda na to ,że źle  zinterpretowałem ten zapis. Rozumiem ,że zostało po starmu na odcinku który zaznaczyłem na mapce ? 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Tak. Tylko odcinek "mięsny" zaczyna się jeszcze wyżej jak zaznaczyłeś, mianowicie od ujścia Hoczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek mięsny bu ha ha:D Jak zwał taka zwał ja lubię tam łowić choć z roku na rok jest tam coraz większa pustelnia. 

Pomijam zarybienia tuż przed zawodami. Więcej tam teraz kleni niż pstrągów czy tz."chronionych" lipieni, których śmiem twierdzić jest jak na lekarstwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie pierwsza taka informacja ale chyba masz rację. Chcą teraz za wszelką cenę pokazać nam wędkarzom co zrobili w ostatnim czasie, a o czym nie informowali na bieżąco ponieważ....(tu sobie do piszecie ?

Tak, boją się bo na rynek wchodzi nowe przedsiębiorstwo i jak to w marketingu kuszą niską ceną i weryfikują operaty zarybieniowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ORINOKO napisał:

Tak, boją się bo na rynek wchodzi nowe przedsiębiorstwo i jak to w marketingu kuszą niską ceną i weryfikują operaty zarybieniowe. 

Czy ktokolwiek wierzy że moloch Wody Polskie są ws tanie prowadzić racjonalną gospodarkę turystyczną (jakim jest wędkarstwo). Myślę że jest to kolejny sposób rządzących na zawłaszczenie kolejnego obszaru pod "państwowe" skrzydła. Centralizacja, socjalizm - mnie to nie pasuje.

Edytowane przez Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Janek napisał:

Czy ktokolwiek wierzy że moloch Wody Polskie są ws tanie prowadzić racjonalną gospodarkę turystyczną (jakim jest wędkarstwo). Myślę że jest to kolejny sposób rządzących na zawłaszczenie kolejnego obszaru pod "państwowe" skrzydła. Centralizacja, socjalizm - mnie to nie pasuje.

Ja nie wierzę, mam tylko nadzieję, że to rozkręci w jakiś sposób konkurencję i PZW będzie się bardziej starać. 

Być może skończymy jak w Anglii, tzn duża część wody dostępna za jedną opłatą, oraz te lepiej zarządzane przez PZW nadal pod ich władaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, halfdanTheBlack napisał:

Ja nie wierzę, mam tylko nadzieję, że to rozkręci w jakiś sposób konkurencję i PZW będzie się bardziej starać. 

Być może skończymy jak w Anglii, tzn duża część wody dostępna za jedną opłatą, oraz te lepiej zarządzane przez PZW nadal pod ich władaniem. 

To może byłoby dobre rozwiązanie.

 

15 minut temu, halfdanTheBlack napisał:

Udało się symbolicznie otworzyć sezon pstrągiem 50cm, choć na zdjęciu nie wygląda.

Piekna rybka, gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.