Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Woda górska zaczyna się od nieistniejącej kładki w Rajskiem. Przy brzegu jest tablica dla Turystów. Najprościej od progów w górę górska . Poniżej zaczyna się już zalew. Idąc w górę Sanu proszę uważać na Park Narodowy. Powyżej mostu łowić już nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu "odkleiły" mi się dłonie od muchówki:D, postanowiłem więc przywitać się z sanowymi boleniami.Łowiłem około 1,5 godziny. Żerowania boleni nie stwierdziłem, ale nie oznacza to, że nie złowiłem żadnego z nich. Trzy sztuki udało się wyholować, jak na pierwszy wypad na bolesławy, to nie było źle:D. Wszystkie bolenie z jednego rocznika, zagryzały Hermesa. Jutro inne sanowe tematy:D:D:D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bolenie, dzisiaj lipienie:D, tak mógłbym posumować wędkarski weekend. Dzisiaj lipienie przez kilka godzin były bardzo aktywne. Udało mi się ten czas wykorzystać całkiem dobrze, gryzły suchary super, choć trafić z muchą było ciężko. Kilka pstrągów i dużo pstrążków również złowiłem. Niestety porywisty wiatr, który się pojawił uniemożliwiał komfortowe łowienie, dlatego zwinąłem manele i wraz z resztą ekipy zrobiłem odwrót do domu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie za bardzo jestem ogarnięty w łowieniu na Sanie i nie wiem jak się ta rzeka zachowuje po deszczu.

Dlatego pytanie:

Może ktoś wie jaki jest aktualnie "kolor" wody w okolicach Leska - Sanoka?

Może któryś z forumowiczów by mi na prv podesłał nr telefony co bym sobie zadzwonił i się dopytał.

Dodam że miałem plan łowić jutro na Sanie w tamtych stronach ale mogę to przesunąć na piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klikniesz sobie na niebieski trójkąt z opisem Lesko – to pojawi Ci się tabelka ze stanem wody z 3 ostatnich dni.

Mapa hydro - Monitor

Sprawdzając stacje opadowe w okolicy – górny prawy róg tabelki ze stanem Sanu –zobaczysz jak wyglądały opady w okolicy w ciągu ostatnich 3 dni.

A że w tej chwili woda jest czysta nie oznacz że za 2 godziny nie przejdzie burza i przez 3 godziny albo pół dnia będzie płynąc brudna woda, albo Hoczewka będzie brudzić połowę Sanu.

Ja kiedyś wyjeżdżałem z Rzeszowa – chłopaki stali na środku rzeki i woda była idealna. Zanim dojechał – czyli jakieś 1,5 godziny później nie dało się już łowić. Trzeba byłoc zekac dobre kilak godzin aż się trochę uspokoi i oczyści. A i tak połowę Sanu Hoczewka brudziła do dnia następnego.

Do tego warto sprawdzić zrzut wody z Soliny – to tez przekłada się na stan rzeki. Wszystkie informacje są dostępne w sieci – musisz tylko trochę poszukać.

Na stronie Gościńca nad Sanem w Leska na kempingu była kamerka skierowana na rzekę, ale nie wiem czy już zostało to naprawione.

Na chwile obecna woda jest bardzo niska, a tym samym pewnie dość czysta.

Ps. Skąd taki nick u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkaz = Siatkarz. Tak mnie kiedyś ktoś nazwał z uwagi na to, że druga moja pasja to siatkówka.

Co do stanów wody dostępnych w sieci to wiem wszystko i jeszcze ciut więcej bo zawodowo zajmuję się między innymi ochroną przeciwpowodziową.

Jednak rzeki typowo "górskie" są mi obce i nie wiem w jakim tempie wszystko spływa ze zlewni i co niesie. W moich stronach jak pada to wiem gdzie, kiedy i czego się spodziewać.

Dlatego pytam osoby mieszkające/często łowiące w tamtych stronach.

Mimo wszystko dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klikniesz sobie na niebieski trójkąt z opisem Lesko – to pojawi Ci się tabelka ze stanem wody z 3 ostatnich dni.

Mapa hydro - Monitor

Sprawdzając stacje opadowe w okolicy – górny prawy róg tabelki ze stanem Sanu –zobaczysz jak wyglądały opady w okolicy w ciągu ostatnich 3 dni.

A że w tej chwili woda jest czysta nie oznacz że za 2 godziny nie przejdzie burza i przez 3 godziny albo pół dnia będzie płynąc brudna woda, albo Hoczewka będzie brudzić połowę Sanu.

Ja kiedyś wyjeżdżałem z Rzeszowa – chłopaki stali na środku rzeki i woda była idealna. Zanim dojechał – czyli jakieś 1,5 godziny później nie dało się już łowić. Trzeba byłoc zekac dobre kilak godzin aż się trochę uspokoi i oczyści. A i tak połowę Sanu Hoczewka brudziła do dnia następnego.

Do tego warto sprawdzić zrzut wody z Soliny – to tez przekłada się na stan rzeki. Wszystkie informacje są dostępne w sieci – musisz tylko trochę poszukać.

Na stronie Gościńca nad Sanem w Leska na kempingu była kamerka skierowana na rzekę, ale nie wiem czy już zostało to naprawione.

Na chwile obecna woda jest bardzo niska, a tym samym pewnie dość czysta.

Ps. Skąd taki nick u Ciebie?

Myślałeś że łowi na siatke?....zadaje pytanie ten, kto ma w opisie pod postem...obskubaną rybkę haha ( to oczywiście nie złośliwie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości Sanok woda tylko delikatnie podniesiona porównując do stanu sprzed opadów (czyli nadal niska) ale za to w kolrze kawy z mlekiem.

Jak nie bedzie padać więcej, to na piątek-sobote powinna być fajna woda na łowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zawodami VIII Muchowy Puchar Sanu od dnia 4 lipca do 6 lipca do godziny 13 będą zamknięte do wędkowania następujące akweny:

  • rzeka San: od linii wysokiego napięcia poniżej drugiej wyspy w Zwierzyniu do mostu w Lesku,
  • zbiornik Myczkowce – od mostu w Solinie do początku miejscowości Myczkowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.