Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie miejscowi jaka woda na zbiorniku??? Już wkrótce wybieram się nad jezioro i obawiam się, że jak nagromadzą zbyt dużo wody to będę skazany tylko na łódkę, a moje ulubione wypady ze spinningiem po skalistych brzegach będą niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@art-ski ale woda szybko opada wiec zależy kiedy się wybierasz bo wczoraj jeszcze była o metr wyższa niż dziś :)

Wiem o tym, ale prognozy na przyszłość też nie napawają optymizmem. Burze z intensywnym wiatrem i deszczem potrafią podnieść San, Solinkę dość szybko. Ale co ma być to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam - czy były na Solinie jakieś kontrole PSR/SSR w okresie 01-04.05 ?

Były kontrole i to zmasowane, mnie sprawdziło 3 panów z PSR, którzy spacerowali sobie brzegiem jeziora.

Co do samego łowienia to spinning pod szczupaka.

Brania tylko w godzinach 10-11 , 17-18.

w tym czasie jeden 60cm na wahadłówkę rozmiar 3 , dwa niewymiarowe na wahadłówkę rozmiar 2 i obrotówkę.

Kilka uderzeń,jeden odczepiony przed samym brzegiem około 70cm.

Kilka leniwych okazów widzianych w wodzie nawet powyżej 80cm.

Ogólnie biła drobnica i to co mnie zdziwiło to, że na bardzo duże wahadłówki.

Próby na żywca porażka, przez dwa dni kompletnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda duża ale opada tylko strasznie dużo gałęzi i śmieci płynie lub dryfuje co bardzo utrudnia wędkowanie. Biorą od czasu do czasu karpie płotki piękne karasie znajomy złapał na 40,5 cm 1,36kg.Niestety leszczy coś nie widać i z drapieżnikiem słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Jasła mam opłacone wody nizinne bez górskich jakie są potrzebne uprawnienia i opłaty abym mógł łowić na jeziorze..? mam znajomego który wybrał by się ze mną ale nie ma opłaconej karty, czy można wykupić jakąś dzienną licencję...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie ale strasznie mnie to wk...wia... mój kuzyn w anglii płaci 28 funtów ok 150 zł na cały rok... może łowić w całym kraju plus jeszcze w okolicznych królestwach, bez żadnych problemów i oczywiście rybostan bez porównania, nie dość że ryby giganty to jeszcze są, a nie jak u nas żeby coś ładnego złapać to trzeba się nachodzić... u nas kasa na każdym kroku sama karta z górskimi to ok 300 zł do tego stawy u mnie w okręgu 100 i jak chcę pojechać na kilka dni na urlop w Polskę to albo znów trzeba sypnąć groszem i to nie mało albo się czaić jak jakiś kłusol.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to wkurza, wszędzie tylko płać i to nie mało, jakby jeszcze za tą kasą szła jakość wód w Polsce...

Mogliby ustanowić jakąś licencję NO KILL CATCH&RELEASE na całą Polskę w jednej cenie, czyli dla tych co chcą połowić sobie rekreacyjnie czy tam sportowo, a nie nastawiać się na mięso, ale znając życie to dziadki wykupiliby to i po krzakach chowali ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca tak jest. owszem roczna licencja kosztuje okolo 28 funtow ale w wiekszosci wody w Anglii sa prywatne lub klubowe. dlatego do tych 28 dolicz sobie jeszcze miniumum 15 dziennie(na wodach klubowych przewaznie trzeba byc jeszcze czlonkiem danego klubu,a to tez niemalo kosztuje).jak to przeliczyc na srednie wyspiarskie zarobki to i tak nie jest to strasznie duzo tym bardziej ze ryba to w wodzie jest.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki spinnigu z ostatnich 3 dni w Solinie okolice Olchowca , aż wsyd pisać :-)

5 blach + 2 obrotówki zostały w wodzie.

Jeden mały okoń i szczupak niewymiarowy.

Pod koniec pobytu jak już nie miałem stalek - stracone razem z blachami to przyzwoita sztuka przegryzła żyłkę tuż przy brzegu.

Podsumowanie : jak okolice Olchowca to tylko z łódki , z brzegu za dużo żelastwa można zostawić jeziorze. Do tego po ostatniej wodzie, konary dryfujące z wiatrem z jednej strony zatoki na drugą.

PS . jak ktoś złowił szczupaka z obrótówką w pysku w czerwone wzroki prószę o info heheh chętnie ją odzyskam :-)

Okolica ładna, choć brzegiem raczej nie da się pospacerować i porzucać. Do tego tam gdzie byłem to raczej płasko więc do starego koryta rzeki nie da dorzucić.

Dobra miejsce na żywca pod warunkiem posiadania łódki aby go wywieźć troszkę dalej pod sandacza.

Następnym razem wracam na stare miejsca, do Olchowca na jesień jak tylko usłyszę, że stan wody sie obni ży aby blachy pozbierać :-)

Edytowane przez patryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę od rana łowiłem niedaleko WZW Jawor. Nastawiłem się na karpia, karasia... Totalnie bez jednego brania, wędkarze obok mnie co siedzieli już dwie nocki tak samo zerowy wynik... Plaży praktycznie tam nie ma, ciężko było znaleźć kawałek placu na rozstawienie stanowiska ii dziewczyny :P Ku mojemu zaskoczeniu kontrola PSR, której nie miałem już hoho... Wędkarze obok (już dosyć wcięci) nie łatwo dali się skontrolować, krzyki, wyzwiska i doszło już nawet do rękoczynów... Chamstwo i totalny brak kultury z nich strony nawet przed przyjazdem PSR, pomimo wielu upomnień i próśb o chwilę spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli myślisz o agrafce, to w weekend na pewno będzie oblegane zarówno przez wędkarzy jak i plażowiczów.

Jeśli chcesz w spokoju połowić musisz iść trochę dalej, minąć "szałasy" po prawej stronie, aż dojdziesz do takiej dość sporej zatoczki.

Agrafka na samym początku, przy drodze jest tez dość mocno zarośnięta ( a przynajmniej była jeszcze w tamtym roku ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o sam początek Agrafki, koło sklepu wędkarskiego przejść przez lasek i pierwsze stanowiska.W tamtym roku właśnie było tam zarośnięte, myślałem że może się coś zmieniło.A ta zatoka o której mówisz to jest po której stronie?Trzeba iść od strony sklepu wędkarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.