Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Poszukując informacji o Zalewie Solińskim przypadkowo trafiłem na Wasze forum. Pod koniec sierpnia pierwszy raz w życiu wybieram się w Wasze tereny. Jako, że jestem wędkarzem planuję choć 2-3 dni spędzić nad zalewem. Stąd, licząc na Waszą uprzejmość i pomoc, mam kilka pytań. Będę stacjonował w miejscowości Wołkowyja. Czy możecie polecić jakieś miejsce do wynajęcia łódki wędkarskiej za rozsądne pieniądze? Czy warto zabrać ze sobą akumulator i silnik elektryczny? Chciałbym również zapytać w których miejscach warto się "pokręcić" za rybką? Interesuje mnie głównie Sandacz, ewentualnie okoń i szczupak. Myślę żeby zabrać wyłącznie spinning, no chyba, że warto pobawić się w tych okolicach również z "białą" rybą? Jednocześnie chciałbym zapewnić, że nie zabiorę Wam ani sztuki i wszystkie ryby (jeśli uda mi się cokolwiek złowić) wrócą do wody :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołkowyja fajne miejsce Jeśli liczysz na jakieś sukcesy ( a na pewno tak jest) to spinning tylko z łódki, tak że zabierz silnik i aku ze sobą. Co do łódki to zapytaj na kwaterze gdzie będziesz nocował - na pewno coś ci polecą, albo nawet sami wypożyczą.

Biała guma na ciężkiej główce i jazda Częstym przyłowem są obecnie sumy ( takie 1 - 1,2m)

Biała ryba to głównie leszcz i karp. Kolega na minionym weekendzie złowił kilka ładnych leszczy i dwa karpie.

Powodzenia i miłego wypoczynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Poszukując informacji o Zalewie Solińskim przypadkowo trafiłem na Wasze forum. Pod koniec sierpnia pierwszy raz w życiu wybieram się w Wasze tereny...

Możesz popłynać na Zawóz,jak zapytasz to ludzie Cię pokieruja,proponuję szukać skalistych brzegów,pod nimi lubi stać Sandacz i ładny okoń,możesz zabrać koguty jak na nie łowisz no i oczywiście plecionkę.Próbuj z opadu i normalnie z toni,zmieniaj kolory a wyniki beda napewno.Sandacz ma swoje chimery więc czasem może brać tylko przez chwilę w ciagu dnia,ale ostatnio bierze na naturalne przynęty w dzień więc i na spina może być niezła zabawa.Już Ci zazdroszczę i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki. No właśnie, co oznacza u Was "na ciężko" ? W moich okolicach na jeziorkach jest 5 -7 metrów, więc główka 20-stka to już dosyć sporo, a nad Soliną podobno 10 metrów to płytko, więc pewnie i czasem trzeba zakładać z 30 - 35 gr. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym też trzeba kombinować. Czasem lepiej jak opad jest wolniejszy, czyli np. na główce 10gr. lub nawet mniejszej a czasem szybki i mocno uderzający o dno na głowce 35gr. albo i cięższej. Solina nie ma uciągu bo to nie rzeka więc łowienie z opadu jest bardzo dobrze sygnalizowane na wędzisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie wstawiam zdjęć złowionych rybek. Zbyt wiele wypracowanych miejscówek spaliłem przez takie zdjęcia.Dlatego ni uwieczniam złowionych ryb. Ponadto oszczędzam rapom niepotrzebnego przebywania poza wodom gdzie jest ich miejsce. Szanuje te ryby za widowiskowe ataki a ponadto jest szansa na łowienie tych pięknych torped w J. Solińskim bo tu nie tak łatwo je przechytrzyć jak w rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pod koniec lat 90 i w początku 2000 jeździłem na wakacja nad solinę. Teraz spędzam tutaj 2 tygodniowy urlop w Polańczyku. Zabrałem ze sobą średni kijek okoniowy do 18g i chciałem podłubać trochę większych garbusków...mam za sobą już 3 wypady w okolicach polańczyka i jak narazie lipa totalna. Byłem też raz w Wołkowyji i tam jakieś drone okonki wychodziły mi do gum. Mam do Was pytanko gdzie tutaj można popróbować za większym garbusem? Nie ukrywam że w Wołkowyi widzę największą nadzieję...będe łowił z brzegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.