Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

dużo glonów wodzie z roku na rok coraz więcej

A to za sprawą ścieków nielegalnie wpuszczanych do jeziora. Co rok coraz więcej domków letniskowych, a w każdym produkuje się ścieki, nieczystości. Nie każdemu właścicielowi chce się kopać studzienkę, betonować ją na nieczystości i płacić za opróżnianie. A ścieki "użyźniają wodę" i powodują rozrost glonów. Sposoby wydają się proste, kontrole domków letniskowych i kary dla tych co nie posiadają odpowiednich osadników na ścieki. Tylko kto się za to zabierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym wypadzie na rybki ,kijek odstawiam do szafy przynajmniej na dwa tygodnie.Kilkugodzinne pływanie za drapieżnikiem,zaowocowało jednym braniem i niewymiarowym sandaczykiem:(. I to wszystko,koledzy wędkarze których spotkałem bez efektu.

Woda wysoka temperatura wody 17 stopni więc czekamy na ochłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę bieda straszna.

Na spinning nic, na żywca nic.

Cudem było złowić ukleję, żadnego żerowania. Ryb nie było widać wcale a do tego cały dzień mocny zachodni wiatr.

Woda wysoka.

Kolego a w jakiej miejscowości na solinie byłeś i ile dni.Bo che się wybrać ale piszą że jeszcze trzeba poczekać bo woda za ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni wędkarze - proszę o informację co się dzieje z drapieżnikami w solinie.Jest teraz najlepsza pora na wędkowanie drapieżników jak sandacz,szczupak .Wszyscy jednak piszą że wiele nic nad wodą.Może ktoś odpowie co jest powodem takiego stanu rzeczy.Jeżeli ktoś ma informacje czy biorą karpie to też proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miejscowi nie potrafią łowić ryb,zatem czekamy może ktoś inny z forum pokażę klasę.Póki co to głupie docinki i komentarze zamiast zdjęć ryb z zalewu,bo jak widać fotek jak na lekarstwo,a jak są to ledwo wymiarowe rybki.Zapraszamy panowie nad solinę,pokażcie klasę,mam nadzieję że nie zgubicie się na bieszczadzkiej kałuży.Bez odbioru,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Póki co to głupie docinki i komentarze zamiast zdjęć ryb z zalewu,bo jak widać fotek jak na lekarstwo,a jak są to ledwo wymiarowe rybki.Zapraszamy panowie nad solinę,pokażcie klasę,mam nadzieję że nie zgubicie się na bieszczadzkiej kałuży.Bez odbioru,pozdrawiam

Nie mam zamiaru nikomu docinać,głupio komentować,pokazywać klasy itp przechwałki to nie w moim stylu i pewnie reszcie forumowych kolegów. Ostatecznością byłoby komentowanie umiejętności miejscowych(to żeś wymyślił)Lecz staje się to już ŻENADĄ! Od jakiegoś czasu wypisywane są opowieści że na Solinie nie ma nic oprócz sumów.Wszystkie ryby zjedzone ,kaczki,dziki i urlopowicze...!Ludzie opamiętajcie się :confused:W Polsce nie ma gatunku którego było by za dużo,a już zapewne nie suma.

Edytowane przez geo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxym54 poczekaj do listopada karpie będą brać wpuszczane.

Drapieżnik nie bierze dobrze bo jest po prostu za ciepło, trzeba poczekać na przymrozki wtedy zaczną dobrze żreć.

Dzięki kolego za info wybieram się właśnie w listopadzie.Szukam jakiegoś taniego domku nad wodą masz może namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w ubiegłym roku o sumie to mnie wyśmiewano. Od ok, 10 lat zalew intensywnie zarybia sie sumem. Ichtiofauna jeziora nie jest za bogata tz. jest ok, 10 gat ryb, które łapaliśmy. Sumy nie szły hodowcom w sklepach to w operatach były najwyżej punktowane. Zarybili nim rybne jeziora to i ryby mniej. Podobno złowił gość w tym roku na jeziorze na 201 cm suma. Ile ryb w... lił. Najgorzej, ze żre na potęgę ryby tez niewymiarowe i duże, Ryby jest trochę więcej niż 5 lat wstecz dzięki łowiącym na kwok. Proste jeden sum mniej ryby więcej. Sumy zjadają dużo ryb na tarłach. W maju, czerwcu nie wolno go łowić, Skoro ma się nie rozmnażać to po co go chronić, Jeżeli się rozmnaża to bardo źle. Zła gospodarka rybacka i tyle. Do Myczkowiec wpuszczają teczaka ze stawów, do jeziora karpia, suma bolenia. Najlepiej niechby nie zarybiali inna ryba niż szczupakiem i jezioro same by się odrodziło, Zarybianie samymi drapieżnikami i karpiem to głupota, Chodzi o pieniążki dla hodowców. Cale te operaty szkodzą wodom i tyle. Podam przykład mam staw i jest w nim duzo ryb, Wpuszczam 20 sumów urastają do 50 kg po 10 latach co w tym czasie jadły, Łowię i nie mogę nic złowić spuszczam wode a tam 300 sumów rożnej wielkości. Tak w solinie nie będzie ale gdyby nie tyle suma to mielibyśmy rybniejsze jezioro. W ostatnim wędkarskim świecie Prezes z Turawy pisze tez o sumie, że przestali zarybiać robili badania i je szlachetne ryby sandacze szczupaki bo dlaczego nie. Więcej juz o sumie nie pisze proponuje na zebraniach [postulować o zakazie zarybiania tym gownem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt: "Najlepiej niechby nie zarybiali inna ryba niż szczupakiem i jezioro same by się odrodziło, Zarybianie samymi drapieżnikami i karpiem to głupota"

No chyba sam sobie przeczysz prawda? :) :) :) Jak można najlepiej nie zarybiać inną rybą niż szczupakiem bo zarybiania samymi drapieżnikami to głupota? :)))

A tak poza tym łowiłem na Solinie w 2014 r kilkakrotnie i efekt: kilkaset leszczy 35-55cm, kilkanaście karpi 1-4kg, sporo średniego okonia i małego sandacza na boczny trok i poooooonad wymiarówki sandacza na.... nie powiem co :)) Oczywiście wszystkie rybki maja się dobrze:) Wiec nie zwalajcie winy na sumy... Oczywiście widok wędkarza na zalewie biorącego wszystko do torby jest niestety powszechny i to niestety jest główny powód.... Pozdrowionka dla wszystkich C&R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, zapomniałem dodać, że łowię na Solinie od...1989r... Fakt, że obecny Dyr Okr pan PK ma w głowie tylko górny odcinek Sanu a pozostałe wody ma w innej części ciała... Ale nie zwalajacie winy na sumy tylko popatrzmy wokół...i tutaj szukajmy winnych... W Solinie nie ma 10 gatunków ryb :) Sa prawie wszystkie występujące w Polsce :) Tak na szybko to co widziałem na własne oczy: drapieżniki: sum, szczupak, sandacz, okoń, boleń, ryby spokojnego żeru: karp, leszcz, lin, płoć, karaś srebrzysty i złocisty krąp, kleń, świnka ( rekordowe a nie zgłaszane egzemplarze), wzdręgi, potokowce, pojedyncze trocie i tęczaki. Dodatkowo duże ilości drobnicy : ukleje, jazgarze i kiełbie... Podobno, ale tego nie zaświadczę tez trafiają się amury (ale chyba z jakiegoś indywidualnego, zatajonego zarybienia....) i brzany (pewnie z grónego odcinka Sanu). Trafiają się też hybrydy płocioleszcza, największy jakiego złowiłem miał ok 40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że leszczy jest sporo,czego nie można powiedzieć o drapieżniku m.in szczupaku,sandacze jak siadają to 40-60cm które niestety 98% trafia na patelnie.Coraz częsciej łowi się małe sumy na spining.Nie zwalajmy winy na suma który w jakimś stopniu też się przyczynia do rybostanu,po co ciągle zarybiają tą rybą.Głównie to wina zarządcy tego zalewu jak i wędkarzy.Fakt,ostatnio zarybili szczupaczkiem w zatoce teleśnickiej,nie wiedzieć czemu nie pływali łodzią po zalewie wpuszczając szczupaka na większym obszarze tak żeby spokojnie mógł się rozejść po zalewie.Efekt był taki że w zatoce która naprawdę jest niewielka,stało około 10-15 łódek po 2-3 wędkarzy ze spiningami oraz cały brzeg z żywcówkami.Nie było miejsca nawet jak zwodować łódki,nie muszę pisać jaki był efekt tego zarybiania.Patologia i komuna po całości,pieniądze na zarybianie wyrzucone w błoto lub w torby pseudo wędkarzy w postaci świeżo wpuszczonych ryb.To samo dzieje się przy zarybianiu karpiem.Kto mieszka w tych stronach doskonale o tym wie.Widać zresztą jak często ktoś wrzuca tu fotki z rybami które warto fotografować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze węgorze z zarybienia o których kolega nie wspomniał lub po prostu nie wie jakie są zarybienia na jeziorze że pisze tylko o sumie, szczupaku i karpiu :) Koło białej floty również z 6-7 lat temu byłem świadkiem jak kolega złowił brzanę albo brzankę (nie jestem pewien bo nie znam się na tym gatunku) taką około 25-cm oraz ze 3 lata temu sam złowiłem w jednej z zatok lipienia. Podsumowując z wcześniejszym postem to chyba naliczyliśmy więcej niż 10 gatunków :) Pozdrawiam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.