Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich coś tam gryzie. A jak wiemy jest to bardzo ciężki zbiornik z którego wraca się o kiju bez brania Już drugi rok walczę aby poznać jakoś ten zbiornik i rejestru już mi prawie brakło w tym roku. Wystukałem przez te dwa lata dno w kilku miejscach i powoli efekty przychodzą. I muszę powiedzieć że każdy wjazd ze spinningiem na tą wodę wygląda inaczej, jak bym przyjeżdżał na inny zbiornik. Jednego dnia brania na taką gumę następnego dnia na inną jakaś masakra ale w tym wszystkim o to chodzi. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Ot takie kamperowe wiadomości parafialne.

 

Zgodnie z Uchwałą nr 27/21 podjętą na ZO PZW w Rzeszowie w dniu 25.05.2021 r. wprowadza się;

 

ZAKAZ BIWAKOWANIA ORAZ ZAKAZ WJAZDU KAMPERÓW

I USTAWIANIA PRZYCZEP KEMPINGOWYCH

WOKÓŁ ZBIORNIKA "Czarna Sędziszowska"

OD PONIEDZIAŁKU OD GODZ. 10.OO DO PIĄTKU DO GODZ. 18.OO

Edytowane przez johny
Link nie działał. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, johny napisał:

 

 

ZAKAZ BIWAKOWANIA... 

WOKÓŁ ZBIORNIKA "Czarna Sędziszowska"

OD PONIEDZIAŁKU OD GODZ. 10.OO DO PIĄTKU DO GODZ. 18.OO

Co oznacza biwakowanie. Bo wg mnie pod tym hasłem możemy umieścić wszystko nawet zwykle wędkowanie. 

Durmy niesprecyzowany zapis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na Otałęży powinni taki zakaz zrobić. Jak dla mnie zakaz na plus nie wiem jak jest na Czarnej ale na Otalezy siedzą dziadki cały sezon nad wodą i walą wszystko w łeb co złowią nie ważne czy ma wymiar czy nie , a przez cały rok łowienia 24/h na dobę i nęcenia ryb w jednym miejscu idzie skutecznie skurczyć rybostan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu spróbowałem twitchować i okazało się to dzisiaj strzałem w 10. Kilka fajnych okoni od 25 do 32 cm. Raz trafił się dublet a myślałem ze mam na kiju okonia 45+. Na koniec dnia okoń 36 cm zassał 12 cm berkleya sick vibe po same migdały. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pierwszy raz w tym roku na czarnej. Mnóstwo rybek szczupaczki, okoniki (najmniejszy 27, największy 33) i inne :) Wypad udany. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.05.2022 at 20:27, Maffinka said:

Pierwszy raz w tym roku na czarnej. Mnóstwo rybek szczupaczki, okoniki (najmniejszy 27, największy 33) i inne :) Wypad udany. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Gratulacje. 2 razy tam byłem, ale dosyć w dosyć nieprzyjemną pogodę i 2 razy na zero. Jakieś podpowiedzi z którego brzegu szukać szczęścia w słoneczne dni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, doloredragon666 said:

Gratulacje. 2 razy tam byłem, ale dosyć w dosyć nieprzyjemną pogodę i 2 razy na zero. Jakieś podpowiedzi z którego brzegu szukać szczęścia w słoneczne dni? 

Zawsze trzymam się zachodniej i południowej części zbiornika ale nie chodzę dalej niż za ten "półwysep" od strony A4. Głównie używam gum 7-10cm na główce 10gr., obrotówki srebrne nr 3 czy blaszki np. Alga 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Expiress said:

Panowie w tym roku też jest zakaz ustawiania przyczep kempingowych ? . Na czarnej . Nie mogę tego nigdzie odszukać .  

Zaraz zacznie się gówno burza ale ten zakaz to kolejna mądrość z cyklu PZW potrafi. Jak można zakazywać postoju na działkach, które nie należą do PZW? Ta sama sytuacja na Niedźwiadku. Geniusz goni geniusz. Następny zakaz wydany przez PZW Rzeszów będzie dotyczył zakazu postoju ciemno zielonych skuterów na rynku w Pacanowie, taka sama moc sprawcza. Jedyny skuteczny zakaz dotyczy cypla ale tamten wydał właściciel terenu czyli Kruszgeo.  Na logikę, jeżeli ktoś ma działkę przy zbiorniku i zaparkuje tam swojego kampera, to należy zadać sobie pytanie co do tego ma dzierżawca wody? Moim zdaniem zakaz dotyczy parkowania kamperami w wodzie. Ale tego nie polecam i bez zakazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, tomipasuje said:

 Jedyny skuteczny zakaz dotyczy cypla ale tamten wydał właściciel terenu czyli Kruszgeo.  Na logikę, jeżeli ktoś ma działkę przy zbiorniku i zaparkuje tam swojego kampera, to należy zadać sobie pytanie co do tego ma dzierżawca wody? Moim zdaniem zakaz dotyczy parkowania kamperami w wodzie. Ale tego nie polecam i bez zakazu :)

Jeżeli ktoś nie ma działki i chce zaparkować kampera/przyczepe np. od strony autostrady to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, robin said:

Jeżeli ktoś nie ma działki i chce zaparkować kampera/przyczepe np. od strony autostrady to co wtedy?

To parkuje na mostku w pasie autostradowym. Wystarczy popatrzeć w mapy. PZW chcąc dzierżawić teren przyległy do wody musiało by zawierać całą masę umów z właścicielami działek między innymi z GDDKiA. Logiczne jest, że tego nie zrobiło bo i po co. Pytanie zatem jaka mądra głowa stworzyła ten pseudo zakaz i jaką ma on moc sprawczą? Powtórzę, że taka sama sytuacja jest na Niedźwiadku. PZW dzierżawi jedynie teren wody i na tym obszarze może taki zakaz obowiązywać. Jeżeli natomiast właściciel działki, terenu nie będzie sobie życzył obecności przyczep to może wezwać policję i poprosić o usunięcie takowych. Ale to będzie jego wola i tylko jego. Wiem, że w ubiegłym roku była taka interwencja policji na Czarnej i panowie zgłaszający wyszli na...... no wiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak wyglądały ostatnio zawody na zbiorniku. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jacob1993 said:

Zawsze po zawodach spalwikowych  część drobnicy złowionej na spławik zdycha nawet podczas  przetrzymywania w siatce nic z tym nie zrobisz .

Na szczęście takie rybki nie mają dużej wartości w ekosystemie .

Szczególnie w polskim gdzie brakuje drapieznika .

 

A jaką wartość w ekosystemie ma duży karp? Jaka to różnica, czy ryba jest mała czy duża? Czy mała nie jest zwykłym żywym stworzeniem? (przynajmniej do zawodów) Ktoś kto to nazywa wędkarstwem pomylił się z powołaniem. To zwykłe barbarzyństwo w imię durnej konkurencji. Ty kolegi jesteś widzę z grona tych, którzy łowią drobnicę dopóki bierze, dwie sztuki przeznaczają na żywca a resztę rozdeptują po zakończeniu łowienia mówiąc, że to tylko uklejka, płotka....... Gratuluję podejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.