Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Chciałbym się dowiedzieć, jaka tam teraz sytuacja panuje na Czarnej? Jak z braniami karpia, amura oraz drapieżników? Zamierzam się w najbliższym czasie wybrać i jestem ciekaw obecnego stanu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zanętach Boland nigdy nie znalazłem kawałka drewna, sznurka, bądź tez podeszwy od trampka - co w zanętach Trapera jest zjawiskiem nagminnym ;) - że o jakości składników bazowych nie wspomnę...

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Pierwszy raz słyszę o zanętach Boland, ale co do trapera to miałem podobne przypadki, miałem drewno i sznurki, ale trampka jeszcze nie i chyba nie będę miał bo przerzuciłem się na zanęty LORPIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem kolejną nockę nad tym "bajorem". Tak to nazywam gdyż to co tam się dzieje pasuje na to określenie. Tony śmieci (zresztą od zawsze), droga od strony południowej praktycznie nie przejezdna a do tego budowlańcy z autostrady wożą ziemię ciężarówkami i wraz z ciężkim sprzętem wsypują ją do wody. Niestety zniszczyli staw pierwszy zniszczą też i duży. O byłej zatoczce od strony północnej nie wspomnę :mad:

A co do rzeczy optymistycznych to jeden niewielki sumik (rosówka pod spławikiem), kilka brań niezaciętych oraz kontrola PSR. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądnąłem po łebkach Wykaz wód, oraz zasad połowu Okręgu PZW w Rzeszowie na 2011 r. i znalazłem "ciekawy" zapis dotyczący m.in. zbiornika Czarna Sędziszowska:

- obowiązuje ewidencjonowanie przybycia i opuszczania terenu Kruszgeo S.A., ewidencje prowadzi kierownictwo zakładu i osoby stróżujace.

Rozumiem że każdy przyjazd i odjazd z łowiska należy potwierdzić. Nie nie neguję tego zapisu tylko zastanawiam się po co został wprowadzony? Nie wieżę aby ktokolwiek z wędkujących na tym zbiorniku tego przestrzegał a może się mylę i jest odwrotnie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- obowiązuje ewidencjonowanie przybycia i opuszczania terenu Kruszgeo S.A., ewidencje prowadzi kierownictwo zakładu i osoby stróżujace.

zastanawiam się po co został wprowadzony? Nie wieżę aby ktokolwiek z wędkujących na tym zbiorniku tego przestrzegał a może się mylę i jest odwrotnie ;) ?

Podejrzewam, że nawet chłopcy z Kruszgeo tego nie wiedzą i z moich tam wypadów, obserwacji i rozmów z innymi moczykijami nikt tego nie przestrzega ani nie wymaga. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku potwierdzam słowa Robina na Czarnej S. nie ma żadnego sprawdzania przez cieci,jedziesz łowisz,palisz grilla i nikt nie ma prawa cie za to ganić tym bardziej cieć.Co do samej Czarnej to byłem tam na rekonesansie zobaczyć co się dzieje bez wędki a dzieje się nie ciekawie.Ktoś już wcześniej pisał że ciężarówki wrzucają ziemie i miał rację bo rzeczywiście walą co popadnie i to w rejonie najgłębszego miejsca na zbiorniku czyli 16m.Z roku na rok z tym zbiornikiem jest gorzej a kiedyś to było piękne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum został złapany w okresie ochronnym.Osobiście rozmawiałem z gościem który był na rybkach razem z nim.Rozmowa miała miejsce bodajże 1lub 2 lipca.Gość był strasznie podniecony i osobiście mówił "szkoda że w okresie ochronnym":mad:Tak że bez podniety,PEWNIE DOSTAŁ W ŁEB I NA PATELNIE.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na 100% skończył na patelni. Ostatnio jak przeglądałem zgłoszenia okazów w WW to wszystkie zdjęcia są albo w domach, albo w ogródkach koło domów... Ten miesięcznik to porażka!!!

Panowie koledzy po kiju nie wiem co myślicie ale ja dochodzę do wniosku że na takich wyrobiskach po żwirowych ryby trzeba brać .My te wody tylko dzierżawimy,zarybiamy z naszych składek a tu nagle jakiś nowobogacki zapragnie taki zbiorniczek mieć i co przykład Porąb Wojsławskcih ja karpie po 40cm puszczałem wolno teraz w łeb się bije komu zostawiłem rybki temat do przemyśleń panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi oto żeby zbierać wsztstkie ryby ale trzeba się zastanowić jakie umowy są podpisywane powrócę do Porąb W .Był zbiornik dzierżawiony i co nawet nam rybek nie dai odłowić koledzy z Mielca mogą się więcej na ten temat wypowiedzieć, bo za niezadługo zostaną nam tylko rzeki o ile też ktoś jakiegoś odcinka nie wykupi a sami widzicie jaka pogoda,leje ,wyżówki i jak tu siedzieć nad taką wodą DLACZEGO PANOWIE NA AKACJOWEJ TERAZ NIE ZROBILI OSOBNYCH OPŁAT NA ZBIORNIKI TYLKO WSJO RAZEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dziś na Czarnej mało wędkarzy, woda wzburzona bo wiatr niemiłosierny ale mimo to pozytywnie zaskoczony zostałem, bo ja nigdy tam nic nie złowiłem z różnych stron zbiornika różnymi metodami to dziś już w 3 rzucie siadł ładny okoń 23cm, największy jakiego do tej pory złowiłem gdziekolwiek. Zbiornik dookoła zwykłym autkiem wg mnie nie do przejechania, Południowo wschodnia część najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.