Skocz do zawartości

Mokrzec, Strzegocice, Jaworze


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam koledzy (i kolezanki?) Do tej pory lowilem na wodach PZW Tarnow i na komercji. W tym roku planuje oplacic PZW Rzeszow i uderzyc wlasnie w strone Pilzna. 
Bylem kiedys nad zalewem (wjazd zaraz kolo Taurusa betonowymi plytami) i urzadzilem sobie spacerek. 
I tu moje pytanie.
1. Czy mozna lowic na Wisloce ponizej tamy? Widzialem tam wyklepane lowiska i sciezki do nich.
2. Jak czesto (w skali roku) kombinuje sie przy zaporze? Z tego co czytam to poziom wody na zalewie co chwile zmienia sie przez manipulowanie na tamie.
Z gory dzieki za odpowiedzi i do zobaczenia nad woda!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej tamy są tablice informujące o obrębie ochronnym - poniżej nich low śmiało. Powyżej nie sugeruj się tym, że wydeptane.

 

Bywa, że w skali dnia kombinują ostro z wodą to puszczając, to przytrzymując, to znów puszczając, to... wahania są różne. Od kilku, kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. 

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrąg pojedynczy, punktowo, wiosną - bez dobrego rozeznania szkoda chodzić, zdecydowanie lepiej jest wyżej, na wodach krośnieńskich. Brzana owszem, niezbyt wiele, za to gruba. Poza tym okoń, miejscami szczupak - ten zdecydowanie bardziej liczny niż sandacz. Dawniej te rejony słynęły z sandaczy. No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo.
To jeszcze jedno pytanie. Wybaczcie, ze Tyle ich zadaje, ale coz... jestem tu nowy, chce sie zorientowac. Ktore miejsca wg Was sa najbardziej godnymi uwagi pod wzgledem wedkarstwa? Czy Mokrzec, Wisloka nizej tamy, wyzej tamy czy moze stawy w Strzegocicach? Tak wiem. Zalezy od gatunku ryby, od szczescia i najlepiej to samemu znalezc sobie swoja najlepsze miejcowki, ale chodzi mi o Wasze subiektywne zdanie. Gdzie Wy najczesciej wedkujecie i z jakimi efektami? Rzecz jasna nie mowie o precyzyjnym podawaniu szerokosci i dlugosci geograficznej, ale mniej wiecej o okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.