Skocz do zawartości

Mokrzec, Strzegocice, Jaworze


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

Na Strzegocicach (zalew) nie ma żadnego zakazu odnośnie pływania z silnikiem spalinowym. Bez problemu można wędkować ze środków pływających, oczywiście pod warunkiem że łódka czy ponton są prawidłowo oznaczone (a wcześniej zarejestrowane). Znaki nad zalewem są ustawione bezprawnie i nie mają żadnego uzasadnienia w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie chciałbym aby wartościowa akcja przeszła bez echa na forum, takoż nadmieniam jako uczestnik (nie jest to oficjalny komunikat, nie należy go w ten sposób odczytywać):

w piątek 21 marca odbyło się sprzątanie brzegów zalewu Mokrzec i stawów w Strzegocicach. W sprzątaniu wzięli udział wędkarze z koła "Łosoś" w Pilźnie oraz uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej z tej miejscowości.

Inicjatywa sprzątania wyszła z zarządu koła "Łosoś", które rokrocznie przeprowadza podobne akcje.

W związku z tym o czym pisałem powyżej proszę wszystkich zaglądających nad wodę aby zwracali uwagę na przypadki śmiecenia i przeciwdziałali im, a w razie wystarczającej dawki zapału, chęci i sił pomogli i posprzątali na własna rękę część tego, czego nie udało się zebrać garstce zapaleńców.

Ogrom ohydy, bezmyślności i chamstwa przytłacza mnie nieraz podczas wędkowania. To być może pierwszy przed kłusownictwem, wydrami, kormoranami i całą długą listą innych zjawisk, powód zniechęcenia i estetycznego przerażenia, przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Strzegocice i tak zwany trzciniak 4 h nad wodą zaowocowało kilkoma braniami 2 zacięte płoć około 15 cm i karp niestety nie mierzony bo chciałem go szybko uwolnić bo słoneczko prażyło jedynie zdjątko na szybko jest Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, dzisiaj rano (ok. godz. 8) Trzciniak (staw po lewej stronie) został zarybiony pstrągiem tęczowym. Zarybienie było dla mnie wielką, pozytywną niespodzianką ponieważ od kilku już lat zgłaszałem takie propozycje czy to na zebraniach sprawozdawczych koła, czy podczas rozmów z przedstawicielami okręgu. Zarybiono tęczakami wielkości 30-45cm. Wpuszczono jakieś 300 sztuk. Rybki doskonale biorą i ładnie walczą. Złowiłem 18 ładnych rybek na streamera, czuje się wędkarsko spełniony :D. Wszystko wróciło do wody. Trzeba korzystać póki jest okazja i póki rybki nie skończą na czyjejś patelni... Polecam, jak dla mnie świetne łowienie!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

P.S.: dziękuję pomysłodawcom i organizatorom tego zarybienia, zrealizowaliście jedno z moich wędkarskich marzeń. Kawał dobrej roboty! :beer:

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złowiłem jesiotra na 75cm
Widziałem ta akcję, dał Koledze nieźle popalić ten jesiotr, gratulacje! :beer: Połów Kolegi wywołał u mnie poważny szok, nigdy wcześniej nie spotkałem się z jesiotrem na żywo, a już na pewno nie podejrzewałbym Trzciniaka, że skrywa w sobie takie rybki. Swoją droga, na co dzień narzekamy, a tu proszę jakie rybodajne potrafią być nasze Strzegocice :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

A ja zapytam jak z drapieżnikiem na zalewie i w jakie miejsce się udać ze spiningiem ?????

Interesuje mnie wędkowanie z brzegu i z pontonu.

Gdzie się ustawić???

Pierwszy mój wypad nad zalew. :(

Pozdrawiam

Edytowane przez dallasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.