Skocz do zawartości

Mokrzec, Strzegocice, Jaworze


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

Co do opisu dokładnego dna to nie wiele mogę ci powiedzieć ponieważ zawsze łowie z brzegu,ale w tamtym roku kolega pływał coś po zbiorniku to mówił że głębokość nawet do 10m choć nawet nie bardzo mi się chce w to wierzyć.Oglądając ostatnio foty kol @kima widziałem że jest on stałym bywalcem zalewu może on coś podpowie.A co do opłat to w tamtym roku było chyba 20zł dniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo ciekawy zbiornik z urozmaiconym dnem. Wpisując w googlemaps Strzegocice daj zdjęcie satelitarne i zobaczysz ukształtowanie dna. Zdjęcia zrobione były w czasie kiedy zapora była uszkodzona i było o jakieś 2-4m mniej wody. Obecnie wszystko wróciło do normy i wszystkie widoczne wysepki i wypłycenia znajdują się pod wodą. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukałem okoni na wyrobiskach pożwirowych w Strzegocicach. Ludziska próbowali na białoryb z gruntu, ale bez wyników (wędkowali za grubo jak na tę porę roku) może dlatego. U mnie jedno branie jakiegoś garbuska, który odgryzł ogonek w silikonie i to wszystko. Woda jeszcze bardzo zimna trzeba poczekać z miesiąc na godziwe brania. Zauważyłem tarło szczupaków, mamuśka słusznych gabarytów i dwaj partnerzy jak karły coś około1,8kg. Żaby też uprawiają miłość, znaczy wiosna!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Na stawach w Strzegocicach cienko z drapieżnikiem. Mimo przykładania się do szukania szczupaka w miejscu pewnym przez blisko 3 godziny efektów zero. Siedzącym za białą rybą czasami sygnalizatory zapiszczą czyli coś próbuje kąsać, ale też bez żadnych emocji. Gwałtowny spadek temperatury tłumaczy fakt rozgrzewania się trunkami przez gruntowców. Szkoda tylko, że wraz z ilością spożywanych trunków coraz głośniejsze bluźnierstwa wiatr i woda niesie po zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawy Strzegocickie nie rozpieszczają wędkarzy. Z kilkunastu gruntowców siedzących do południa za karpiem tylko jeden wędkarz miał szczęście. Pozostałym może wystarczały spożyte nad wodą trunki, które na gorącu szybko szły do głów co odzwierciedlało coraz głośniejsze i wulgarniejsze zachowanie pijących. A może pijący aborygeni tylko nad wodą mogą się wykazać swoich chamstwem, bo w domach dostali by po pyskach? Kto ich tam wie. Obszedłem spory kawałek zbiornika skupiając się na pasie przybrzeżnych roślinności. Drapieżnik mnie olał! Ale miałem okazję poobserwować wygrzewające się pomiędzy glonami karpie oraz szalejące wśród glonów ładne jazie i duże karasie. Nie wiem tylko które którym wyjadały składana ikrę. Szumu w każdym bądź razie robiły sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie jest znak zakazu pływania motorówek i co

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Może ktoś coś poradzi!

Jak dzwoniłem po policje i owszem przyjechała i dostałem ostrzeżenie, że nie uzasadnione wezwanie i takie tam bleble.

Na wzmiankę o znaku i o zapisie w regulaminie cisza.

Edytowane przez wlotop3237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest znak zakazu pływania motorówek i co

Z tego co wiem to zakaz ten obowiązuje na czas lęgowy ptactwa głównie rybitw na obydwu wyspach uznanych za lęgowiska. Obowiązuje on na całym akwenie do czasu, aż młode nie usamodzielnią się i nie opuszczą gniazd. Z tego co piszesz widać, że są tacy co mają to głęboko w d..... No cóż są ludzie i te pozostałe .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj łazikowałem za sandaczem z brzegu. Niestety sandacz nie wykazywał chęci do współpracy, za to szczupaki po raz kolejny udowodniły mi, że fluorokarbon nawet znamienitej firmy Japońskiej o wytrzymałości 10 kg. nie stanowi żadnego problemu dla ich uzębienia. Nawet szczupaczek gdzieś około 1,2 kg. przy samym brzegu wykonując jeden zwrot obciął zestaw dropshot pozostawiając 25cm. z krętlikiem. Ale za to były emocje i wspaniała wycieczka na świeżym powietrzu.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek to jest 18.06.2012 Start nad wodę godz. 7.00. Dość siedzenia w domu. Ma być ładna pogoda no prawie ładna, bo ma być podobno pod 30 stopni i bardzo słaby wiaterek.

Jadę nad zalew. Woda dziś w sobotę jeszcze troszkę podniesiona i delikatnie brudna. Ale do poniedziałku powinna być OK. Co będzie to będzie posiedzieć trzeba. :). Zrobić parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda mętnawa i podniesiona, ale w sobotę wpadł jeden szczupaczek (dalej sobie pływa) a w niedzielę same podskubywania 15 cm. okoników i jedno wyjście dużego garbusa (szedł za przynętą z zainteresowania a nie dla chęci zdobycia pożywienia) który odbił przy samym brzegu z powrotem na głębinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na rybkach byłem w poniedziałek, ale tylko byłem. Rybki odmówiły współpracy i to nie tylko mnie.

Było ciepło, ale wiał wiaterek. Woda prawie czysta i niepodniesiona.

Motorówka dalej pływa a ja zastałem ostrzeżony przez policję z Pilzna, że ją wezwałem bez uzasadnienia.

Na pokazanie znaku zakazu pływania w tył zwrot i to był koniec interwenci „ POLICJI z PILZNA”.:mad:

Teraz kilka fotek

kaczuszki uciekać bo pan płynie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez wlotop3237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze telefon do miejscowej jednostki Państwowej Straży Rybackiej który moim zdaniem każdy powinien mieć pod ręką. Można zadzwonić i czekać na efekty, chociaż wiem, że czasami się nie idzie doczekać...

Byle bida z takim pływadełkiem nie wypłynie MIEJSCOWA PSR to Rzeszów i Tarnobrzeg o ile kolega pisze że go policja zganiła za takie doniesienie to co takie,, k"ludki zrobią bida wciągnie swojego Tytanica na podwoziówkę i ty ryboku się pień. Byłem nie raz na tym zbiorniku i goście na skuterach jak zawineli to od strony Strzegocic to od strony Jaworza fala nam robaki i sprzęt podmywała. A reszte koledzy po kiju sie domyślcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem nie raz na tym zbiorniku i goście na skuterach jak zawineli to od strony Strzegocic to od strony Jaworza fala nam robaki i sprzęt podmywała. A reszte koledzy po kiju sie domyślcie

Też raz byłem jak próbowali szaleć skuterami w miejscach połowów. Bardzo szybko zakończyli popisy. Wędkarze siedzą na brzegu i mają przewagę (proce do nęcenia i dużo kamieni) ci na skuterach są na straconych pozycjach (obudowy skuterów są z lichego włókna szklanego). Z chamami nawet tymi nowobogackimi trzeba niestety po chamsku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

05/07/2012.

Ból zaleczony. Wyprawa na Strzegocice udana. Pogoda super tylko 35 stopni w dzień i 24 w nocy. Rybki współpracowały( pięć leszczy ale jednemu darowana wolność).

Szaleńcy n skuterach tylko w dzień w nocy cisza.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki współpracowały( pięć leszczy ale jednemu darowana wolność).

Piękny gest kolego @wlotop3237 :) ale fotka z pozostałymi leszczami ,powędruje do kosza, ponieważ nie spełnia Zasada publikowania zdjęć w serwisie

1.publikujemy zdjęcia wyłącznie ryb żywych, wymiarowych w dobrej kondycji, czystych, nie oblepionych błotem, wykonane w w miejscu złowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że dosyć często łowię tam na tym "wlocie" leszcze jest ich tam naprawdę dużo i bardzo ładne ale nikt ich tam nie wypuszcza brane sa nawet te wielkości dłoni,tak że dziękuję ci w imieniu leszczy że zwróciłeś mu wolność;):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.